Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest niedziela, 19 listopada 2017, 18:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Granie w Krakowie
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 23:21 
Major

Jeśli Wally odpada, to jest nas trzech (Master Yoda, Hamilikar i ja), a ja nic sensownego na trzy osoby zaproponować nie mogę. Mam nadzieję, że zgłosi się ktoś czwarty (zaczekajmy do niedzieli), ale jeśli nie, to proponuję, żeby Master Yoda spotkali się z Hamilikarem choćby nad "Hannibalem" Phalanxów zamiast na siłę rozgrywać we trójkę jakąś grę która znacznie lepiej chodzi na cztery czy pięć osób (mam na myśli Paxy: Romana, Pamir, Renaissance czy Time of Crisis). Cicho liczyłem na zaktywizywanie Monthiona czy Magnum, jeśli nie, spróbuję z harcerzami, studentami, Rodziną, ale na sukces takich starań już w terminie 10.11 nie ma specjalnie co liczyć. :(

PostNapisane: piątek, 3 listopada 2017, 16:59 
Sous-lieutenant

U mnie 10 listopad odpada. Natomiast nie wiem jeszcze jak to będzie u mnie z grafikiem, ale wstępnie bym poszukiwał na drugą połowę miesiąca miesiąca chętnych (2) do gry Maria, lub chętnego do Farmerów przeciwko Imperium (tak poza konwentowo).

PostNapisane: niedziela, 5 listopada 2017, 21:20 
Major

Panowie, wychodzi niestety bez sensu z tym 10.11, więc wycofuję się - jeśli Master Yoda i Hamilikar mają czas, niech się umówią we dwójkę na "Hannibala" albo inną fajną dwuosobówkę, na pewno spędzą lepiej czas. Jak zarysuje się perspektywa jakiegoś wielosobowego grania, dam znać. Monthionie: na obie gry jestem wstępnie chętny, postaram się dostosować, jak umówisz "Marię" w jakimś terminie, ale raczej nie weekendowym.

PostNapisane: środa, 15 listopada 2017, 00:02 
Major

Aby chwalebne czyny nie zostały zapomniane...
W poniedziałek 13-go zajęcia ze studentami przeniosły się do "Wanilii" i przemieniły w mini-konwent, trwający od 15.00 do 24.00, choć większość uczestników zakończyła go o 20.30. Rozegrane zostały "Zimna Wojna", "Time of Crisis", "Age of Empires" i "Pax Renaissance", punktem centralnym była jednak partia HISa, jedna z najciekawszych, w jakich wziąłem udział. Grał Feniks (który oczywiście dostał Karola), ja (Henryk) i czwórka chętnych, ale debiutujących studentów. Gra rozpoczęła się historycznym wzięciem do niewoli Franciszka przez Hiszpanów (nietradycyjnie pod Paryżem), Francuzi odbili sobie powodzeniami w walce z Anglią, a Protestanci z Papieżem rywalizowali o to, kto będzie miał gorsze rzuty (Luter z reguły wygrywa w pierwszych etapach remisy, ale z reguły nie są to remisy dwójek i trójek). W połowie trzeciego etapu wyglądało na to, że partia daleka jest od rozstrzygnięcia, a za pół godziny rozejdziemy się do domów i wtedy: 1) Papież spalił dwójkowego debatera, rzucił parę zachachmęconych kart na Św. Piotra i z 22 punktów skoczył na 26, 2) Karol V obronił Wiedeń przed circa 15 oddziałami Sulejmana (pomógł tu spring do Wiednia, wykonany dzięki sojuszowi z Papiestwem, który z kolei nie pozostał bez wpływu na stan Bazyliki Św. Piotra), w kontruderzeniu wyeliminował resztę tej armii biorąc do niewoli obu wodzów osmańskich, zamienił Fuggerów na dwie karty i wraz z tymi wyciągniętymi z kolonii i tymi będącymi odszkodowaniem za Lyon i Marsylię miał dość by pomaszerować do Konstantynopola zdobywając wszystkie klucze po drodze i automatem ukraść Papieżowi zwycięstwo sprzed nosa.
Myślę, że nie jest jakoś szczególnie zaskakujące, że uczestnicy gry deklarują ponowną korektę historii na konwencie, generalnie więc partia HISa w gronie rodzinno-uczelnianym jest wpisana w mój kalendarz na sobotę 25-go. :)

PostNapisane: środa, 15 listopada 2017, 14:15 
Caporal-Fourrier

Samuel napisał(a):
Aby chwalebne czyny nie zostały zapomniane...
W poniedziałek 13-go zajęcia ze studentami przeniosły się do "Wanilii" i przemieniły w mini-konwent, trwający od 15.00 do 24.00, choć większość uczestników zakończyła go o 20.30. Rozegrane zostały "Zimna Wojna", "Time of Crisis", "Age of Empires" i "Pax Renaissance", punktem centralnym była jednak partia HISa (...)
Myślę, że nie jest jakoś szczególnie zaskakujące, że uczestnicy gry deklarują ponowną korektę historii na konwencie, generalnie więc partia HISa w gronie rodzinno-uczelnianym jest wpisana w mój kalendarz na sobotę 25-go. :)

Szacun (czyli duży szacunek) za zaangażowanie i za taką organizację zajęć że studenci sami garną się do nauki. Żałuję że nie spotkałem takiego nauczyciela historii (?) na swojej uczelnianej drodze.

PostNapisane: środa, 15 listopada 2017, 15:21 
Major

E, tam, zaraz "sami garną". Jest jeszcze bat w postaci zaliczenia. ;) Dziś student nawet piwa nie wypije bez zaliczenia albo co najmniej pisemnego poświadczenia aktywności. Takie czasy. :evil:

PostNapisane: środa, 15 listopada 2017, 15:26 
Général de Division

Samuel napisał(a):
E, tam, zaraz "sami garną". Jest jeszcze bat w postaci zaliczenia. ;) Dziś student nawet piwa nie wypije bez zaliczenia albo co najmniej pisemnego poświadczenia aktywności. Takie czasy. :evil:

Zależy co to za piwo...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]