East Front II; Europe Engulfed

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
RAF007
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 31 sierpnia 2013, 21:18

East Front II; Europe Engulfed

Post autor: RAF007 »

Szukam chętnych do gry z Warszawy, Piaseczna i okolic
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: Raleen »

Czołem, a poza tymi dwoma tytułami w coś grywasz?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
RAF007
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 31 sierpnia 2013, 21:18

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: RAF007 »

Hej :-)
Probuje jeszcze zglebic Napoleon's Trmiumph ale nie mam z kim grac wiec tylko zglebilem instrukcje i tyle. Dodatkowo mam jeszcze Asia Engulfed i Axis&Allies Pacific. Generalnie interesuje mnie okres II WW i Napoleon
Awatar użytkownika
RAF007
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 31 sierpnia 2013, 21:18

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: RAF007 »

Chętnie bym jeszcze zgłębił zasady gry Blocks in the East... może w to grywasz?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: Raleen »

Generalnie to w różne gry grywam i jestem w stanie się dopasować do graczy, tak że np. Europe Engulfed chętnie bym kiedyś spróbował (od razu powiem, że nigdy nie grałem, ale w podobne gry bloczkowe owszem). Napoleon's Triumph nagrałem się swego czasu z kolegą sporo i jest to bardzo dobra gra, tak że polecam. Teraz trochę nienajlepszy okres dla mnie na umawianie się, tak że chwilowo liczę, że znajdziesz jakiegoś partnera do rozgrywki. W niezbyt odległej przyszłości chętnie w coś zagram, te szachy w Twoim awatarku dobrze wróżą ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
RAF007
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 31 sierpnia 2013, 21:18

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: RAF007 »

EFII mam i już trochę grałem. Potrzeba ok 5 godzin żeby rozegrać scenariusz ale czas szybko mija bo gra jest wciągająca. W przyszłym tygodniu pasuje mi wtorek, środa, piątek wieczorem tak od 18 albo sobota wcześniej. Daj znać kiedy Tobie pasuje i jak się umawiamy.
Mam też NT ale jeszcze nie grałem i mam nadzieję, że może następnym razem rozegramy partyjkę. BitE jeszcze nie mam ale chyba za jakiś czas kupię bo dużo dobrych opinii czytałem o tej grze.
bindu81
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 14 września 2013, 13:43

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: bindu81 »

RAF007 pisze:Szukam chętnych do gry z Warszawy, Piaseczna i okolic
Cześć, ja mieszkam na Puławskiej na wysokości przystanku Kapeli, także niedaleko od Piaseczna i również szukam kogoś do gry w gry wojenne. Mam dosyć sporo tytułów. W East Front grałem już dosyć dawno temu bo jakieś 6 lat i musiałbym sobie przypomnieć zasady. Europe Engulfed sprzedałem z dwa lata temu bo nie znalazłem graczy. Chętnie umówię się na grę u siebie w domu lub jeśli chcesz na neutralnym punkcie lub u ciebie. Niestety w tej chwili jestem chory i na pewno jeszcze kilka dni nie będę do dyspozycji. Jeśli jesteś chętny na grę to czekam na odpowiedź.

pozdrawiam
Sylwester
Awatar użytkownika
RAF007
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 31 sierpnia 2013, 21:18

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: RAF007 »

Witaj Sylwek ...jeżeli mogę się tak zwracać? :-)
Zasady East Front są bardzo proste i intuicyjne więc 15min przeszkolenia wystarczy a potem reszta wyjdzie w "praniu" :-)
A w co Ty chętnie grywasz? Mam jeszcze Napoleon's Triumph ale nie grałem bo nie było okazji.
Przyszły tydzień pasuje mi środa po 18, piątek po 18 i weekend po południu (po 16ej). Chętnie zapraszam do mnie mam wydzielony pokój (bunkier bo w piwnicy) przeznaczony do gier. Jak chcesz to mogę po Ciebie podjechać chyba, że sam jesteś zmotoryzowany.
Najlepiej dogadać się przez tel 515036891
Do zobaczenia
Rafał
bindu81
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 14 września 2013, 13:43

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: bindu81 »

RAF007 pisze:Witaj Sylwek ...jeżeli mogę się tak zwracać? :-)
Zasady East Front są bardzo proste i intuicyjne więc 15min przeszkolenia wystarczy a potem reszta wyjdzie w "praniu" :-)
A w co Ty chętnie grywasz? Mam jeszcze Napoleon's Triumph ale nie grałem bo nie było okazji.
Przyszły tydzień pasuje mi środa po 18, piątek po 18 i weekend po południu (po 16ej). Chętnie zapraszam do mnie mam wydzielony pokój (bunkier bo w piwnicy) przeznaczony do gier. Jak chcesz to mogę po Ciebie podjechać chyba, że sam jesteś zmotoryzowany.
Najlepiej dogadać się przez tel 515036891
Do zobaczenia
Rafał
Nie wiem czy do środy się wykuruję. Jeśli tak to na pewno zadzwonię we wtorek najpóźniej bo środa najbardziej by mi pasowała. Lubię grywać w bardzo różne gry. W bardzo proste i szybkie oraz w te dłuższe i bardziej skomplikowane.
Jestem zmotoryzowany, więc podjadę na własną rękę. :)
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: Ouragan »

Barbarossa to Berlin - w mojej opinii najlepsza gra symulacyjna II wojne światową w Europie. W EE grałem ale mi się nie podobała, na froncie wschodnim przypominała walenie głową w mur i gra wydawała się jednak średnio historyczna. Co innego AE - gra świetna, mająca fajnie roznudowany system zarządzania gospodarką wojenną. Blocks in the East wraz z Blocks in the West też posiadam, ale nie ma ich na ACTSa :)
Awatar użytkownika
RAF007
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 31 sierpnia 2013, 21:18

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: RAF007 »

Witaj, zadam dość podstawowe pytanie ... co to jest ACTSa? :-)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: Strategos »

To :) :
http://acts.warhorsesim.com/
System losowania kart .Szczególnie popularny gdy nie było Vassala a moduły cyberboarda miały kiespko przedstawione karty.
System tworzyły :ACTS+ moduł cyberboarda + gadu gadu.

Ten moduł Vassala ma bardzo dobrze odwzorowane karty :
http://www.vassalengine.org/wiki/Module ... _to_Berlin
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
RAF007
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 31 sierpnia 2013, 21:18

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: RAF007 »

Dzieki :-)
czy to oznacza rozgrywke na odleglosc przy uzyciu kompa jako komunikatora? Czy komputer losuje karty a my wykonujemy akcje na planszach na odleglosc czy jest to po prostu rozgrywka typu on-line?
Nigdy tak nie gralem - fajna zabawa?
pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: Strategos »

RAF007 pisze:Dzieki :-)
czy to oznacza rozgrywke na odleglosc przy uzyciu kompa jako komunikatora? Czy komputer losuje karty a my wykonujemy akcje na planszach na odleglosc czy jest to po prostu rozgrywka typu on-line?
Nigdy tak nie gralem - fajna zabawa?
pozdrawiam :-)
Trzeba ściągnąć aktualną wersję Vassala oraz (powyższy) interesujący nas moduł (posiadanej przez nas w realu gry - formalne wymogi legalności korzystania z tego systemu).

Wybieramy opcję gra on-line i zakładamy "pokój gry" nadając mu jakąś nazwę. Następnie zainteresowany gracz dołącza do "pokoju gry" (klik).

Moduły Vassala działają tak ,że po zsynchronizowaniu (jednym kliknięciem) odpalonych indywidualnie przez graczy "gier" wykonujemy ruchy żetonami na żywo od razu widoczne dla przeciwnika. Karty ciągniemy w specjalnym miejscu (od razu w "hand" lub w "deck" i przenosimy wtedy je do "hand") modułu na zasadzie losowej (czasem trzeba je wstępnie - wirtualnie- potasować korzystając z opcji "shuffle"), ostatnio najczęściej przez kliknięcie odpowiedniej miniikonki. Całości systemu i konkretnego modułu do opanowania w kilka minut. Korzystamy np. z możliwości widocznych po naciśnięciu nie tylko lewego ale i prawego przycisku myszki.

W grze warto zdecydowanie używać jednocześnie Skypa. Po pierwsze miło sobie pogadamy jak w grze na żywo :) , po drugie możemy sygnalizować czasami zdarzające się problemy techniczne i zgłaszać od razu zagrania niezgodne z regułami, eliminując je natychmiast w ten sposób lub rozstrzygać niezwłocznie problemy interpretacyjne dotyczące zasad.

Zabawa jest ekstra :D prawie tak jak FtF :).


Pozdrawiam i życzę wielu pozytywnych wrażeń z gry via Vassal :).
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
RAF007
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 31 sierpnia 2013, 21:18

Re: East Front II; Europe Engulfed

Post autor: RAF007 »

Bardzo dziękuję za wyczerpujący opis :-)
pozdrawiam :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”