AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.

Agrowar 2015 termin

Czas głosowania minął niedziela, 19 lipca 2015, 21:48

28-30 sierpnia
3
50%
4-6 września
3
50%
 
Liczba głosów: 6
gevallemon
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2015, 15:17
Been thanked: 1 time

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: gevallemon »

Thanks very much for the words, Mr. Raleen. For sure I will keep contact with you!
I think that after more of 14 hours flying I be able at least to meet Mr. Maciej and drink together some tasteful polish beer! :D

Dear polish colleagues,

I think will be able to play with you any of this games, and maybe other that don't be too complex, or take too much time to get the rules (IN ENGLISH, please)...:

- ANDEAN ABYSS;
- LABYRINTH;
- TWILIGHT STRUGGLE;
- FIRE IN THE LAKE;
- A DISTANT PLAIN;
- ANGOLA;
- PATHS of GLORY


I will be also open to talk you anything you want to know about Brazil and South America.
Thanks! :)
Be all in peace and with God. (brazilian people never will forget the Best Pope of All the Times, KAROL WOJTYLA and his visit at Brazil, 1980.)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: clown »

Hi Gerson, see you on AgroWar :) your proposals sounds sweet :) We may take COIN (we should find two more players), so stay in touch!
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: maciunia »

Zostały 4 wolne miejsca.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: maciunia »

WARDOG spoko. Będzie buba!
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
gocho
Adjudant-Major
Posty: 338
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 11:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: gocho »

Pewnie koledzy są już poumawiani na rozgrywki od piątku do niedzieli, ale jeśli ktoś byłby skłonny poświecić swój czas, to mogę dociążyć bagaż mojego miłego kolegi Clowna, i tym samym przekazać jeden ze scenariuszy "Dynastii królewskich" do przetestowania.
Można rozegrać 2 osobowo (Kapetyngowie kontra Plantageneci lub Kastylia przeciw Almohadom)
lub 3 osobowo (papież, Welf i Stauf)
"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: maciunia »

Hmm... A kto nas wprowadzi w arkana Twojego prototypu? Wsiadaj w pociąg i przyjeżdżaj :!: ;)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
gocho
Adjudant-Major
Posty: 338
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 11:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: gocho »

Instrukcja, karty pomocnicze używane w grze i pomoce gracza - to wszystko mogę wysłać zainteresowanym. Na pytania mogę odpowiedzieć.
Fakt, że jakieś wprowadzenie by się przydało. Niestety, ze względu na sytuację rodzinną, nie mam dni wolnych na wyjazdy (bez rodziny), a i koszt takiego objazdu mały nie jest.
"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: Herman »

Churchill dotarł więc biorę na wyjazd :)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: maciunia »

Panowie, bardzo proszę tych którzy do tej pory się wahają ws. przyjazdu o deklarację do jutra rana typu będę/nie będę. Kaflik chce wiedzieć ile samogonu przygotować tfuu, znaczy się strawy nawarzyć.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: Herman »

To biorę tak:

Churchill
Angola
Crusade and Revolution: The Spanish Civil War, 1936-1939
Washingtons War

Coś jeszcze targać? Może coś do pogrania po %?

Dungeon Fighter?
In Flanders Field?
Coś innego z moich zasobów?
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: Baca11 »

Ja mam Gothic Invasion i odkopałem Axis & Allies 1941 gry lekkie ale na 5 osób można grać. Mogę Polis wziąć jeszcze (2osoby).
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: Baca11 »

Ja ze swojej strony dzięki dla Maćka za organizację, dzięki wszystkim za cierpliwość w tłumaczeniu zasad gier, no i pozdrawiam desant ze Świebodzina :)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: Raubritter »

Kolejny wyjazd do odhaczenia w kajeciku Papierowego Stratega.

Było super - towarzysko i "growo". Dziękuję organizatorowi i współuczestnikom.

Dawno się tak nie uśmiałem, a przy okazji zagrałem w kilka dobrych gier i jedną denną :-)

1. Sukcesorzy. Wiadomo, klasyk.
2. A Distant Plain. Tym razem jakoś bez ognia. Wygrałem, ale bez satysfakcji - wszyscy jacyś tacy rozkojarzeni byli, pewnie myślami już przy nadchodzącej partii Churchilla.
3. Churchill. Pierwsza połowa bardzo dobra, ale naprawdę super robi się w drugiej części, kiedy zaczyna się kombinowanie z warunkami zwycięstwa i podstawianie nogi sojusznikom. To właśnie genialnie skonstruowane warunki zwycięstwa sprawiły, że strategie wygrywające graczy zmieniały się jak w kalejdoskopie, często nawet w trakcie jednej konferencji. Świetna gra, która w pełnej kampanii pokazuje prawdziwy pazur.
4. Genesis. Szkoda gadać. Gra przypomniała mi, za co nie lubię gier Berga. Wszyscy mieliśmy poczucie straconego czasu, Igor - dodatkowo - straconych pieniędzy.
5. Forbidden Stars. Pięknie wykonana, bardzo grywalna. Niewiele wad - jednak trochę za długa, bitwa trwa zbyt długo (choć jest ciekawie pomyślana), pewnymi frakcjami gra się wyraźnie trudniej (tu ukłon w stronę patafianów Eldarów :grin: ). Chcę jeszcze.
6. Mamy szpiega. Prosta i szybka gra opierająca się na zadawaniu pytań. Koniecznie grać w sprawdzonym, wesołym towarzystwie, z udziałem napojów wyskokowych. Śmiech do bólu brzucha gwarantowany :grin:

Już po Brańszczyku, w ramach pomanewrowej dogrywki, wprowadziłem Clowna w arkana Triumph of Chaos. Też dobra gra, szkoda, że taka długa.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: clown »

ADP to nie rozkojarzenie, tylko ból głowy po piątku :P
Jak zwykle towarzysko wybornie - przybyło mi kilka kolejnych zmarszczek mimicznych od śmiania. Resztę już dopowiedziano, ja jeszcze dodam, że dwa razy ścigałem się w okopach Flandrii, zajmując zaszczytną, ostatnią pozycję, ale zwalę winę na los, a co :P
Zerkałem także na zmagania w Wietnamie w FitL, rozgrywkę w Wilderness War oraz epickie starcie w Hiszpanii, gdzie obaj gracze dopasowali się również otoczka dźwiękową i znad ich stołu dobiegały dźwięki serii kaemów i wybuchy pocisków artyleryjskich.
Serdeczne podziękowania dla Michała za pokonwentową gościnę, herbatę i rozgrywkę w ToCh - gra świetna, ale ma swoją obszerność czasową. Na pewno chciałbym kiedyś rozegrać całość (o ile wcześniej nie przegram automatem :P)
Na koniec jak zwykle ukłony dla gospodarzy za cierpliwość i świetną kuchnię oraz warunki do grania i wypoczynku.
Radar approved!
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: AgroWar - Puszcza Biała (Brańszczyk) 4-6 IX 2015

Post autor: maciunia »

Panowie, dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie. Wczoraj byłem już w takim stanie, że zacząłem mówić do dziecka po angielsku ;) Nasz kolega z Ameryki ciągle w samolocie. Jutro wrzucę jakieś zdjęcia.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”