VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3944 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Raleen »

Cadrachu, nie musimy kończyć jakby co :). Dbj chyba był chętny, ale nie jestem jeszcze pewien czy będzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Silver »

Kto chętny na: Assyrian Wars, Caesar Great Battles of Julius Caesar, Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Crown of Roses, Eagles of the Empire Eylau, Democracy under siege, Fire in the Sky, Iron&Oak, Kutuzov, Rebel Raiders on the High Seas, Smuta, Sword of Rome, Waterloo 1815, Wilderness War (alfabetycznie)?
Te mogę przywieźć. Wolałbym wiedzieć wcześniej by się przygotować.
Mogę też przywieźć coś z innej bajki bo ostatnio na konwentach zaczynają się pojawiać lżejsze tytuły; np. mogę pożyczyć od kolegi Warrior Knights.
Chętnie nauczyłbym się czegoś z morskich systemów firmy Avalanche - ostatnio sprawiłem sobie Cruiser Warfare, lecz chyba inne firmy tej firmy bardziej by mnie zakręciły (lecz nie z II wojny św.).
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Samuel »

Ja z tej listy myślałbym o DuS (jak już nadmieniłem). Ponadto, jeśli Neoberger zagląda na ten wątek, miałbym ogromną, sentymentalną prośbę o "Barbarzyńców u bram" (chciałbym choć rzucić okiem na grę mojej młodości... :cry:)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Leliwa »

Silver pisze:Kto chętny na: Assyrian Wars, Caesar Great Battles of Julius Caesar, Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Crown of Roses, Eagles of the Empire Eylau, Democracy under siege, Fire in the Sky, Iron&Oak, Kutuzov, Rebel Raiders on the High Seas, Smuta, Sword of Rome, Waterloo 1815, Wilderness War (alfabetycznie)?
Te mogę przywieźć. Wolałbym wiedzieć wcześniej by się przygotować.
Mogę też przywieźć coś z innej bajki bo ostatnio na konwentach zaczynają się pojawiać lżejsze tytuły; np. mogę pożyczyć od kolegi Warrior Knights.
Chętnie nauczyłbym się czegoś z morskich systemów firmy Avalanche - ostatnio sprawiłem sobie Cruiser Warfare, lecz chyba inne firmy tej firmy bardziej by mnie zakręciły (lecz nie z II wojny św.).
Sylwek, jak czytałeś co napisałem to nie powinieneś już pytać o CC:E, bo wiesz, że jesteśmy umówieni, czyż nie? Jak ktoś byłby chętny to może dołączyć do tej rozgrywki.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Khamul »

Zastanawiam się nad przyjazdem na całą sobotę. Z ciekawości, byłby ktoś chętny na:
- Musket and Pike,
- Men of Iron, Infidel, Blood and Roses,
- No Retreat: Russian Front,
- może coś z GBACW albo Glory,
- Rok 1920,
- Wiedeń, Kircholm lub Szczury Pustyni Dragona
?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Marcon »

Kto chętny na: Assyrian Wars, Caesar Great Battles of Julius Caesar, Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Crown of Roses, Eagles of the Empire Eylau, Democracy under siege, Fire in the Sky, Iron&Oak, Kutuzov, Rebel Raiders on the High Seas, Smuta, Sword of Rome, Waterloo 1815, Wilderness War (alfabetycznie)?
Ja bym w sumie z chęcią Wilderness War zagrał, do tej pory jakoś nie miałem okazji. Możemy się umówić wstępnie na piątek?

Zastanawiam się nad przyjazdem na całą sobotę. Z ciekawości, byłby ktoś chętny na:
- Musket and Pike,
- Men of Iron, Infidel, Blood and Roses,
- No Retreat: Russian front
Byłbym chętny w sobotę ciupnąć w No Retreat, to tez jednak z tych gier w które chcę zagrać, a jakoś nigdy okazji nie miałem


Wezmę od siebie też świeżo zakupioną Marię (i chyba tradycyjnie Zimną Wojnę). Mam nadzieje, że ktoś się skusi ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 października 2015, 12:00 przez Marcon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Pejotl »

Silver pisze:Chętnie nauczyłbym się czegoś z morskich systemów firmy Avalanche - ostatnio sprawiłem sobie Cruiser Warfare, lecz chyba inne firmy tej firmy bardziej by mnie zakręciły (lecz nie z II wojny św.).
Przysiągłbym że gdzieś na forum/stronie był AAR z rozgrywki w Cruiser Warfare autorstwa chyba Raleena - i on mnie właśnie zachęcił. Ale jak trzeba to nie mogę znaleźć...
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 października 2015, 09:36 przez Pejotl, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Dajmiech »

Khamul pisze:Zastanawiam się nad przyjazdem na całą sobotę. Z ciekawości, byłby ktoś chętny na:
- Musket and Pike,
- Men of Iron, Infidel, Blood and Roses,
- No Retreat: Russian Front,
- może coś z GBACW albo Glory,
- Rok 1920,
- Wiedeń, Kircholm lub Szczury Pustyni Dragona
?
Ja chętnie zwłaszcza w Men of Iron lub Infidela, ale moja obecność jest na razie prawdopodobna na jakieś 70%.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Przemos19 »

Jak wygląda w tym roku kwestia odpłatności za konwent?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3944 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Raleen »

Chyba poza zrzutką na kawę, herbatę i ciasteczka w wysokości 5 zł czy góra 10 zł, tradycyjnie nie ma żadnej odpłatności. Najwyżej Samuel mnie poprawi jeśli coś się zmieniło.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Samuel »

Raleen pisze:Chyba poza zrzutką na kawę, herbatę i ciasteczka w wysokości 5 zł czy góra 10 zł, tradycyjnie nie ma żadnej odpłatności. Najwyżej Samuel mnie poprawi jeśli coś się zmieniło.
No więc żeby podtrzymać opinię grodu centusiów ustalam tym razem "opłatę kawową" na 10 zł za cały konwent i 5 zł za jedną dobę. Może ta podwyżka pozwoli pokryć koszta dodatkowych kubeczków, których na poprzednim konwencie zabrakło w niedzielę. :)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Monthion »

Będę w piątek i sobotę. Z Namkiem chcielibyśmy zagrać w "Orła i Gwiazdę". Liczymy jeszcze na 2 osoby chętne. Może WSz silver by się skusił, albo WSz Magnum_KR? Szkolenie w Ostrołękę też brzmi dobrze, tylko kwestia ustalenia terminu niekolidującego z Orłem.
Co do innych rzeczy to mogę wziąć Paths of Glory, Twilight Struggle, Sekigahare, Labyrinth (wszystkie z GMT Games) The First Wolrd War (Phalanx Games), Hannibal: Rome vs. Carthage (Valley Games), Marię (Histogame) z tym że w ostatni tytuł jestem zbyt początkujący aby poprowadzić bezbłędną rozgrywkę z nowicjuszem, więc pożądana by była chociaż minimalna znajomość zasad. Mogę też odświeżyć jakiż dragonowski klasyk typu Grunwald 1410, Wiedeń 1683, Waterloo 1815, Charków 1942, Ardeny 1944.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Silver »

Zagrałbyś w Waterloo Dragona - ile wg ciebie by to zajęło czasu?
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Pejotl »

Silver pisze:...Waterloo Dragona - ile wg ciebie by to zajęło czasu?
Z tłumaczeniem przepisów - zaledwie 3 dni :lol: , bez - dwa (największy scenariusz)
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Silver »

Bez zbytniego dumania 1 dzień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”