Zwiad, Rozpoznanie

Struktury wojskowe od 1922 do 1950 roku.
grot
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 25 listopada 2013, 20:14
Lokalizacja: Gliwice

Zwiad, Rozpoznanie

Post autor: grot »

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie skompletowanie modeli jednostek rozpoznawczych poszczególnych armii okresu II wojny światowej. Jak i rozwinięcie swojej wiedzy na ich temat. Słowem szukam każdej informacji począwszy od tego jaki nóż był używany przez szeregowego Kowalskiego przez karabiny, umundurowanie, pojazdy, środki łączności, struktury oddziałów, taktykę działania, zwłaszcza w kwestii rozpoznania walką i liczebności oraz wyposażenia oddziałów wychodzących na patrole. Mile widziane są też wspomnienia, dokumenty, opisy bitew, potyczek, słynniejszych akcji. Interesują mnie zarówno wyspecjalizowane jednostki takie jak rosyjska wojenna rozvietka GRU, brytyjski S.A.S na pustyni i Bałkanach prosiłbym tu o szczególne uwzględnienie informacji o ich działaniu w Grecji, Jugosławii, (moja wiedza i posiadana biblioteka w tej kwestii nie mówią zbyt wiele poza wykorzystaniem na tyłach wroga weelisów znanych z pustynnych rajdów dodatkowo wzmocnionych lekkimi haubicami 105mm jakimi nie wiem: (...) Jak i zwykłe plutony, kompanie rozpoznawcze działające przy większych jednostkach piechoty czy wojsk pancernych. Dziękuję za każdą pomoc i informacje.
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją w ogóle...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Struktury wojsk”