Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Zimnywojak :-)
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:20
Been thanked: 1 time

Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Zimnywojak :-) »

Zapraszam na turniej Zimnej Wojny do Łodzi:
- termin: 6-7 września 2014 r.
- miejsce: pub Z Innej Beczki, Moniuszki 6, Łódź (ścisłe centrum, około 50 m od ulicy Piotrkowskiej)
- maksymalna liczba uczestników: 24
- turniej tylko dla osób pełnoletnich
- zgłoszenia od 11 sierpnia (od godz. 19:00) do 28 sierpnia na mail zimnawojnalodz@gmail.com (zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, miasto, email, telefon kontaktowy, oświadczenie o pełnoletności, zgodę na przetwarzanie danych osobowych)
- wpisowe: 0 zł
- zniżki na wszelkiego rodzaju napoje oraz jedzenie serwowane przez pub.

Organizator: Pub "Z Innej Beczki" przy współpracy z Bardem

Pytania proszę kierować na maila podanego powyżej lub na forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Raleen »

Wartościowa inicjatywa. Bardzo popieram takie tematyczne turnieje ukierunkowane na gry historyczne.
Jak już będzie po turnieju, liczymy na jakąś relację.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zimnywojak :-)
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:20
Been thanked: 1 time

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Zimnywojak :-) »

Raleen pisze: Jak już będzie po turnieju, liczymy na jakąś relację.
Jak najbardziej relacja pojawi się.
Zimnywojak :-)
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:20
Been thanked: 1 time

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Zimnywojak :-) »

Pozostało już tylko kilka dni do zakończenia zapisów na turniej łódzki, a nadal jest sporo miejsc. Gorąco zachęcam do udziału.
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: prezestomek »

Jak tam z obłożeniem miejsc? :D
Zimnywojak :-)
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:20
Been thanked: 1 time

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Zimnywojak :-) »

Delikatnie mówiąc bardzo słabo. Chęć udziału wyraziło 6 osób, a na turniej przybyły zaledwie 4 osoby.
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: prezestomek »

Zimnywojak pisze:zaledwie 4 osoby
Tak jak myślałem :D
Zimnywojak :-)
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:20
Been thanked: 1 time

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Zimnywojak :-) »

Nie rozumiem co w tym takiego wesołego.
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: prezestomek »

Że tłumów się nie spodziewałem. Bez urazy ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Raleen »

Dla organizatora takie akcje to czasami jest rozczarowanie, ale tak bywa z turniejami, zwłaszcza jeśli nie towarzyszą jakiejś większej imprezie z dodatkowymi atrakcjami. Trzeba mieć jakąś grupę, na której można się oprzeć i często wymaga to dłuższej działalności żeby chwyciło. Wiem, bo sami myśleliśmy o turniejach na Polach Chwały, ale tam często każdy chce grać w co innego i namówić więcej osób na jeden wspólny tytuł o tej samej porze - to jest sztuka :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: maciunia »

Tu nie ma miejsc na żadną amatorkę. To wina Barda, że od dwóch lat nie potrafią nadać odpowiedniej rangi turniejowi. Wydali po polsku najlepszą grę na świecie wg. BGG, z graczami nie byłoby żadnego problemu tylko się trochę napracować trzeba i zysk nie taki szybki.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Zimnywojak :-)
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:20
Been thanked: 1 time

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Zimnywojak :-) »

Nie jestem osobą ze środowiska. W sumie to dopiero od niedawna, czyli jakiś trzech lat interesuję się w większym stopniu planszówkami (wcześniej tylko Dragon i TiS). Na innym forum pod koniec wiosny pojawiały się zapytania użytkowników dotyczące turnieju w Warszawie, który w sumie do tej pory nie wiem, czy się odbył, czy nie. Widać było jednak zainteresowanie. W związku powyższym stwierdziłem, że można byłoby spróbować w Łodzi, tym bardziej, że przyjaciel otworzył niedawno fajny pub, a więc miejsce i miłe i nie ponosiło się kosztów wynajmu. Z Bardem skontaktowałem się i chętni do współpracy. Zobowiązali się wysłać gry i nagrodę i pomimo, że wiedzieli o niskiej frekwencji to wywiązali się z obietnic, a więc jestem jak najbardziej zadowolony z współpracy z nimi.
Teraz człowiek jest mądrzejszy o nowe doświadczenia i następnym może pójdzie lepiej. Kolega mimo tak niskiej frekwencji nie zraził się i jest nadal chętny do organizowania turniejów w swoim lokalu, więc zakładam, że nie będzie to jednorazowa akcja.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Franek Strzała »

I o to chodzi. Najwazniejsze to nie zrazac sie tylko robic swoje a owoce beda na pewno :)
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Herman »

Maciunia ma w 100% rację. W zeszłym roku pojechaliśmy w 4 osoby na mistrzostwa Polski do Krakowa i byliśmy rozczarowani imprezą. Brało udział coś ok. 30 osób. Turniej odbywał się w ramach jakiegoś konwentu fantastyki, i ulokowany był w jakimś liceum. Same mistrzostwa zostały upchane do jednej sali lekcyjnej. Chyba nie muszę mówić, że panował tam straszny ścisk i zaduch. Nie to jednak było dla mnie porażką. Chcieliśmy się dowiedzieć o zasady punktowania (jakiś pokręcony system szwajcarski), ale koleś z Barda organizujący imprezę oświadczył, że…”zasad nie zna, bo przygotował je jeden z uczestników, który obecnie gra.”
W tym roku nie da się od nich wyciągnąć informacji kiedy i gdzie odbędą się tegoroczna mistrzostwa. Dałem sobie spokój z dopytywaniem, jak i ew. wyjazdem na turniej. Po prostu Bard działa w temacie jak jakaś garażowa firma w latach 90-tych.
Zimnywojak :-)
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:20
Been thanked: 1 time

Re: Turniej: Zimna Wojna, Łódź, 6-7.09.2014

Post autor: Zimnywojak :-) »

Też byłem na mistrzostwach w zeszłym roku i faktycznie ich największym minusem była mała sala. Szybko zrobiło się duszno, miejsca przy stołach było jak na lekarstwo.
Mimo, że w poniedziałek miały ruszyć zapisy na mistrzostwa tegoroczne, a na razie ani widu, ani słychu to nie zrażam się. Mam nadzieje, że jednak odbędą się, chociaż biorąc pod uwagę ujawnione informacje w tym temacie to nie wróżę dużej frekwencji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”