Czołg Vickers prosto z bagien

Sprzęt i uzbrojenie wojsk w XX wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Czołg Vickers prosto z bagien

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

Ciekawe, ciekawe... Swoją drogą skąd wiedzą, że Vickers? A nuż może to, 7 TP? W sumie wszystko jedno... - I tak chciałbym to zobaczyć ( wyciąganie wraku, ( jeśli tam żeczywiście jest...). Ja, moge się pochwalić, iż kiedyś ( przed podstawówką) znalazłem 5 naboi karabinowych ( myślałem, że to kretki...) Później zaniepokojony ojciec postanowił spenetrować tamno miejsce i co znalazł 2 szable... :) ( Szkoda, że oddał je koledze...)
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Gustavus
Warrant Officer
Posty: 830
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 18:36
Lokalizacja: Włochy ;)

Post autor: Gustavus »

http://www.bochenskie.republika.pl/czolg.html

nadal nie wiadomo dlaczego miał być akurat Vickers.
Ja tam bym wolał R-35. Lubię tego złoma od czasu gdy Mały Modelarz wydał jego "model" ( chomiki mi go zeżarły wiele lat temu, chlip :( ).
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

a ja mam
robil u mnie za leman Russa ;>
Awatar użytkownika
WP
Porucznik
Posty: 567
Rejestracja: środa, 9 sierpnia 2006, 07:48
Lokalizacja: Płock

Post autor: WP »

Na Regionalnej TVP były juz ze dwa programy dotyczące wydobycia Vicersa.
Na razie trochę pokopali w błocie i znaleźli amerykańskiego Half-Tracka :shock: który ugrzązł był Niemcom w 1945 roku.
Ale poszukiwacze się nie poddają.
Może im się poszczęści.
si vis pacem, para bellum
Awatar użytkownika
Gustavus
Warrant Officer
Posty: 830
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 18:36
Lokalizacja: Włochy ;)

Post autor: Gustavus »

WP pisze:Na Regionalnej TVP były juz ze dwa programy dotyczące wydobycia Vicersa.
Pozostaj dla mnie niezrozumiałe czemu tak się "napalają" na tego Vickersa. Jak dla mnie sporą radością byłoby znalezienie chodźby T-34.
Zwłaszcza że statystycznie rzecz biorąc byłby to pewnie T-34/76 czyli , ze względów muzealnych, ciekawy eksponat ( ile fabryk tyle wersji i co rok modyfikacje ).
Zeppelin, flieg,
Hilf uns im krieg,
Flieg nach England,
England wird abgebrannt,
Zeppelin, flieg.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ogólnie rano (koło 9 czy 10) w sobotę albo w niedzielę w TVP leci program o rekonstrukcjach historycznych i o poszukiwaniu różnych skarbów - dla poszukiwaczy różnego złomu historycznego głównie.

Polecam jeśli kogoś interesuje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WP
Porucznik
Posty: 567
Rejestracja: środa, 9 sierpnia 2006, 07:48
Lokalizacja: Płock

Post autor: WP »

Także polecam ten program.
si vis pacem, para bellum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i uzbrojenie wojsk”