X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Silver »

Już kończę sporządzanie wszystkich kart do nowej odsłony HISa. Czy ktoś będzie przygotowany do wytłumaczenia nowych zasad rozgrywki w tą grę?
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: duc de Fort »

Mimo początkowych perturbacji okazało się, że na szczęście będę mógł dotrzeć na jeden z moich ulubionych konwentów ;)
Wstępnie już jestem poumawiany na różne heksy, ale pewnie uda się jeszcze w coś dodatkowo zagrać.
Jako przerywnik przywiozę Tortugę (na 9 piratów :D )
Tradycyjnie, gdyby ktoś chciał coś zakupić w Forcie z odbiorem osobistym na konwencie, to oczywiście jest taka możliwość.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Bambrough »

Wczoraj pograliśmy z Rajem w Pacific i nabrałem wielkiej ochoty na kolejne rozgrywki. Gra jest świetna. Poszukuję ochotnika do jakiejś zaciętej partyjki.
FortGier.pl pisze:Mimo początkowych perturbacji okazało się, że na szczęście będę mógł dotrzeć na jeden z moich ulubionych konwentów ;)
Wstępnie już jestem poumawiany na różne heksy, ale pewnie uda się jeszcze w coś dodatkowo zagrać.
Jako przerywnik przywiozę Tortugę (na 9 piratów :D )
Tradycyjnie, gdyby ktoś chciał coś zakupić w Forcie z odbiorem osobistym na konwencie, to oczywiście jest taka możliwość.

Pozdrawiam
Konrad
Jak starczy czasu i uda się zgrać to zawsze możemy poganiać się parlamentarzystami i rojalistami po Anglii :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

Zapomniałem, że zamierzam jeszcze przynieść "The Cousins War". :) W kwestii gier, które będą na miejscu - przyniosę zarówno QG 1914, jak i ToC, jednak należy przewidywać, że mogą się zdarzyć dwie równoległe rozgrywki (np. ToC na piątek mam już zespół), warto by było więc, by były na miejscu drugie egzemplarze obu tytułów. Być może będą też dwie równoległe partie HISa, więc swój egzemplarz też przytaszczę.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:Zapomniałem, że zamierzam jeszcze przynieść "The Cousins War". :) W kwestii gier, które będą na miejscu - przyniosę zarówno QG 1914, jak i ToC, jednak należy przewidywać, że mogą się zdarzyć dwie równoległe rozgrywki (np. ToC na piątek mam już zespół), warto by było więc, by były na miejscu drugie egzemplarze obu tytułów. Być może będą też dwie równoległe partie HISa, więc swój egzemplarz też przytaszczę.
Przynieś, jak mi się spodoba i Konrad Fortyfikator będzie miał, to może sobie sprawię.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Silver »

Ponieważ już w czwartek jestem w Krakowie to muszę już pakować gry i biorę na pewno: France40 i Fires of Midway.
Mogę jeszcze wziąć, jeśli ktoś chce, np. coś z tego: Alea iacta est, Bang, Battlestar galactica PL z dodatkiem Exodus PL, Britannia, Caucasus campaign, Colonial Europe Empires Overseas, Conflict of Heroes, Crown of roses, Iron&Oak, Martwa zima, Onward Christian Soldiers, Piekło okopów, Rebel Raiders on the high seas, Słup Ognia, Smuta, Szogun z dodatkiem, Sword of Rome, To the last men, Troyes, Warrior knights z dodatkiem.
Czy ktoś weźmie Maneouvre czy mam ja wziąć?
Nowe karty oraz parę żetonów do HiS już dawno gotowe.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Bambrough »

Powoli klaruje mi się kalendarz konwentowy. Pytanie czy brać ze sobą Breakout Normandy, tzn. czy znajdzie się chętny na rozgrywkę?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

Silver pisze:Ponieważ już w czwartek jestem w Krakowie to muszę już pakować gry i biorę na pewno: France40 i Fires of Midway.
Mogę jeszcze wziąć, jeśli ktoś chce, np. coś z tego: Alea iacta est, Bang, Battlestar galactica PL z dodatkiem Exodus PL, Britannia, Caucasus campaign, Colonial Europe Empires Overseas, Conflict of Heroes, Crown of roses, Iron&Oak, Martwa zima, Onward Christian Soldiers, Piekło okopów, Rebel Raiders on the high seas, Słup Ognia, Smuta, Szogun z dodatkiem, Sword of Rome, To the last men, Troyes, Warrior knights z dodatkiem.
Czy ktoś weźmie Maneouvre czy mam ja wziąć?
Nowe karty oraz parę żetonów do HiS już dawno gotowe.
"Fires of Midway" to jeden z moich typów, jeśli uda mi się wyrwać obowiązkom gospodarsko-rodzinno-dydaktycznym :)
Z pozostałych - ale tylko, jeśli to rzeczywiście nie kłopot - byłbym wdzięczny za przywiezienie "Szoguna", bo to gra którą mógłbym zabawić w niedzielę najmłodszych gości konwentu, jeśli się pojawią (grałem dwa razy i wydaje mi się, że mógłbym spróbować pokierować rozgrywką dla nowicjuszy). :) Ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że to pudło wielkie.
W kwestii HISa - czy oprócz nowych kart i żetonów nie ma tam aby nowych kart postaci?
Mój kalendarz konwentowy też się klaruje, o 16.00 w piątek mam chyba już komplet na ToC, a o 10.00 w sobotę chyba nawet nadkomplet na HISa (stąd rozważania, czy nie uda się zebrać dwu ekip równolegle). Niedziela to zapewne będzie dzień dla młodzieży, pozostaną zatem piątek i sobota wieczór, jeśli będę jeszcze w stanie zagrać w cokolwiek.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: maciunia »

Bambrough pisze:Powoli klaruje mi się kalendarz konwentowy.
To kiedy jest AA w Twoim kalendarzu Piotrze? Tylko nie mów, że w niedzielę o 13.00 ;)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

Macie sporo czasu. Możecie przecież też grać całą drogę z i do Stołecznego Miasta W. :P
Pewnie tym razem na mnie spadnie pisanie relacji (acz oddam ten zaszczyt każdemu, kto go zapragnie, gdybym miał, dorzuciłbym królewnę i pół królestwa) - no więc, skoro tak, wielka prośba o przywiezienia aparatu, cykanie zdjęć i podesłanie mi jak najniezwłoczniej po konwencie, nie mam o sobie najlepszych wyobrażeń jako o fotografie (w końcu, czy można być we wszystkim najlepszym? :P ), a nawet gdybym miał, nie mam odpowiedniego aparatu, by te wyobrażenia skorygować.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: clown »

Pytanie czy brać ze sobą Breakout Normandy, tzn. czy znajdzie się chętny na rozgrywkę?
Kuszące, ale nie wiadomo, czy czasowo się zmieszczę :/ a Pacific War masz?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Bambrough »

Tak czy siak zabiorę BN, na miejscu się okaże czy uda się zagrać. Pacific także zabieram.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Silver »

Samuel, niestety w niedziele mnie już nie będzie to Shoguna nie będę brał.
Dla Fires of Midway trzeba zarezerwować sobie parę godzin by rozegrać bitwy w kampanii chyba, że znajdzie się przerywnik czasowy dla wypełnienia 1 konkretną bitwą.
Bardzo liczę na HiS (szczególnie w piątek) i dziś jeszcze sprawdzę kompletność nowych elementów ale przede wszystkim planszetka dla Francji zmieniona została.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

No to jasne, nie ma sensu brać "Szoguna". Ja niestety swoich umówień zmienić nie mogę, bo to kwestia uczciwości wykładowcy - moi partnerzy to studenci, którzy umówili się na odrobienie w ten sposób nieobecności na zajęciach, więc nie mogę zmieniać raz przyjętych zasad. Ale życzę udanej gry w piątek. "Fires of Midway" to jedna z alternatyw na "czas pozostały", rzeczywiście obawiam się, że na kampanię nie ma tu szans (grałem w nią raz rozbity na trzy wieczory i wiem mniej więcej, ile może potrwać). Ale nie umawiam się naprzód na nic, bo jako gospodarz imprezy muszę na miejscu reagować na różne nieprzewidziane sytuacje i nie chcę w takich sytuacjach popsuć komuś innemu planów. (och, z jakim utęsknieniem wyczekuję konwentu, który nie ja zorganizuję ;) ).
Z uwagą będę obserwował "Pacific War", bo podobno jest tegoż autora co "Pacific Fury. Guadalcanal", a zasady tej ostatniej gry do dziś mnie konfundują tj. nie wiem, czy właściwie powinienem ją ocenić jako niezłą czy beznadziejną. :P
Strzelec
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 18 lutego 2017, 13:27

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Strzelec »

Panowie, moz*e ktos' chce uczcic' jubileusz w 100 lat Rewolucji Bolszewickiej i pocza,tku Wojny Domowej i zagrac' w "Reds" z gos'ciem z Bial/orusi. Moge, wzia,c' ja, z soba,.
Taksamo che,tnie zagram w "Strike of the Eagle", JdG lub cos' o IWW.
P.S. Pszepraszam za bla,dy mojego polskiego.
Жыве Беларусь!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”