Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest środa, 18 października 2017, 20:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 149, 150, 151, 152, 153  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi
PostNapisane: środa, 4 października 2017, 09:56 
Général de Brigade

W piątek raczej zagramy w Battlestara galactica PL z dodatkiem Exodus.
Póki co jeszcze ze 2 osoby mogą się dołączyć.

PostNapisane: piątek, 6 października 2017, 16:03 
Colonel Général

W sobotę (7.10) są uroczystości związane ze 100-leciem Wydziału w związku z tym należy przyjąć, że klub będzie nieczynny.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: poniedziałek, 9 października 2017, 18:30 
Général de Brigade

Miałem nie mieć czasu w nadchodzący piątek ale raczej będę i ponownie zapraszam chętnych np. do kolejnej emocjonującej rozgrywki w Battlestar Galactica. Na razie jest nas 2. Ale może zagramy w co innego.

PostNapisane: wtorek, 10 października 2017, 08:51 
Capitaine

Raleen napisał(a):
Dalsza działalność klubu „Agresor” po śmierci Tomka Bulzackiego

Jak wiecie, w grudniu 2016 r. zmarł Tomek Bulzacki, który był pomysłodawcą powołania klubu „Agresor”, jego założycielem i prezesem. Po jego śmierci funkcjonowaliśmy dalej przez kolejne miesiące, natomiast powstała konieczność uregulowania spraw organizacyjnych z naszym gospodarzem, którym jest Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W związku z tym odbyła się rozmowa z władzami Wydziału na temat dalszej działalności klubu, w której miałem przyjemność reprezentować klub. Rozmowa zakończyła się pozytywnie. Klub będzie funkcjonował nadal, na takich zasadach jak dotychczas.

W wyniku ustaleń przyjętych przez władze Wydziału przejąłem pieczę nad klubem. Wraz ze mną klub będzie prowadził Adam Sikorski, który zastępował już ś.p. Tomka Bulzackiego w ostatnim okresie jego choroby, gdy nie mógł zajmować się klubem. Podzielimy się w ten sposób, że Adam zajmie się eurogrami, zaś ja szeroko rozumianym wargamingiem (planszowe gry wojenne oraz gry bitewne). Mam nadzieję, że w ten sposób podołamy niełatwemu zadaniu jakim jest zastąpienie Tomka (choć zdajemy sobie sprawę, że w pełni zastąpić się go nie da).

Przyjęliśmy z władzami Wydziału nowe ustalenia dotyczące dostępności sal na Wydziale na potrzeby klubu. Tutaj mam dla Was dobrą wiadomość. Udało mi się wynegocjować, że w piątki będzie można grać do godz. 23.00. Doszło też do niewielkich roszad w rozkładzie sal, które Wydział nam udostępnia. Udało mi się utrzymać niemal wszystkie sale, które dotychczas mieliśmy. Zrezygnowałem jedynie z jednej z sal przy starej kotłowni, która i tak w praktyce nie była wykorzystywana. Chciałbym natomiast zwrócić Waszą uwagę na to, że poza weekendem w klubie można grać także w środy (od godz. 16.00 do godz. 22.00) w sali 17 przy starej kotłowni, co przewidywał już stary plan, a z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Nowy plan również taką możliwość przewiduje. W soboty i w niedziele można będzie grać od godz. 9.00, co stary plan również przewidywał, a później w nieznanych mi bliżej okolicznościach było to ograniczane.

Wykaz sal, które klub może wykorzystywać w poszczególne dni

ŚRODA
sale: K17 – godz. 16.00-22.00

PIĄTEK
sale: 516, 548 – godz. 15.00-23.00
sale: K17, 431, 519, 534, 639 – godz. 16.00-23.00

SOBOTA
sale: K17, 516, 519, 548 – godz. 9.00-22.00

NIEDZIELA
sale: K17, 516, 519, 548 – godz. 9.00-22.00

W związku z wydłużeniem grania w piątek do godz. 23.00 przyjmujemy następujące ustalenia co do opuszczania budynku: wychodzicie albo do godz. 22.00 (najlepiej do 21.50), albo zostajecie do końca i opuszczacie wszyscy razem budynek między godz. 22.30 a 23.00. Jest to związane z tym, że o godz. 22.00 portier wykonuje obchód budynku, który może potrwać około pół godziny i w tym czasie drzwi na dole są zamknięte. Prosiłbym o ścisłe stosowanie się do tego. Jeśli nie będziecie się do tego stosować, stracimy możliwość grania do godz. 23.00. Chciałbym w tym miejscu przypomnieć, że kiedyś w przeszłości istniała już możliwość grania w klubie do godz. 23.00 i straciliśmy ją właśnie wskutek zachowania osób, które usiłowały opuszczać budynek w czasie obchodu portiera i przerywały mu obchód oraz w związku z opuszczaniem budynku pojedynczo, co powodowało, że musieli po kilkanaście razy otwierać i zamykać drzwi po godz. 22.00. Ponadto we wszystkie dni prosiłbym o trzymanie się wyznaczonych godzin, w których sale są dla nas dostępne.

Mam nadzieję, że nowe możliwości zachęcą zwłaszcza najbardziej zapracowanych bywalców klubu (innymi słowy tych, którzy w piątek późno kończą pracę) do jego częstszego odwiedzania. Sądzę, że warto podyskutować nad dalszą działalnością klubu i wierzę, że w najbliższym czasie taka dyskusja się odbędzie. Będę się także starał odświeżyć kontakty z poszczególnymi grupami hobbystycznymi, które spotykały się w klubie (mam tu na myśli m.in. grupę graczy RPG, których swego czasu regularnie spotykałem w soboty). Kończąc, nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do współtworzenia klubu i korzystania z możliwości jakie daje.

Rysiek moze wrzucisz tresc tego posta na poczatek Watku (edycja postu Trutu z 2008? lub post nastepny?

Teraz ciezko znalezc te bardzo wazne informacje (no sa na fb chyba?). I zerknij na niebieskie forum do dzialu spotkania. Jakis gosc szuka miejsca na zlot fanow Zimnej Wojny w 2018.

PostNapisane: wtorek, 10 października 2017, 09:13 
Colonel Général

Postaram się niedługo zmodyfikować, chociaż wzdragam się przed kasowaniem historycznych (dla mnie) wpisów Trutu.

nahar napisał(a):
Teraz ciezko znalezc te bardzo wazne informacje (no sa na fb chyba?). I zerknij na niebieskie forum do dzialu spotkania. Jakis gosc szuka miejsca na zlot fanow Zimnej Wojny w 2018.

Już się skontaktowaliśmy parę dni temu. Dzięki, że go naprowadziłeś na nasze forum.

Obawiam się, że to się nie uda, bo oni są zainteresowani tym, żeby podczas imprezy można było sobie wypić piwko przy graniu, natomiast wiadomo jak to jest ze spożywaniem alkoholu na terenie uczelni, w ramach której funkcjonuje nasz klub.

Za to na jesieni szykuje się w klubie inny turniej - figurkowy.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: wtorek, 10 października 2017, 11:52 
Général de Brigade

PIĄTEK
sale: 516, 548 – godz. 15.00-23.00
sale: K17, 431, 519, 534, 639 – godz. 16.00-23.00 i dalsze.
Można powyższe skutecznie egzekwować i czy ktoś próbował?

PostNapisane: wtorek, 10 października 2017, 12:08 
Colonel Général

Na razie z tą 23-cią się wstrzymajcie z egzekwowaniem, bo z portierami trzeba pewne rzeczy dogadać, tzn. jedyna opcja jaka będzie jest taka, że albo wychodzicie do godz. 22.00 albo dokładnie o 23.00, bo w międzyczasie oni mają obchód budynku. Niestety, znając życie, będzie wielu takich, którym się to powie, ale oni mimo to będą usiłowali wychodzić między 22 a 23, i będziemy musieli to jakoś rozwiązać.

Jak negocjowałem tę opcję do 23, wydawało mi się, że obchód to jakieś pół godziny, ale okazuje się, że oni potrzebują prawie godziny, żeby obejść cały budynek, stąd tak to wygląda.

PostNapisane: wtorek, 10 października 2017, 12:16 
General

Raleen napisał(a):

Jak negocjowałem tę opcję do 23, wydawało mi się, że obchód to jakieś pół godziny, ale okazuje się, że oni potrzebują prawie godziny, żeby obejść cały budynek, stąd tak to wygląda.

To mnie akurat nie dziwi; to potężny gmach, dwuskrzydłowy a nie wiem, czy nie łapie się jeszcze trzecie skrzydło z tyłu.

PostNapisane: wtorek, 10 października 2017, 15:22 
Capitaine

Ja tez nie chce kasowac postow Trutu. Mam nadzieje ze znajdziesz jakies wyjscie. Np moze da sie dodac post zerowy, albo post po poscie Trutu? W ostatecznosci dodac do Jego posta nowe informacje jasno rozgraniczajac stare i nowe tresci.

Co do zlotu ZW. Postaram sie przekonac organizatora do Agresora, nie ma co przesadzac z tym piwem, za to miejsce przednie i dodatkowo moze przyjsc troche klubowiczow.

Na koniec pytanie co z lista klucznikow? Robiles cos z tym razem z Adamem?

PostNapisane: wtorek, 10 października 2017, 18:00 
Colonel Général

Mam dostać w ciągu najbliższych dni listę kluczników.

PostNapisane: środa, 11 października 2017, 21:03 
Lieutenant

Ktoś się wybiera w piątek do Agresora? Chętnie zagrałbym w Illusions of Glory, Colonial Twilight, Fields of Dispair, John Company, Pax Pamir ew. Periclesa, To the Last Man. Jest też szansa na zagranie w Semper Fidelis Bitwa o Lwów 1918-1919, o ile gra zdąży do mnie dotrzeć na czas. Z chęcią zagrałbym też w Wir sind das Volk, jeśli tylko ktoś przyniósłby grę.

PostNapisane: czwartek, 12 października 2017, 11:33 
Sergent-Major

Pytanie. Czy Agresor będzie otwarty 11.11? Chciałbym zorganizować bitwy morskie.

PostNapisane: czwartek, 12 października 2017, 12:16 
Colonel Général

Niestety w święta, takie jak m.in. 11 listopada czy 1 listopada, czy Boże Narodzenie, Nowy Rok albo Wielkanoc klub jest zamknięty.

Trzeba sobie upatrzyć jakiś zwykły weekend, gdzie nie ma tego typu świąt.

PostNapisane: czwartek, 12 października 2017, 12:56 
Sergent-Major

Ok. Dzięki za szybką odpowiedź.

PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 10:01 
Général de Brigade

W ostatni piątek graliśmy w CoH ale na ten piątek kto chętny na Battlestara?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 149, 150, 151, 152, 153  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]