Gracze z Gorzowa Wlkp

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
McJakub
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2016, 17:37
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 53 times

Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: McJakub »

Witam
Tak jak w temacie szukan osób lubiących granie zamieszkujących niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego.

Gram w Falmes of War ale szukam raczej osób do grania w inne systemy. Głównie interesuję mnie II wojna światowa, ale może też zainteresuję się innymi okresami ;)
Lubię małe figurki i dlatego pomimo, że FoW jest dość dobrym systemem, wolałbym grać w inny używający mniejszych figurek (10mm lub 6mm).

Mam również grę planszową Heroes of Normandie z dużą ilością dodatków a także Memoira 44.


Mam nadzieję że ktoś zainteresowany z okolic się znajdzie.


Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: Jarek »

Cześć Kuba.
A z samego Gorzowa mogą być? ;)
Później się odezwę my do ciebie bo pisze z tel. a mam w nim za mały telewizor żeby się rozpisywać.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: Samuel »

Hej,
a czy interesujecie się także planszówkami historyczno-wojennymi. Poznałem w zeszłym roku pewną inteligentną młodą damę z Zielonej Góry zainteresowaną takowymi, jeśli trwa przy swoich zainteresowaniach, mógłbym jej podać na Was namiar. :)
Awatar użytkownika
Krassus
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 21:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: Krassus »

Cześć Kuba.
Wróciłeś ze Szczecina na stare śmieci? :)
W Gorzowie z systemów historycznych koncentrujemy się na Ogniem i Mieczem.
We Flames of War już dawno nie graliśmy, zresztą z Jarkiem poszukujemy czegoś innego w realiach IIWŚ. Nie mamy jednak skonkretyzowanych planów. Przymierzamy się do Battlegroup, ale obecnie nie możemy się za to zabrać.
Zaczęliśmy się też bawić w Malifaux - to jednak nie łapię się już w kategorię historyczną. ;)
Awatar użytkownika
McJakub
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2016, 17:37
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 53 times

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: McJakub »

Widzę że mylicie mnie z innym Kubą :D
Ja jestem młodszy od niego (mam 17 lat, ale mam nadzieję, że to nie przeszkadza Wam), z Kubą nadal gramy e FoWa. Nie chcę kończyć przygody z FoWem bo dopiero co ją zacząłem (ostatnio grałem pierwszy turniej pancerką a nie piechotą). Chodzi mi raczej o przetestowanie innych systemów o których trochę słyszałem ale nie miałem możliwości spróbować.

Jeżeli Kuba mieszkał w Szczecinie, to tak teraz mieszka w Gorzowie ;)


Jeżeli chodzi o skalę to chciałby pozostać w 15mm jeżeli chodzi o skirmishe, natomiast z chęcią zbudowałbym armię w 6mm lub nawet 3mm :D

Z planszówek drugowojennych mam Memoira 44 i Heroes of Normandie z dużą ilością dodatków, a w tym roku jeszcze był kickstarter. Ho ho tegoroczne święta przyjdą wcześniej.


FoW jak pisałem nie chcę kończyć, ale z chęcią spróbował bym czegoś innego. Odnośnie planszówek, to zawsze lepiej jest mieć więcej osób które mogą pograć niż mniej. Gram w HoNa z kolegą ze szkoły i mam nadzieję, że uda się jeszcze kilka osób wciągnąć.

Samuel pisze:Hej,
a czy interesujecie się także planszówkami historyczno-wojennymi. Poznałem w zeszłym roku pewną inteligentną młodą damę z Zielonej Góry zainteresowaną takowymi, jeśli trwa przy swoich zainteresowaniach, mógłbym jej podać na Was namiar. :)
Zielona Góra to trochę jednak daleko i nie jestem pewien czy owa dama byłaby zainteresowana spotkaniem z 17-latkiem ;)
aczkolwiek w planszówki bym chętnie pograł. Im więcej graczy tym lepiej.



Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
Krassus
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 21:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: Krassus »

Rzeczywiście, myliłem Ciebie z innym Kubą. ;-) Twój wiek nie stanowi dla nas problemu. :-)
Jak wspominałem z historycznych systemów koncentrujemy się na Ogniem i Mieczem. Słyszałeś o tym systemie?
Jeśli chodzi o FoW, to pewnie dalibyśmy się namówić. Musielibyśmy tylko przypomnieć sobie zasady. :-)
Awatar użytkownika
McJakub
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2016, 17:37
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 53 times

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: McJakub »

A Battlegroupa w jakiej skali będziecie grali?
Ja chciałbym zrobić sobie armie w skali 6mm głównie Niemców i Amerykanów. Taką uniwersalną, żeby można było grać w FoWa w mniejszej skali lub inny system. I aint been shot mum wygląda ciekawie i mógłby być spoko w małej skali. Jeszcze małe modele są też tańsze ;)

Można było by się spotkać lub pogadać na skypie.
Awatar użytkownika
Krassus
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 21:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: Krassus »

Battlegroup w skali 15mm, żeby jak najwięcej z FoW'a wykorzystać. Generalnie jeśli chodzi o IIWŚ, to osiadłem w skali 15mm i raczej w inne skale w tym okresie historycznym wchodzić nie będę.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: Jarek »

Krassus pisze:Generalnie jeśli chodzi o IIWŚ, to osiadłem w skali 15mm i raczej w inne skale w tym okresie historycznym wchodzić nie będę.
Oj tam oj tam. Wyrzekała się żaba błota. Za młody jesteś na takie deklaracje ;)

Ale 15 u nas dominuje tak jak Krassus pisze. 3mm - jestem do dyspozycji, w co chcesz i na jakim poziomie - mam WWII i modern (CWC i BCK). Podstwkowałem do tej pory pojazdy pojedynczo, ale jak będzie trzeba to się dogadamy.

Sądzę, że trzeba będzie zrobić wkrótce pokaz OiM w Bibliotece, bo tam mamy miejscówkę do grania i będzie okazja spokojnie pogadać.
Awatar użytkownika
McJakub
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2016, 17:37
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 53 times

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: McJakub »

W bibliotece? Można by było FoWa zaprezentować przy okazji.

Ja bym chętnie zobaczył i może zagrał czymś w 3mm (raczej wwII).
A w Battlegroupa już graliście? Ile figurek piechoty potrzeba na w miarę normalną armie (głównie niemiecką)?
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: Jarek »

W Battlegroupa jeszcze nie. Jest w planach, trochę figurek już pomalowanych, ale konkrety jeszcze do ustalenia. Może będzie okazja to ruszyć. Minimalnie to chyba pluton piechoty, dodatkowe sekcje broni to opcja, tak jak pojazdy.
Awatar użytkownika
McJakub
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2016, 17:37
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 53 times

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: McJakub »

Mam akurat jeden luźny pluton piechoty od FoWa ale nie wiem czy wystarczy.
Pojazdy jakieś podstawowe mam ;)
Awatar użytkownika
Krassus
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 21:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: Krassus »

Pluton piechoty bo Battlegroup wystarczy, trzeba by tylko nieco innego wsparcia zorganizować - np. ka-emy, moździerze itp.

Co do pokazu i FoW to dobrze się składa, bo chcieliśmy obok Ogniem i Mieczem zaprezentować też coś z IIWŚ. Pokaz planujemy na październik i chwilowo jeszcze nie mamy konkretów, ale myślę, że niedługo temat dogadamy.
Awatar użytkownika
McJakub
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2016, 17:37
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 53 times

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: McJakub »

To wtedy musielibyśmy pogadać z drugim Kubą żeby coś zrobić. Wtedy było by nas 4, 2 do OiM i 2 do FoWa
Awatar użytkownika
Krassus
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 21:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Gracze z Gorzowa Wlkp

Post autor: Krassus »

Do OiM mamy ludzi, więc w razie czego mogę też wtedy zagrać z Tobą w FoW, jakby Kuba nie dał rady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”