Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest środa, 13 grudnia 2017, 20:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)
PostNapisane: piątek, 8 maja 2015, 07:59 
Général de Division Commandant de place

Saw11 napisał(a):
Ja również chciałbym bardzo podziękować za zorganizowanie Konwentu! Był to mój pierwszy Konwent z prawdziwego zdarzenia (nie liczę bowiem mojej 4 godzinnej wizyty na tymże konwencie jesienią ubiegłego roku;P). Bardzo miło spędzone dwa dni nad planszą. Przede wszystkim cieszę się, że poznałem osoby z tego forum, które do tej pory były dla mnie tylko dziwnymi nickami ;)

Dziękuję głównie Raleenowi i Debejowi, którzy stali się moimi towarzyszami w tych dniach. W sobotę poznałem Ostrołękę, która mnie pozytywnie zaskoczyła (po wcześniejszym zapoznaniu się tylko z częścią instrukcji i bardzo licznymi tabelkami ;) ). Przede wszystkim sama gra była szybka i intuicyjna, co przy tego typu szczegółowości zasad i tabelek jest ogromnym plusem. Bardzo spodobało mi się kilka rozwiązań, które zamierzam wprowadzić w zasadach domowych do Le Retoru de l'Empereur (rozumiem, że nie masz nic przeciwko Raleenie? :D). Wieczorem rozegrałem pierwszą partię na żywo i na planszy w EastFrontII, która jest genialną grą strategiczną! Mgła wojny i odpowiednia skala dają dużą przyjemność z rozgrywki.

Następnie poznałem dwie gry, który mają masą wspólnych przepisów: FF:GD i CoH. Najpierw z Raleenem zagraliśmy w Fighting Formations, który również mnie pozytywnie zaskoczył głębią możliwości i oddaniem pola walki w skali drużynowo - plutonowej. Bezpośrednio po FF przystąpiliśmy do Company of Heroes, które z początku wyglądało na FF w innej szacie graficznej i jeszcze mniejszej skali ;) Nic bardziej mylnego, te gry naprawdę są różne. Punkt ciężkości jest położony na zupełnie innych kwestiach, przez co spokojnie można mieć obie gry ;) Z moich krótkich obserwacji wynika, że CoH jest bardziej grą abstrakcyjną, gdzie liczy się pewne szachowe przewidywanie ruchów przeciwnika, a mniej wczucia się w żołnierza na polu walki. W FF też istnieje wątek planowania, ale mimo wszystko nie dojdzie do sytuacji, gdy do danej jednostki będzie można bezkarnie podejść przez jednostki wroga i jeszcze wykonać atak z najbliższej odległości (czytaj: premiowany) bez jakiejkolwiek reakcji tej jednostki (chyba że została unieruchomiona wcześniej). Także trzeba porzucić całkowicie myślenie z FF i zasiąść jak do nowej, wymagającej zupełnie innego podejścia gry. W tej krótkiej rozgrywce nie odkryłem wielu tajników z CoH, ale za to boleśnie przekonałem się o tym, że równoczesny atak na całej linii nie przynosi niczego dobrego :P

Słowem podsumowania - Konwent warty poświęconego weekendu, i to nawet weekendu z taką dobrą pogodą ;) Mam nadzieję, że do zobaczenia na kolejnym krakowskim (oby) konwencie.

Dziękuję raz jeszcze i dobrej nocy!

CoH czyli PoH - Price of Honour. Cena Honoru (Polska 1939) :)

PostNapisane: piątek, 8 maja 2015, 10:00 
Colonel Général

Saw11 napisał(a):
Dziękuję głównie Raleenowi i Debejowi, którzy stali się moimi towarzyszami w tych dniach. W sobotę poznałem Ostrołękę, która mnie pozytywnie zaskoczyła (po wcześniejszym zapoznaniu się tylko z częścią instrukcji i bardzo licznymi tabelkami ;) ). Przede wszystkim sama gra była szybka i intuicyjna, co przy tego typu szczegółowości zasad i tabelek jest ogromnym plusem. Bardzo spodobało mi się kilka rozwiązań, które zamierzam wprowadzić w zasadach domowych do Le Retoru de l'Empereur (rozumiem, że nie masz nic przeciwko Raleenie? :D). Wieczorem rozegrałem pierwszą partię na żywo i na planszy w EastFrontII, która jest genialną grą strategiczną! Mgła wojny i odpowiednia skala dają dużą przyjemność z rozgrywki.

Oczywiście nie mam nic przeciwko. Za to mam nadzieję, że jeszcze ze mną pograsz i z cadrachem :).

Niedługo postaramy się z Samuelem sklecić relację ze zdjęciami.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: piątek, 8 maja 2015, 15:28 
Caporal-Fourrier

leliwa napisał(a):

Tak, masz rację leliwa ;) Późna pora pisania i wisząca nad głową żona, że trzeba iść spać, zrobiło swoje :P

Chociaż sam skrót użyłem dobry - bo seria nazywa się Conflict of Heroes (CoH) ;) Po prostu skupiałem się nad samą grą, gdzie jako młody dowódca Wehrmachtu otrzymałem srogie baty od doświadczonych wojaków: Raleena i Silvera. Jeden z północy, drugi z południa ... i po Niemcach ;]

PostNapisane: piątek, 8 maja 2015, 20:21 
Général de Division Commandant de place

Saw11 napisał(a):
leliwa napisał(a):

Tak, masz rację leliwa ;) Późna pora pisania i wisząca nad głową żona, że trzeba iść spać, zrobiło swoje :P

Chociaż sam skrót użyłem dobry - bo seria nazywa się Conflict of Heroes (CoH) ;) Po prostu skupiałem się nad samą grą, gdzie jako młody dowódca Wehrmachtu otrzymałem srogie baty od doświadczonych wojaków: Raleena i Silvera. Jeden z północy, drugi z południa ... i po Niemcach ;]

Nie zaczepiaj strzelca konnego wielkopolskiego, bo ci odda.

PostNapisane: sobota, 9 maja 2015, 21:47 
Caporal-Fourrier

Raleen napisał(a):
Oczywiście nie mam nic przeciwko. Za to mam nadzieję, że jeszcze ze mną pograsz i z cadrachem :)

Jasne, mamy z Cadrachem szczery zamiar rozegrać z 2 partie do końca czerwca. Z Tobą to nie wiem kiedy zagram, ale jak tylko się przytrafi okazja to oczywiście zagram.

PostNapisane: piątek, 22 maja 2015, 22:35 
Colonel Général

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]