[Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

W sobotę kontynuuję szkolenie w "Ostrołękę".

Po sąsiedzku koledzy będą też grali w lotniczy system bitewny "Scramble".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie co do dzisiejszego grania, zostały jakieś 2,5 godziny ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

Na pewno nie zdążę na 16 a nie wiem czy nawet na 17.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Ogmios »

Moje okienko czasowe dzisiaj się skurczyło do 16:35-19:55 (bilet czasowy), starczy na coś krótkiego (może Maneuvre Silvera?) i zapoznanie z dłuższą grą. Ale za to prawie na pewno będę też w następny piątek, i wtedy już na dłużej. A dzisiaj wezmę i ja coś, wybierzemy coś na miejscu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

No, jak Sir Guy z Gisbourne zawodzi z czasem, to nie jest dobrze. Jeśli Silver wziął Manoeuvre to się uda, ale mógł wziąć tą gierkę o Trzeciej Rzeszy. Zobaczymy na miejscu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

To nie wiem czy mi się opłaca przybyć bo dziś idę jeszcze do pracy.
Zagracie w coś krótkiego beze mnie?
Najlepiej umawiać się wcześniej na coś konkretnego.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Wskutek dezercji Silvera granie w ostatni piątek nie do końca nam wyszło. Za to zgodnie z planem przebiegła sobota.

Zachęcam i zapraszam do umawiania się na ten piątek z wyprzedzeniem, tak żeby dobrze wszystko zaplanować.

Oczywiście można umawiać się także na soboty i niedziele o ile będzie klucznik.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

Też jestem za tym by się jak najszybciej deklarować.
W razie czego oprócz historycznych mogę przynieść emocjonujące gry innych rodzajów np.: Games of throne oatbreaker, Battlestar Galactica, Spartacus z dodatkiem, Talon...
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Ogmios »

Dla odmiany to ja będę teraz AWOL :oops: . Spróbujmy się ustawić na następny piątek.
Z wymienionych gier to zagrałbym w Talona, bo w resztę miałem okazję grać z ziomalami (co prawda bez dodatków) i nie podzielam entuzjazmu: wszystko związane z GoTem mi obrzydziło jak zakończono serial :evil: , Spartacus się dłuży, aczkolwiek owszem, jest emocjonujący JEŚLI twój gladiator walczy na arenie, BG lubię serial, ale to nie mój styl gry (słabo blefuję, ale ostatnio wygrałem jako Cylon, to może jest to jakaś metoda 8-) ).
W sobotę zapostuję zasoby własne, może wybierzemy coś mojego?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

W te wakacje to już chyba tylko następny piątek mi pasuje. Ale w razie czego, gdy będę miał czas to spróbuję w innych miejscach Wawy zobaczyć nad czy inni gracze siedzą (szczególnie we wtorek i czwartek).
Podobno ostatni sezon GoT był najgorszy ale nie ma się to nijak to rozgrywek w gry zasadzone w tym uniwersum. Spartakus z dodatkami premiuje. BSG (mam wszystkie części PL) jest niepowtarzalna i my czerpiemy z przygód w tej grze przyjemność a nie napastujemy innych graczy z natarczywym pytaniem o Cylonów.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Ogmios »

Co mam ciekawszego (i najchętniej zagram znając zasady 8-)):
CDG na 2 :Zimna wojna, 1989, Ścieżki chwały, Stalin's war 8-)
CDG multi : Here I Stand, Cuba Libre
1939, Sigismundus Augustus, Mahattan Project, Piekło na Pacyfiku
nie historyczne: Twilight Imperium 3ed, Pandemic Legacy, Cywilizacja poprzez wieki, Xmen Revolution (ala Spartakus), Terraformacja Marsa, Bios Megafauna nowa, Greenland, Battletech plus Aerotech, Melthoen, stare Ardeny
bitewne: DBA 2 armie 15mm, trzecia na ukończeniu, 3 dalsze w kolejce
PRLowe: Gwiezdny Kupiec 8-) (od biedy można i przez forum), Obcy 8-) ; oba w przyszłości z house rulami
karcianki: Warhammer Inwazja i Podbój 40k oba LCG, Star Wars TCG stare Deciphera, Illuminati Card Game
dla hardkorów: sfatygowana samoróbka Battle for Germany (ciekawy tryb gry na 2/3/4 graczy) 8-) oraz gdzieś w przyszłości do przetestowania własny scenariusz do Phoenix Command Combat System
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

Wydaje się, że w piątek w klubie jest bardzo mała szansa na wieloosobówkę bo eurogracze nie dosiądą (choć może na Sigismundusa szansa jest) a ci wojennicy co podobno czasem przychodzą to chyba są zamknięci w swojej grupie.
Od dłuższego czasu już nie traktuję piątków priorytetowo i nie staram się zbytnio rezerwować czasu na te dni bo ciężko umówić się np. przez fora na coś konkretnego.
Stąd chyba zostają 2 osobówki.
Już mocno nagrałem się w Zimną Wojnę i 1989 ale mam nówkę Europe in turmoil na tym silniku i mam nadzieję ze uda mi się przygotować instrukcję. Z innych krótszych (niestety mniej ciekawych w porównaniu do dłuższych – ale te trzeba było rozbić na choć 2 spotkania) 2 osobowych mogę zaproponować: 878 Viking, Bogowie wikingów, Command color Epic, Down in flames locked on, Fires of Midway, Hannibal RvC, Lis pustyni, Manouvre, Piekło okopów, Secret weapon of third reich (nie grałem), Semper Fidelis, Talon, The battle of Cushima, W imieniu Ziemi, Wellington.
Już o wieloosobowych na razie nie będę pisał chyba że ktoś się zgłosi chętny do rozgrywek.
Wasil
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 9 marca 2018, 09:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Wasil »

Czy żeby zagrać w klubie trzeba się gdzieś rejestrować, zgłaszać czy rezerwować stół?
Szukamy miejsca do grania w sobotę 03.08 w OiM, a na Wilczej już wszystko zajęte :(
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Do mnie się trzeba zgłaszać (ewentualnie do kogoś uprawnionego do pobierania kluczy), żeby Wam salę otworzył.
W piątek ktoś zawsze jest wieczorem. W sobotę i niedzielę bywa z tym różnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Ogmios »

Silver pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 13:41 Wydaje się, że w piątek w klubie jest bardzo mała szansa na wieloosobówkę bo eurogracze nie dosiądą (choć może na Sigismundusa szansa jest) a ci wojennicy co podobno czasem przychodzą to chyba są zamknięci w swojej grupie.
Od dłuższego czasu już nie traktuję piątków priorytetowo i nie staram się zbytnio rezerwować czasu na te dni bo ciężko umówić się np. przez fora na coś konkretnego.
Stąd chyba zostają 2 osobówki.
Już mocno nagrałem się w Zimną Wojnę i 1989 ale mam nówkę Europe in turmoil na tym silniku i mam nadzieję ze uda mi się przygotować instrukcję. Z innych krótszych (niestety mniej ciekawych w porównaniu do dłuższych – ale te trzeba było rozbić na choć 2 spotkania) 2 osobowych mogę zaproponować: 878 Viking, Bogowie wikingów, Command color Epic, Down in flames locked on, Fires of Midway, Hannibal RvC, Lis pustyni, Manouvre, Piekło okopów, Secret weapon of third reich (nie grałem), Semper Fidelis, Talon, The battle of Cushima, W imieniu Ziemi, Wellington.
Już o wieloosobowych na razie nie będę pisał chyba że ktoś się zgłosi chętny do rozgrywek.
Dobra, to może tak: ja wezmę Sigismundusa, a na początek zagramy w Maneuvre, może ktos dotrze w tym czasie, to się wieloosobówkę odpali, a jak nie będzie chętnych to może być Europe in turmoil. To bardziej Zimna Wojna niż Ścieżki chwały (czytaj prostsza)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”