Warszawski Klub przy Smolnej (listopad 2006-grudzień 2007)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Andreas von Breslau pisze:Na innym Forum napisano, żeśmy grali bez sensu. Winni zostaną ukarani - potraktowani sztyletem wyjętym z fałdów togi albo innym zatrutym pucharem.
Andreasie, najlepiej wysłać takiego na samobójczą wojnę. Niech zmaże swe winy ;).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

A co zrobić, jeśli tę wojnę wygra? Może być kłopot. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

To mu się zrobi proces, ze zbytnio ryzykował zaczynając wojnę ze zbyt małymi siłami... :lol:
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Darth zaprezentował racjonalną argumentację ,charakterystyczną dla stronnictw liberalno-postępowych.
Mroczne kręgi, tkwiące w oparch zabobonu głosiłyby , iż wódz obraził Bogów gdyż nadużywając magii wrócił z wojny żywy choć wszystkie znaki na niebie i ziemi...
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

No ale zwyciężył. Lud lubi zwycięzców i może obrócić się przeciwko ich krytykom.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Aspekt "słusznego gniewu " proletariatu rzymskiego czyli ludu niepracującego stolicy , jest przewidziany miedzy innymi w rozdziale instrukcji poświeconemu komisjom śledczym .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Uważajcie panowie, bo zaczniecie w pewnej chwili wierzyć w to, co piszecie. Zart i bzdura w dużych dawkach przenika do szarych komórek i niszczy je.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Och :o , nie wiedziałem że jestem tak narażony podczas gier FtF w RoR , w którch się tak świetnie bawimy . Trzeba koniecznie wprowadzić autocenzurę , dozownik bzdur i maski śmiertelnej powagi :wink:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Szczególnie śmiertelnej powagi potrzebować będziemy... :lol:

O, mam kolejny temat do rozważań przed Komisją Śledczą Senatu i ludu Rzymskiego: treść mowy Konsula do Ludu (jak się lud wzburzy, to odpowiedzialnego trzeba pociągnąć do stosownej odpowiedzialności...) :wink:
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

A teraz na poważnie: podczas naszej rozgrywki zderzyły się dwa światy prowadzenia obrad na forum. Byliśmy przyzwyczajeni do głosowania raczej niż dysputowania. A osoba, która zapodała grę, wprowadziła zasadę dysput, służących wcześniejszemu ustaleniu niemalże aklamacji. To bardzo wydłuża sprawę i powoduje lekki chaosik.

P.S. Tylko proszę Was - nie piszcie o jedynie słusznych tezach ludu świadomego przemian itd. Mnie to nie bawi. Tak samo jak polskie komedie o PRL-u. Niestety mnie nie bawią, wolałbym żeby bawiły.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja ze swojej strony prawdę mówiąc zmierzałbym do ograniczenia luźnych pogaduszek ogólnie. Wiadomo, że jak nie ma tematów do dyskusji to się pisze co popadnie czasem :wink: ale ludzi na forum jest więcej, jest pozaczynanych sporo ciekawych dyskusji itd.

Miejcie też wzgląd na gości i nowych ludzi, którzy tu zaglądają.

Co do tego tematu jeszcze jedna uwaga: jest widoczny bez logowania, przynajmniej z tego względu, żeby fani eurogier licznie zaglądający ostatnio na Smolną mogli go czytac.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Jęsli Ci się to nie spodowało Andreasie masz jedno wyjście przekonać innych aby nie wybierali zapodajacego na najwyższego urzędnika w państwie . :wink:
Mówiąc wprost ,w tej grze ,jak pamiętam, istotą posiedzenia senatu jest to ,że prowadzacy obrady decyduje o ich przebiegu , może zarządzić dyskusje ,może też nakazać niezwłoczne głosowanie .
I tego się trzymajcie.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Strategos ma rację.
Oczywiście, jak najbardziej dopuszczalne są dyskusje, propozycje itp., aczkolwiek wszelkiej maści układy itp. najczęściej tworzy się w fazie Forum ewentualnie w niekoreślonym czasowo okresie między etapami. Ale jak gracze mają ochotę, to mogą w czasie obrad Senatu także. Najczęściej niejawnie... (na boku, przy herbatce albo i bez... dwóch spiskuje ze sobą, reszta między sobą, po czy ci dwaj dogadują się z kimś pozostałych, samodzielnie albo tworzą nową grupę...)
Generalnie możliwości tworzenia najrozmaitszych układów, koalicji, frakcji itp. jjest multum, nawet w ramach jednego posiedzenia Senatu (teoretycznie dla każdej głosowanej sprawy może być zupełnie inny zestaw stronnictw popierających...) - i to moim zdaniem daje świetny klimat tej gry.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Dla mnie taka forma obrad była jeszcze do przyjęcia, zdecydowanie bardziej narzekali inni. Głównie na rozgardiasz i gadulstwo.

Obrady wyglądały mniej więcej tak: "to na kogo moja nominacja ma być?". (cytat z wiadomego filmu o wiadomych obradach, u nas było identycznie).

Inni prowadzili obrady w stylu - "proponuję tego to i tego, bez uzasadniania - bo tak uważam że będzie dobrze, kto za?".

Obie są oczywiście pełnoprawne, ale mam wrażenie, że druga forma daje większe poczucie kontroli nad sytuacją, zapewnia frajdę decydowania i porządkuje rozgrywkę. Mam na myśli decyzje mneijszego znaczenia.

Oczywiście w przypadku kluczowych głosować dyskusja była, bo być powinna.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

przypominam, że jutro tzn. w piątek 20.X.2006 czekam od godziny 16 na chętnego, który będzie chciał ze mną zagrać ( może w kircholm - w zasadzie wszystko mi jedno, aby bitewniak, i aby rozgrywaka trwała dość krótko) - mam czas do 18

P.S. Pozdrawiam wszystkich wybierających się do Lublina...
Zablokowany

Wróć do „Spotkania, kluby”