Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 23:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Granie w Krakowie
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 23:21 
Colonel en second

Jeśli Wally odpada, to jest nas trzech (Master Yoda, Hamilikar i ja), a ja nic sensownego na trzy osoby zaproponować nie mogę. Mam nadzieję, że zgłosi się ktoś czwarty (zaczekajmy do niedzieli), ale jeśli nie, to proponuję, żeby Master Yoda spotkali się z Hamilikarem choćby nad "Hannibalem" Phalanxów zamiast na siłę rozgrywać we trójkę jakąś grę która znacznie lepiej chodzi na cztery czy pięć osób (mam na myśli Paxy: Romana, Pamir, Renaissance czy Time of Crisis). Cicho liczyłem na zaktywizywanie Monthiona czy Magnum, jeśli nie, spróbuję z harcerzami, studentami, Rodziną, ale na sukces takich starań już w terminie 10.11 nie ma specjalnie co liczyć. :(

PostNapisane: piątek, 3 listopada 2017, 16:59 
Sous-lieutenant

U mnie 10 listopad odpada. Natomiast nie wiem jeszcze jak to będzie u mnie z grafikiem, ale wstępnie bym poszukiwał na drugą połowę miesiąca miesiąca chętnych (2) do gry Maria, lub chętnego do Farmerów przeciwko Imperium (tak poza konwentowo).

PostNapisane: niedziela, 5 listopada 2017, 21:20 
Colonel en second

Panowie, wychodzi niestety bez sensu z tym 10.11, więc wycofuję się - jeśli Master Yoda i Hamilikar mają czas, niech się umówią we dwójkę na "Hannibala" albo inną fajną dwuosobówkę, na pewno spędzą lepiej czas. Jak zarysuje się perspektywa jakiegoś wielosobowego grania, dam znać. Monthionie: na obie gry jestem wstępnie chętny, postaram się dostosować, jak umówisz "Marię" w jakimś terminie, ale raczej nie weekendowym.

PostNapisane: środa, 15 listopada 2017, 00:02 
Colonel en second

Aby chwalebne czyny nie zostały zapomniane...
W poniedziałek 13-go zajęcia ze studentami przeniosły się do "Wanilii" i przemieniły w mini-konwent, trwający od 15.00 do 24.00, choć większość uczestników zakończyła go o 20.30. Rozegrane zostały "Zimna Wojna", "Time of Crisis", "Age of Empires" i "Pax Renaissance", punktem centralnym była jednak partia HISa, jedna z najciekawszych, w jakich wziąłem udział. Grał Feniks (który oczywiście dostał Karola), ja (Henryk) i czwórka chętnych, ale debiutujących studentów. Gra rozpoczęła się historycznym wzięciem do niewoli Franciszka przez Hiszpanów (nietradycyjnie pod Paryżem), Francuzi odbili sobie powodzeniami w walce z Anglią, a Protestanci z Papieżem rywalizowali o to, kto będzie miał gorsze rzuty (Luter z reguły wygrywa w pierwszych etapach remisy, ale z reguły nie są to remisy dwójek i trójek). W połowie trzeciego etapu wyglądało na to, że partia daleka jest od rozstrzygnięcia, a za pół godziny rozejdziemy się do domów i wtedy: 1) Papież spalił dwójkowego debatera, rzucił parę zachachmęconych kart na Św. Piotra i z 22 punktów skoczył na 26, 2) Karol V obronił Wiedeń przed circa 15 oddziałami Sulejmana (pomógł tu spring do Wiednia, wykonany dzięki sojuszowi z Papiestwem, który z kolei nie pozostał bez wpływu na stan Bazyliki Św. Piotra), w kontruderzeniu wyeliminował resztę tej armii biorąc do niewoli obu wodzów osmańskich, zamienił Fuggerów na dwie karty i wraz z tymi wyciągniętymi z kolonii i tymi będącymi odszkodowaniem za Lyon i Marsylię miał dość by pomaszerować do Konstantynopola zdobywając wszystkie klucze po drodze i automatem ukraść Papieżowi zwycięstwo sprzed nosa.
Myślę, że nie jest jakoś szczególnie zaskakujące, że uczestnicy gry deklarują ponowną korektę historii na konwencie, generalnie więc partia HISa w gronie rodzinno-uczelnianym jest wpisana w mój kalendarz na sobotę 25-go. :)

PostNapisane: środa, 15 listopada 2017, 14:15 
Adjudant

Samuel napisał(a):
Aby chwalebne czyny nie zostały zapomniane...
W poniedziałek 13-go zajęcia ze studentami przeniosły się do "Wanilii" i przemieniły w mini-konwent, trwający od 15.00 do 24.00, choć większość uczestników zakończyła go o 20.30. Rozegrane zostały "Zimna Wojna", "Time of Crisis", "Age of Empires" i "Pax Renaissance", punktem centralnym była jednak partia HISa (...)
Myślę, że nie jest jakoś szczególnie zaskakujące, że uczestnicy gry deklarują ponowną korektę historii na konwencie, generalnie więc partia HISa w gronie rodzinno-uczelnianym jest wpisana w mój kalendarz na sobotę 25-go. :)

Szacun (czyli duży szacunek) za zaangażowanie i za taką organizację zajęć że studenci sami garną się do nauki. Żałuję że nie spotkałem takiego nauczyciela historii (?) na swojej uczelnianej drodze.

PostNapisane: środa, 15 listopada 2017, 15:21 
Colonel en second

E, tam, zaraz "sami garną". Jest jeszcze bat w postaci zaliczenia. ;) Dziś student nawet piwa nie wypije bez zaliczenia albo co najmniej pisemnego poświadczenia aktywności. Takie czasy. :evil:

PostNapisane: środa, 15 listopada 2017, 15:26 
Général de Division Commandant de place

Samuel napisał(a):
E, tam, zaraz "sami garną". Jest jeszcze bat w postaci zaliczenia. ;) Dziś student nawet piwa nie wypije bez zaliczenia albo co najmniej pisemnego poświadczenia aktywności. Takie czasy. :evil:

Zależy co to za piwo...

PostNapisane: środa, 29 listopada 2017, 20:26 
Sergent

Ktoś chętny na niedzielne granie?
Poniżej lista co mam, preferuję sześciokąty :)

https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1

w ustach smak pieroga

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 01:34 
Colonel en second

Na 1 : 1 będę się umawiał, jak zwykle, indywidualnie, natomiast gdyby pojawiła się wola w narodzie, będę chętny do czwórki na "Falling Sky", o ile oczywiście uda nam się w tyle osób zgrać wspólny termin.
Ze swojej strony będę próbował zgromadzić szóstkę do HISa, ale zapewne najwcześniej w okresie między Świętami a Nowym Rokiem.

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 10:06 
Sergent

Samuel napisał(a):
Na 1 : 1 będę się umawiał, jak zwykle, indywidualnie, natomiast gdyby pojawiła się wola w narodzie, będę chętny do czwórki na "Falling Sky", o ile oczywiście uda nam się w tyle osób zgrać wspólny termin.
Ze swojej strony będę próbował zgromadzić szóstkę do HISa, ale zapewne najwcześniej w okresie między Świętami a Nowym Rokiem.

6 osób do grania w Krakowie? To chyba musiałbyś je zwabić pod pozorem organizacji Sylwestra :P

Już widzę oczyma wyobraźni graczy zmierzających na to spotkanie :D
https://www.youtube.com/watch?v=s_stTYKmGUE

w ustach smak pieroga

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 17:30 
Colonel en second

Ech, no nie wiem, zamierzam zaangażować Jaśka i Grześka, jak się uda, to dla chętnych miejsca może nie starczyć. ;)
Sylwester z grami to raz nawet w domu urządziłem, tym razem myślałem co prawda raczej o sobocie 30-go...

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 17:46 
Adjudant

Samuel napisał(a):
Ech, no nie wiem, zamierzam zaangażować Jaśka i Grześka, jak się uda, to dla chętnych miejsca może nie starczyć. ;)
Sylwester z grami to raz nawet w domu urządziłem, tym razem myślałem co prawda raczej o sobocie 30-go...

Wstyd się przyznać, ze jeszcze nigdy w takiego klasyka jak HIS nie grałem.... :oops: Trzeba będzie to nadrobić. Nie mam jeszcze skonkretyzowanych planów, więc nie obiecują, że 30 grudnia się pojawiam ale wstępnie jestem zainteresowany i może Arshenika przytargam ze sobą.

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 17:58 
Chasseur

Magnum-KR napisał(a):
Samuel napisał(a):

Wstyd się przyznać, ze jeszcze nigdy w takiego klasyka jak HIS nie grałem.... :oops: Trzeba będzie to nadrobić. Nie mam jeszcze skonkretyzowanych planów, więc nie obiecują, że 30 grudnia się pojawiam ale wstępnie jestem zainteresowany i może Arshenika przytargam ze sobą.

Chciałbym zobaczyć jak próbujesz targac te 115 kg. :D wstępnie jestem za

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 18:04 
Colonel en second

Hm, a ile stołów do gry ma Wally w pracy. Pytam tak na wszelki wypadek... ;)

PostNapisane: piątek, 1 grudnia 2017, 00:30 
Adjudant

Samuelu - HIS lepszy jest od Virgin Queen, tak? Ja w żadną z tych gier nie grałem ale Ty masz HIS, ja mam dziewiczą, nomen omen, VQ, więc obie opcje są na stole (nota bene stole Wally'ego).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]