[Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Samuel »

PS Sprecyzuję jeszcze swoje wczorajsze zaproszenie, czy raczej wproszenie się w elitarny krąg Stołecznych Graczy :) . Dysponować będę wolnymi popołudniami w piątek 28.11 i sobotę 29.11 (z pewną obawą, bo wszak to pora dla Polaków, a szczególnie Warszawiaków niebezpieczna ;) ), no i ewentualnie w niedzielę 30.11, ale nie cały dzień, bo kiedyś trzeba pójść na Mszę i do Krakowa powrócić. Najchętniej zagrałbym partię OLL, którego los do tej pory powinien się wyjaśnić (vide odpowiedni wątek), do tego jednak muszą się zebrać cztery osoby. Być może będę też miał już gotową do przetestowania dwuosobową grę o wojnie o ujście Wisły, a na pewno mogę pokazać moje bitwy napoleońskie. Z produkcji amerykańskich NPwS i Sekigahara. Jeśli chodzi o dłuższe tytuły dwuosobowe, to podtrzymuję gotowość zagrania w "Krucjatę i Rewolucję" z Leo, gotów też jestem na dostanie odeń odwetowych batów w Raubritterowej Italii (chodzi o odwet za partię na krakowskim konwencie, gdzie właściwie jeden błąd Leszka w pierwszym etapie zaważył na przebiegu gry - chętnie też bym zobaczył, jak w nowe zasady gra się stroną francuską). Inna możliwość, która chodzi mi po głowie od paru dni, to uderzenie z prośbą do Kapitana Bomby o szkoleniową partię w "Napoleon against Europe", oczywiście odrobiłbym wcześniej zadanie domowe i przeczytał ze zrozumieniem reguły. :) Jednakowoż, zważywszy, że piątkowe i sobotnie popołudnia zaczną się dla mnie dopiero około 15.00, tytuły te, a zwłaszcza NaE wymagałyby ode mnie dodatkowego wproszenia się do kogoś do mieszkania lub innego lokalu, w którym można by kontynuować grę po 21.00. :oops:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Dziś gramy w "Orła i Gwiazdę", gdyby ktoś był chętny, to jest jeszcze jedno wolne miejsce.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Silver »

Jak na dzień dzisiejszy to koniec listopada mam swobodny i mógłbym się stawić.

A inna sprawa, że wcześniej na Politechnice lub w innym klubie chętnie zagrałbym w darmową grę Democratic under Siege którą sporządziłem i najlepiej byłoby zagrać na 3 osoby.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Samuel »

Silverze,
czy to znaczy, że masz tłumaczenia instrukcji i kart? Mógłbyś przesłać? Ja zobaczę, jak wyjdzie z innymi umówieniami, ale "Democracy under Siege" jest dość kusząca.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Silver »

Szukam z wyprzedzeniem chętnego do gry Democratic under Siege na 21.11 ale najlepiej na godz. ok 11:00 - nie na Politechnice byłoby miejsce.
Jednak jeśli to tak nie wypali to tego dnia będzie możliwe zagrać na Politechnice i najlepiej najwcześniej jak się da.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Leo »

Potwierdzam, to co napisał Silver. Mam wielką ochotę wypróbować tę grę a samoróbka Sylwka robi wrażenie...
Tak więc szukamy trzeciego do gry.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Leo »

Ogłoszenie nieaktualne - znaleźliśmy trzeciego.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Samuel »

Witajcie,
ponieważ nadal trwam w zamiarze odwiedzenia Stolicy w następny weekend, chciałem zapytać, czy ktoś byłby chętny na rozgrywkę w "Orła, Lwa i Lilie" w sobotnie popołudnie i wieczór 29.11 (od ok. 16.00), w "Agresorze". Jak na razie chętni są Raleen i Silver, istnieje szansa przyprowadzenia czwartego gracza przez Silvera, ale jest on niepewny i w związku z tym niepewna także rozgrywka. A miejsce się oczywiście znajdzie w każdym wypadku, bo ja chętniej popatrzę na grę z pozycji obserwatora.
Oczywiście, gotów jestem wszystkim chętnym wysłać aktualną instrukcję i tabele na wskazany adres mailowy.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Silver »

W weekendy nie bywam na spotkaniach ale teraz być może zrobiłbym wyjątek, tylko od 16:00 to chyba gry nie skończymy, więc się waham?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Ja tak czy inaczej będę, żeby się zobaczyć z Samuelem, w co zagramy to już drugorzędna sprawa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Silver »

Gdyby była opcja dokończenia rozgrywki w innym terminie ale chyba to nie wchodzi w grę?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Jeśli macie czas, to można dokończyć w niedzielę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Samuel »

Co do niedzieli, to niestety z rozkładu pociągów wynika, że odjechać powinienem najpóźniej 11.50 lub 12.28, więc raczej nie za bardzo jest czas na dogrywkę. Jeśli chodzi o "zastartowanie" w sobotę wcześniej, to może uda mi się przyjść o 15.00, ale wcześniej raczej na pewno nie. Jeśli gra Sylwka jest na powyżej 6 godzin, muszę niestety zrezygnować.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Ok, zatem gramy w sobotę. Ile zagramy to nasze. Od 15 czy 16 do 21.30 jest dużo czasu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Samuel »

Chciałem bardzo podziękować Współgraczom za miły weekend z grami spędzony w Warszawie. W piątek na Smolnej dwa razy rozegrałem "Krucjatę i Rewolucję" z Leo - dwukrotnie dostając baty mimo, że mój znakomity Przeciwnik był w tej grze debiutantem :oops: . Najpierw grałem Republikanami przegrywając na koniec "wojny kolumn", następnie zamieniliśmy się stronami i zagraliśmy w scenariusz rozpoczynający się z momentem początku "mobilizacji", no o Nacjonaliści przegrali punktowo na koniec 9 etapu. O ile ta druga przegrana mieści się w spektrum dotychczasowych moich rozgrywek, to sukces Leo w "wojnie kolumn" był rzeczywiście najlepszą grą Nacjonalistów, jaką widziałem w pierwszych etapach tej gry.
Przy okazji - bardzo miło było zobaczyć dawnych i poznać nowych Kolegów w mini-klubie na Smolnej. :) Dziękuję też bardzo Konradowi i Gabrysiowi za podwiezienie mnie wieczorową porą na miejsce noclegowe. :)
W sobotę, po odwiedzeniu Targów Książki Historycznej i udziale w obradach Komisji Bizantynistycznej dotarłem parę minut po 16.00 do "Agresora". Rozgrywka w OLL między Raleenem (Szwecja), Piotrem (Francja), Silverem (Cesarstwo) i mną (Hiszpania) nie została dokończona z powodu nieubłaganego nadejścia 21.30, jednakże brakowało nam jeszcze niecałej godziny. Rozgrywka zostanie zapewne opisana i zilustrowana zdjęciami przez Raleena, wówczas sam też więcej o niej napiszę. Wieczór zakończyłem w pobliskiej kawiarni konsumując piwo i tocząc długą i miłą rozmowę z Raleenem.
Mam nadzieję, że przed spotkaniem na kwietniowym konwencie w Krakowie uda mi się choć raz jeszcze odwiedzić Stolicę i gościnne środowisko znakomitych Stołecznych Graczy. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”