VII Operacja Łódzka 2016

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

Wedle mojej orientacji Lipa nie pojawi się z powodów rodzinnych, więc jednak VQ bym przywiózł - chyba, że umówimy się na coś innego. I w ADP, i w "Churchilla" mógłbym zagrać, znacznie chętniej w "Churchilla". Gerharda prosiłbym o przypomnienie miejsca rozgrywek sprzed 2 lat - to był zupełnie przyzwoity hotel i myślałem o nim w kontekście rezerwacji noclegu.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

A tak, zapomniałem że Lipa nie może. Samuel, to w takim razie wybierz dzień który ci bardziej pasuje do grania w Churchilla i poszukamy trzeciej osoby :-)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Samuelu, myślę że masz na myśli rok temu ;)
To była Piotrkowska 120: http://good-time.com.pl/
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

Dzięki, Gerhardzie - pamięć nie ta, ale zwykle idzie w przeciwną stronę :oops:
Kelly - to jest tak: będę się starał dojechać do Łodzi możliwie wcześnie (z piątku na sobotę nocuję w Piotrkowie), będzie więc czas w sobotę, będzie i w niedzielę, bo pewnie będę wracał ostatnim pociągiem. Tyle, że nie wiem, jak z Waszą gotowością do posiedzenia w niedzielę. Tak czy inaczej, jeślibyśmy mieli rozkładać VQ, to tylko na sobotę. Kluczowe pytanie, czy zbierze się grupa ludzi, którzy znają i lubią ten tytuł, bo trochę szkoda poświęcać konwent na partię "szkoleniową". Jeśli nie, to wolę przywieźć coś zamiast VQ, bo to jednak wielkie pudło jest. Jeśli już mam brać coś tak dużego, to wolę "Sekigaharę" ;).
Jeśli rezygnowalibyśmy z VQ (HISa, OLL czy innej wielkiej wieloosobówki) to proponowałbym "Churchilla" w sobotę. Jeszcze jedno pytanie - jak ogarniasz zasady? Ja grałem dwa razy, więc mylić się nie powinienem za często, ale poprawiać i uczyć innych bym się jeszcze nie podjął zwłaszcza, jeśli na miejscu będą lepsi ode mnie ;) . Oczywiście, przed przyjazdem przypomnę sobie instrukcję. :)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

W niedzielę będę również do oporu (żony lub Łódzkiego Domu Kultury).
Dysponuję również klasykiem klasyków - Republic of Rome. A Killy ma w ogóle pokaźne zasoby. Zawsze coś wieloosobowego cięższego się znajdzie u nas.
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

Samuelu, w Churchilla też grałem zaledwie dwa razy. Musiałbym sobie przypomnieć instrukcję, ale myślę że zasady są względnie proste i damy radę rozegrać grę bez większych przestojów. Na VQ się raczej nie dam namówić, ale na HISa jak najbardziej tak.

A co do mojej kolekcji, to w podpisie mam link do BGG. Można przejrzeć co mam w moich w zasobach :-)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

Widzę, że VQ raczej nie bardzo (jeden chętny), jeśli nie będzie innych sygnałów, to pomyślę nad czymś innym. "Churchilla" doczytam, to w sumie prosta gra, więc powinniśmy dać radę. :)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

To co, Churchil na sobotę czy niedzielę w takim razie?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

W sobotę, chyba, że Organizatorzy zażyczą sobie jakiejś wspólnej wieloosobówki w pierwszym dniu konwentu - albo jeśli Trzeci do "Churchilla" byłby dostępny tylko w terminach niedzielnych. ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Raleen »

Muszę dać znać, że niestety nie będzie mnie wbrew wcześniejszym zapowiedziom na Operacji Łódzkiej. Żona Kristo uziemiła i nie jesteśmy na to w stanie nic poradzić, a to był mój partner do rozgrywki i zarazem transport. Z kolei ja też mam dość gęsty kalendarz ostatnio.

Mam nadzieję, że uda mi się zajrzeć do Was przy innej okazji, może jakieś osobne spotkanie na rozgrywkę w "Ostrołękę" zrobimy, jeśli będziecie zainteresowani.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

Samuelu, zobaczę w takim razie jak wygląda kwestia trzeciego do Churchilla.
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Raleen pisze:Muszę dać znać, że niestety nie będzie mnie wbrew wcześniejszym zapowiedziom na Operacji Łódzkiej. Żona Kristo uziemiła i nie jesteśmy na to w stanie nic poradzić, a to był mój partner do rozgrywki i zarazem transport. Z kolei ja też mam dość gęsty kalendarz ostatnio.

Mam nadzieję, że uda mi się zajrzeć do Was przy innej okazji, może jakieś osobne spotkanie na rozgrywkę w "Ostrołękę" zrobimy, jeśli będziecie zainteresowani.
Szkoda :( Myślami i sercem pozostajemy też przy uziemionym Kristo ;)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

Koledzy, przepraszam, ale muszę ostrzec - od tygodnia mam nawrót problemów kręgosłupowych i raczej narastają one niż maleją. Wciąż liczę, że zacznie się cofać, ale jak tak dalej pójdzie to nie pojadę do Łodzi, niewielka byłaby ze mnie pociecha. Bardzo mi przykro, naprawdę bardzo się na ten wyjazd nastawiałem. Może jeszcze się poprawi, ale wolę uprzedzić, bo zaczynam tracić nadzieję.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

Jak coś to ja znalazłem trzeciego do Churchilla. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli ci jednak dotrzeć Samuelu :-)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

Samuelu, jak tam z twoim przyjazdem? Dojdzie do skutku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”