Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 12:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Covenanter - silnik
PostNapisane: niedziela, 15 września 2013, 22:48 
General

Grając w World of Tanks wyposażyłem się w czołg Covenanter. Jak to bywa obejrzałem dostępne moduły - i przeżyłem lekki szok.

Czołg ma dostępne w grze dwa silniki:

Meadows D.A.V o mocy 300 hp oraz Meadows D.A.V.O.C. o mocy 360hp.
Zdziwiło mnie to, że drugi silnik ma szansę na zapłon po trafieniu 40% - jest to jedyny silnik w grze który ma taka wartość; wszystkie inne najbardziej palne mają 20% ( a i tak potrafią się zapalać irytująco często).

Czy ktoś wie, co to był za silnik i dlaczego ma taki parametr? Złośliwi stwierdzili, że znając Anglików to byli oni w stanie zbudować czołg napędzany benzyną lotniczą...Przy czym możliwe, że to silnik niehistoryczny tj. w rzeczywistości na Covenanterach nie montowany a jedynie planowany.

Tytuł: Re: Covenanter - silnik
PostNapisane: sobota, 28 września 2013, 20:53 
Warrant Officer

Nic nie znalazłem aby do Covenantera historycznie były dwa silniki.
Był tylko jeden Meadows płaska 12ka 300hp. Sam w sobie był rewelacyjny niestety układ jego chłodzenia już nie.
Zapalać się nie zapalał za to przy byle trafieniu groził ugotowaniem załogi na parze ( silnik z tyłu, chłodnice z przodu słabo osłonięte przewody od jednego do drugiego szły przez przedział załogi.).
Patrząc na opis w Wiki miałem olśnienie.
opis silnika:
"gaźnikowy, 4-suwowy, 12-cylindrowy w układzie bokser Meadows Flat – 12 D.A.V., chłodzony płynem
o mocy 300 KM"
Dodatkowe litery OC dotyczą najprawdopodobniej wersji z dodatkowymi chłodnicami olejowymi, w wersji MK II zamontowanej na chłodncy w wersji MK III po obu stronach silnika.
W zasadzie były to główne wersje produkcyjne. Bez chłodnic olejowych było "tylko" 353 czołgów ( MK I )
Czemu chłodnice olejowe miały być łatwopalne to ja już nie wiem :D
BTW. Czytałem że z powodu ciasnoty przedziału bojowego dowódca często łamał nogi przy obrocie wieży :)

England wird abgebrannt,
Zeppelin, flieg.

PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 13:40 
Censor

Gustavus napisał(a):
BTW. Czytałem że z powodu ciasnoty przedziału bojowego dowódca często łamał nogi przy obrocie wieży :)

Niezły patent na dekowanie :>

PostNapisane: poniedziałek, 30 września 2013, 16:19 
Warrant Officer

W jednostkach kultywujących tradycje kawaleryjskie złamanie nogi mogło być w dobrym tonie :lol:
a ad. bezpieczeństwa zacytuję jednego z instruktorów ośrodka w Abbasya:
"Tell him that if he is so much concerned about his safety, he got a wrong address, Faruk's cavalry that's a right place for him." (B. Tymieniecki "Na imię jej było Lilly")

A wracając do Covenantera to nie był taki całkiem zły czołg.
Na papierze był idealny. Szybki, nieźle opancerzony (jak a kruzera z tego okresu) i dobrze uzbrojony (jak na kruzera z tego okresu :)). Miał niski profil i opływowe sprzyjające rykoszetowaniu kształty.
Niestety miał też awaryjne sprzęgło, przegrzewający się silnik, duży nacisk jednostkowy i straszną ciasnotę w przedziale załogi.
Na upartego mógłby być stosowany w klimacie umiarkowanym niestety w tym czasie Anglicy potrzebowali wozu sprawnego w klimacie afrykańskim. Tak więc Covenantera zostawiono do celów tzw. szkolnych na Wyspach Brytyjskich a do celów bojowych zaprojektowano Crusadera.

England wird abgebrannt,
Zeppelin, flieg.

PostNapisane: wtorek, 15 października 2013, 12:30 
General der Panzertruppen

Zasada nr 1 - nie patrz na uzbrojenie i wyposażenie w World of Tanks, nie patrz też na pancerz i efektywność pojazdów - zawsze rosyjskie są najlepsze.

War Thunder - tutaj ma nie być takich smaczków jak działo 105mm w Elefancie, 88mm w Panzer IV itp :D

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]