I Strategos (19-21 lutego 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Raleen »

Na sobotę (20 lutego) w ramach konwentu planowany jest turniej "Stawki większej niż życie".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Bambrough »

Jeśli nic nagłego mi nie wypadnie to planuję być podczas całej imprezy. Mogę przynieść i w pierwszej kolejności zagram w:

For the People, The U.S. Civil War , Paths of Glory, Pax Pamir, Unhappy King Charles!, The Caucasus Campaign, 1914: Twilight in the East, Crusade and Revolution, Dien Bien Phu: The Final Gamble, A Distant Plain, No Peace Without Spain!, Somme 1918;

Poza tym mogę przynieść i również chętnie zagram w:

Birth of a Legend, Hannibal: Rome vs. Carthage, Kawaguchi's Gamble: Edson's Ridge, Khyber Rifles: Britannia in Afghanistan, Lettow-Vorbeck East Africa 1914-1918, Marne 1918: Friedensturm, Storm Over Dien Bien Phu, Storm Over Normandy, Storm over Stalingrad, Ukraine '43, Warriors of God, Victoria Cross II, Tannenberg: East Prussia, When Eagles Fight, 1914: Serbien Muss Sterbien, Axis & Allies: WWI 1914, Vercingetorix: Twilight of the Gauls, 1914: Germany at War, Triumph of Chaos;

Oprócz tego jeśli ktoś przyniesie to mogę zagrać w Washington’s War, Wilderness War, Redsów. Miło byłoby mi również spróbować sił w Sukcesorów choć nie mam prawie żadnego doświadczenia w tą grę.

Zastanawia mnie także czy 1960 Making of the President jest grą historyczną?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Raleen »

Bambrough pisze:Zastanawia mnie także czy 1960 Making of the President jest grą historyczną?
Uznajemy, że jest.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Aldarus »

Duże szanse że będę w piątek i sobotę lub niedzielę.
Na grę całodniową chętnie się dopiszę do Republiki, jeśli są jeszcze miejsca (tylko na jaki dzień się umawiamy ?).
Jeśli nie wypali to chętnie zagram w Fire in the lake, Churchilla lub Holy Roman Empire (o ile Igor się pojawi i będzie miał chęć zagrać, bo nie wiem czy HRE ktoś jeszcze ma). W zasadzie FitL i Churchilla można by zagrać nawet w piątek - czasu powinno wystarczyć, o ile by rozpocząć od 16. Z dwuosobowych to mam ostatnio chętkę na For the people.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: RAJ »

No właśnie jeszcze nie ma konkretów odnośnie RoR.
Warto zacząć doprecyzowywać.
Mi najbardziej pasowałaby niedziela.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Leliwa »

Bambrough pisze:Jeśli nic nagłego mi nie wypadnie to planuję być podczas całej imprezy. Mogę przynieść i w pierwszej kolejności zagram w:

For the People, The U.S. Civil War , Paths of Glory, Pax Pamir, Unhappy King Charles!, The Caucasus Campaign, 1914: Twilight in the East, Crusade and Revolution, Dien Bien Phu: The Final Gamble, A Distant Plain, No Peace Without Spain!, Somme 1918;

Poza tym mogę przynieść i również chętnie zagram w:

Birth of a Legend, Hannibal: Rome vs. Carthage, Kawaguchi's Gamble: Edson's Ridge, Khyber Rifles: Britannia in Afghanistan, Lettow-Vorbeck East Africa 1914-1918, Marne 1918: Friedensturm, Storm Over Dien Bien Phu, Storm Over Normandy, Storm over Stalingrad, Ukraine '43, Warriors of God, Victoria Cross II, Tannenberg: East Prussia, When Eagles Fight, 1914: Serbien Muss Sterbien, Axis & Allies: WWI 1914, Vercingetorix: Twilight of the Gauls, 1914: Germany at War, Triumph of Chaos;

Oprócz tego jeśli ktoś przyniesie to mogę zagrać w Washington’s War, Wilderness War, Redsów. Miło byłoby mi również spróbować sił w Sukcesorów choć nie mam prawie żadnego doświadczenia w tą grę.

Zastanawia mnie także czy 1960 Making of the President jest grą historyczną?
Tak sobie podkreśliłem te rzeczy, które ja tez mam i mógłbym zagrać oraz wytłuściłem te, które maja zdecydowaną preferencję. Ponieważ trwają wahania co do wyboru wieloosobówki, to ja wypowiadam się zdecydowanie za Sukcesorami jako doświadczony gracz i instruktor. To mówiłem ja, Mały Czerwony Uzurpator. Jakby co, to możemy nawet czesać słonie.
PS Kwestia bytowa - co porabia Petru? Czy już niańczy potomka/potomkę, że nie widzę tu jego wpisu?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Raleen »

Będzie też trochę chętnych na imprezie, nie bywających do tej pory na konwentach. Tutaj liczę np. na Ciebie Leliwo, że zrobiłbyś jakąś szkoleniową rozgrywkę w "Sukcesorów".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Leyas »

W Sukcesorów chętnie zagram bo nigdy nie miałem okazji. Czy piątek wchodzi w grę?
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Silver »

Aldarus - ja mam Holy Roman Empire ale nigdy nie grałem i nie zdążyłem zrobić tłumaczeń więc nie ująłem tej gry w wieloosobówkach które mogę przynieść.
Na razie u mnie czeka w kolejce ale jeśli ktoś jest na siłach wytłumaczyć to mogę też to przynieść.
W Sukcesorów mogę też od biedy zagrać - piszę tak ponieważ już się w to kiedyś nagrałem a jest wiele innych, świeższych pozycji.
To jeszcze raz powtórzę co mógłbym przynieść i znam i mogę wytłumaczyć: Assyrian Wars (było, jest na to 2 chętnych?), Britannia, Caesar Great battles of Julius Caesar, Commands Color Epic, Conflict of Heroes z dodatkami, Crown of Roses, Democracy under siege, Fire in the sky, Fires of Midway, Genesis, IronandOak, Italia, Kutuzov, Napoleonic Wars, Orzeł i Gwiazda, Rebel Raiders on the high seas, Smuta, Struggle of the empires, Sword of Rome, To the last man, Warrior Knights z dodatkiem.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 lutego 2016, 11:34 przez Silver, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: clown »

Silver - bierz wszystko :!:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: RAJ »

Na ten moment na RoR pisali się :

RAJ
SeeM
Neoberger
Aldarus
Darth Stalin (być może)

Czyli byłoby jeszcze jedno/dwa wolne miejsca.

Potwierdzacie się? Pasowałoby Wam w niedzielę?
No i kto ma, albo może zorganizować RoR? :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Leliwa »

Leyas pisze:W Sukcesorów chętnie zagram bo nigdy nie miałem okazji. Czy piątek wchodzi w grę?
Myślę, że tak.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Herman »

My z Golumem byśmy chętnie do Sukcesorów zasiedli w sobotę.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Leliwa »

Czyli termin może zostać zmieniony, albo zorganizujemy więcej niz jedną rozgrywkę. Prędzej to drugie, mam nadzieję. Jeśli będzie więcej chętnych można też zagrać w wariant 5-osobowy. Jest całkiem w porządku pod warunkiem, że wszyscy gracze pilnują kolejki i nie zwiedzają innych stołów za często.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Strategos - Warszawski Konwent Gier Historycznych (19-21

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze:Na konwent zapowiedział się Jednorożec, a z nim mam nadzieję, że pojawi się paru ogarniętych harcerzy.
Unicorn, czyli kumpel i przeciwnik od BB. :)
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”