IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

Trochę dalej niż za ścianą będzie inna atrakcja w tych dniach konwentowych na Politechnice: http://www.robomaticon.pl/ i pewnie tam moja rodzinka się uda by po pewnym czasie zawitać na chwilę na sale konwentu gdzie ja, mam nadzieje, będę spędzał cały czas.
Chciałbym zagrać w jakieś bardziej wymagające czasowo pozycje ale mogę przynieść przykładowo: Britannia, Caesar Great battles of Julius Caesar, Caucasus campaign, Conflict of Heroes, Crown of roses, Fire in the sky, Fires of Midway, France40, HIS samoróbkę lecz z nowymi kartami, Holland44 (lecz nie grałem w to jeszcze), Iron&Oak, Orzeł i Gwiazda, Smuta, Sword of Rome, Triumph Tragedy, Ukraine43. Gdyby ktoś znał system w którym jest Next War Poland to mógłbym przynieść i tą grę i najlepiej spróbować zagrać na zasadach zaawansowanych.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 stycznia 2018, 20:59 przez Silver, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Szary »

Co mógłbym przynieść napisze jeszcze, ale z chęcią usiadłbym przy Iron & Oak czy przy Smucie, jeśli ta by się odbyła.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Jak pisałem:
Ja proponuję VQ oraz moje "Rozbicie" (na 4 osoby).

Ale jak nie będzie osób na VQ mogę zagrać i w HISa jak ktoś przyniesie.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Ernest von Lauenburg pisze:(...)moje "Rozbicie" (na 4 osoby).
Mozesz podesłac instrukcję albo coś ala skrót zasad?
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Zdaje się, że wszystko jest w tym wątku:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=71&t=15600

zwłaszcza w ostatnim poście.

Jak znajdę chwilkę, to dodam jeszcze kilka ostatnich zmian.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43336
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ok, raz jeszcze:
zbieram chętnych na Virgin Queen (zapewne sobota)
oraz na "Rozbicie Dzielnicowe" mojego autorstwa (w takim razie chyba niedziela).
Chętnie zagrałbym też w coś lżejszego z okresu X-XIX wiek.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leyas »

Silver pisze:Trochę dalej niż za ścianą będzie inna atrakcja w tych dniach konwentowych na Politechnice: http://www.robomaticon.pl/ i pewnie tam moja rodzinka się uda by po pewnym czasie zawitać na chwilę na sale konwentu gdzie ja, mam nadzieje, będę spędzał cały czas.
Chciałbym zagrać w jakieś bardziej wymagające czasowo pozycje ale mogę przynieść przykładowo: Britannia, Caesar Great battles of Julius Caesar, Caucasus campaign, Conflict of Heroes, Crown of roses, Fire in the sky, Fires of Midway, France40, HIS samoróbkę lecz z nowymi kartami, Holland44 (lecz nie grałem w to jeszcze), Iron&Oak, Orzeł i Gwiazda, Smuta, Sword of Rome, Triumph Tragedy, Ukraine43. Gdyby ktoś znał system w którym jest Next War Poland to mógłbym przynieść i tą grę i najlepiej spróbować zagrać na zasadach zaawansowanych.
Sylwku a może udało by się zebrać 5 osób na Britannię w piątek tak jak zrobiliśmy na rozpoczęcie II Strategosa? Ja z chęcią bym zagrał ponownie po takiej przerwie ;)
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

Zapewne przyjdę z 1 lub 2 kolegami z czego przynajmniej 1 na pewno byłby chętny na Britanię.
Edek Leszczyk
Carabinier
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 3 października 2017, 09:14
Lokalizacja: Gniezno

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Edek Leszczyk »

Witam!

Będę miał ze sobą QMG 1914, T&T oraz Labirynt: Wojna z terroryzmem. Chętnych zapraszam.
Chętnie dołączę się też do jakiejś rozgrywki HIS.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

Ja chyba też dołączyłbym do HISa a Triumph & Tragedy znam i jak starczy czasu to też zagram na 3 osoby.
A zamiast Brytanii w razie czego mogę zaprezentować prawie bliźniaczą Italię.
Bardzo chciałbym zagrać w Crown of Roses na 4 osoby ale na to trzeba poświecić przynajmniej 1 dzień - ale od czego jest konwent.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Rozważcie (albo rozważmy) czy nie warto byłoby przewidzieć rozłożenie jakiejś prostej gry typu Axis and Allies. Na pierwszym Strategosie ta gra była rozłożona, grało w nią sporo osób w zmieniających się składach. Szczerze powiedziawszy, mimo że od tego czasu mój syn zobaczył i zagrał w kilka innych gier (z zakresu tutaj grywanego) - tamta rozgrywka mu się najbardziej podobała. Ale nie piszę tego tylko pod swoim kątem - była już kilkakrotnie dyskusja że tego typu prostsze gry są dobrym, jeśli nie jedynym sposobem na przyciągnięcie do hobby osób wpadających zobaczyć o co chodzi.

Ja natomiast chętnie dołączyłbym czy to do HIS-a czy do Virgin Queen - do tej pory nie udało mi się w żadną z nich zagrać na konwencie.

Plus - czy byłby chętny do zagrania w Bitwy Czarnej Kawalerii? Zagrałem z synem raz, ale mieliśmy trochę wątpliwości co do szczegółowych zasad i w efekcie na razie gra czeka na odświeżenie.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43336
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Postaram się ściągnąć kolegę, który ma tą grę (Axis & Allies).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Szary »

Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Na Bretanie zawsze.
Ale w który dzień?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”