II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Saw11 »

Drodzy!

Po sukcesie I Katowickiego Konwentu TLNB czas na drugą odsłonę :)

Trzymając się ustaleń wszystkich obecnych na I Konwencie, poniżej przedstawiam propozycję II Konwentu.

TERMIN: 17 listopada (sobota)

START: godz. 9:00. Możemy grać do godz. ok. 21:00

MIEJSCE: Strefa Centralna instytucji Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach (link: Strona insytucji, wejście na wprost po schodach (I piętro).

DOJAZD/PARKING: możliwość bezpłatnego zaparkowania samochodu w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, 10 minut piechotą od Dworca PKP / 20 minut piechotą od Dworca PKS (po wcześniejszym umówieniu mogę odebrać osobę z w/w dworców)

KOSZTY: udział jest darmowy :)

Słowo wyjaśnienia:
Generalnie termin pokrywa się z Konwentem Krakowskim, który będzie w dniach 16-18 listopada. Osobiście zobowiązałem się do przybycia na Konwent Katowicki i tego zobowiązania dotrzymam. Istnieje też możliwość zorganizowania gry w Krakowie, ale jak słusznie zauważył Sigi - pytanie czy któryś z uczestników Konwentu Katowickiego rzeczywiście wybiera się na Konwent Krakowski? U mnie jest problem z tyloma sobotami, więc ja i tak bym nie mógł pojechać na dwa Konwenty w krótkich odstępach czasu. Ale jeżeli Wasze postulaty będą inne, to napiszcie proszę. Piszcie też Wasze propozycje co do terminu II Konwentu Katowickiego, jeżeli z różnych przyczyn nie możecie przybyć 17 listopada, a w innym terminie byście przybyli.

Vive l'Empereur!
Sigi
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2016, 16:54
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Sigi »

Umówiliśmy się na 17-tego w Katowicach, to najpewniej będę.
Do Krakowa i tak się nie wybierałem więc nic mi nie koliduje.
Świetnie się grało na pierwszym konwencie, to tym razem nie może być gorzej!
Tym razem przywiozę "Four Lost Battles" :)

Lang lebe unser Kaiser!
FB1
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 7 września 2017, 15:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: FB1 »

Będę jak ostatnio, chyba że coś zupełnie wyjątkowego mi wypadnie. I jeśli można, to wstępnie piszę się na jedną z czterech przegranych bitew ;)
kolosm
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 5 marca 2016, 20:20
Lokalizacja: Rybnik, Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: kolosm »

Z ogromnym smutkiem jestem zmuszony zrezygnować z II konwentu :( Wczoraj się dowiedziałem, iż 17.XI zostałem zaproszony na 40tkę bliskich znajomych i niestety nie wchodzi w grę odmówić...
Ponieważ w kolejnych weekendach zaczynają się Andrzejki, Gwarki itp. jedyny termin, który by mi spasował to tydzień wcześniej tj. 10.XI, ale jak wiemy jest to tuż przed świętem.
Chyba, że mógłbym być od 9:00 do powiedzmy 14:00 to się piszę.
Fajnie, że inicjatywa została podtrzymana i rozkręciła się już na kolejne lata :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43345
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Raleen »

Kibicuję tak jak i poprzedniej edycji imprezy i liczę, że tym razem uda się Wam zrobić jakąś relację :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jatagan
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2016, 12:32

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Jatagan »

Będę ochoczo!

Zdecydowanie Katowice, nie: Kraków.
Pozdrawiam.
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Saw11 »

kolosm pisze:Chyba, że mógłbym być od 9:00 do powiedzmy 14:00 to się piszę.
Fajnie, że inicjatywa została podtrzymana i rozkręciła się już na kolejne lata :)
Jasne, od 9 do 14 to dużo czasu! Zresztą możemy zrobić tak jak ostatnio, że zagramy 2:1 i będziesz w drużynie z drugą osobą dowodząc wydzieloną armią/korpusem. Jak nie skończymy przed 14 to nic sie nie stanie, bo drugi gracz z drużyny przejmie kontrolę nad całą armią :)

To co - wygląda na to, że będzie nas co najmniej 4 + kolosm. Czyli dwa duże scenariusze się szykują :D

Ja bym proponował Pruską Iławę 1806 albo coś Ligny razem z Quatre Brass 1815. Ktoś chętny? :)

Pozdrawiam!
Sigi
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2016, 16:54
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Sigi »

Trzeba od razu (od rana) grać coś większego, bo później drugiej bitwy nie da się skończyć. Kampania belgijska 1815 wydaje się być w sam raz!
Ale ja udaję się nad Katzbach lub pod Kulm (jeszcze myślę) zmierzyć się z kolegą FB1 (jeśli skuszony belgijską kampanią nie zmieni zdania ;-))
W 4LB karty nie są opcjonalne, więc kolejny etap nauki systemu zostanie zaliczony.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Monthion »

Ja bym się wybrał z moim The Last Success gdyby nie kolizja z konwentem krakowskim. Cóż może następnym razem.
Awatar użytkownika
Jatagan
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2016, 12:32

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Jatagan »

Niestety mój udział stanął pod znakiem zapytania, z powodu poważnej kontuzji kolana i planowanych zabiegów szpitalnych w przyszłym tygodniu... :(
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: TommyGn »

Też się przypominam - pro forma. Być może, jeszcze jeden kolega pojawi się na 1-2 godziny zapoznać z systemem.
Czyli, które bitwy będą rozegrane, to chyba zależy od obecności.
Przykładowo, sam bym chętnie zasiadł do Ligny-QB [moim zdaniem można w obie bitwy grać na 6 osób], ale jeśli nie będzie Jatagana, to może odłożymy na kolejny.
W Iławę można przynajmniej w 4, w Pułtusk-Gołymin też. Kaczawa tak samo. Kulm wydaje mi się grą do jednej bramki, ale może. Za to Denewitz i Grossberen powinny być wyrównane.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Saw11 »

Ja bym był za QB - Ligny :P

Napiszcie proszę jeszcze raz kto będzie i w jakim przedziale czasowym.
Sigi
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2016, 16:54
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Sigi »

Będę od 9.00. Przywiozę jak zapowiadałem 4LB. Gdyby nas jednak było zbyt mało na kilka bitew, to chętnie poprowadzę Bluchera pod Ligny :-)
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: TommyGn »

Ja też od 9 do 20-21.
Czyli na pewno 4LB i Ligny-QB będą wzięte. Może też kolejna wojna na rezerwę - mały scenariusz z 1814 czy 1806-7 Coming storm? Chociaż La Souffel też dość szybko poszedł ostatnio.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
FB1
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 7 września 2017, 15:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: II Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: FB1 »

Ja będę od rano, ale wątpię że dłużej niż do 17-18. Choć ostatecznie wyjdzie to w praniu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”