Strona SiS - modernizacja i zmiany

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dział gier bitewnych - kategorie

GRY BITEWNE

Niezbędnik gracza
- Jak rozpocząć przygodę z grami bitewnymi
- Słownik pojęć
- Poradnik stratega
- Erraty, pomoce i uzupełnienia
Zapowiedzi
Recenzje systemów bitewnych
Recenzje figurek
Recenzje dioram i akcesoriów
Artykuły, komentarze, wywiady
Relacje z rozgrywek
Projekty autorskie i scenariusze
Konwenty i imprezy
Czasopisma
Galeria


Koledzy figurkowcy, jakieś uwagi?

Pomyślcie intensywniej chwilę, co by tu jeszcze można dodać. Chodzą mi jeszcze np. po głowie przykładowe rozpiski...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Można by dać dział z ogłoszeniami (kupno, sprzedaż, wymiana itp...). W dział z "Artykułami..." dorzuciłbym też jakieś poradniki etc. :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

Wydaje mi się że dział "recenzje dioram i akcesoriów" będzie pustym działem. Myślałem też czy nie przydałoby się zrobić dział z tutorialami typu "zrób to sam" ale chyba zawierać się to może w projektach autorskich lub też artykułach. Mimo wielokrotnego czytania listy przedstawionej przez Ryszarda nic więcej nie zauważyłem :)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Raczej nie bedzie to pusty dzial. Istnieja tacy gracze, ktorzy kupuja gotowe budynki, wzgorza itd. Na Zachodzie jest sporo firm, ktore robia cos takiego i to sie sprzedaje, w Polsce tez sa takie firmy. Sam z braku czasu na pewno bede kupowal tego rodzaju rzeczy.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Niezbędnik gracza może nie wypalic, zwłaszcza te podpunkty, z racji tego że w róznych systemach są różne nazewnictwa itp. Słownik pojęć bym wywalił, lub podpiął go pod Erraty...

Co do Recenzji makiet dioram i figurek to stworzyłbym jeden dział Recenzje modeli i tam najwyżej dał podfora na figurki, modele, makiety.

A tak to nie mam większych zastrzeżeń.

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I o takie mi uwagi chodziło!

1. Poradnik - jest podkategoria 'Poradnik stratega', więc to raczej mamy załatwione.

2. Recenzje dioram i akcesoriów - też przyznam, że się nad tym zastanawiałem mocno czy i co by się tam ewentualnie znalazło. Przychodzą mi do głowy jeszcze akcesoria typowo modelarskie - można jakieś farbki polecać, lakiery itp. w końcu to też są akcesoria. Tylko określenie "recenzje" średnio do tego pasuje, ale ostatecznie chyba mogłoby być.

3. Niezbędnik gracza będzie zawierał podstawy i w założeniu ma być dla osób "zielonych", więc nie ma co kombinować zanadto z różnymi pojęciami i z tym, że są różne systemy. Jedynie 'Erraty, pomoce i uzupełnienia' byłyby bardziej dla zaawansowanych.

Natomiast Thomasowi wymsknęło się przy okazji coś jeszcze ważniejszego:
Co do Recenzji makiet dioram i figurek to stworzyłbym jeden dział Recenzje modeli i tam najwyżej dał podfora na figurki, modele, makiety.
Czy zamiast "Recenzje figurek" nie zrobić np. nazwy "Recenzje modeli"?
To samo zamiast dioram w nazwie - makiety?

Nie wiem co lepsze?

Rozpiski jakieś, dajmy na to przykładowe, warto dawać na stronę?

Czy zmieniać:

Projekty autorskie i scenariusze

na

Projekty autorskie, scenariusze i rozpiski

:?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeszcze q.b. wspominał o giełdzie - będzie na bocznym pasku, z podziałem na różne kategorie (planszówki, figurki i akcesoria etc.), będzie dość widoczna.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

W zasadzie nie mam nic do dodania, zapewne wszystko wyjdzie w praktyce, tzn. jeśli jakiegoś działu by mi brakowało, ale nie jest źle, a wręcz bardzo dobrze :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Raleen pisze: Czy zamiast "Recenzje figurek" nie zrobić np. nazwy "Recenzje modeli"?
To samo zamiast dioram w nazwie - makiety?

Nie wiem co lepsze?
Zdecydowanie wybrałbym "Recenzje modeli". W tym pojęciu zawierają sie nie tylko figurki, ale także pojazdy i inne urządzenia.

Analogicznie w drugim zapytaniu. Makiety to także dioramy, ale także inne elementy terenowe. Jestem za "Makietami".
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

Ok.
Będzie:
- recenzje modeli
- recenzje makiet i akcesoriów
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez wizun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I ostatecznie:

Projekty autorskie, scenariusze i rozpiski

Jak Wam jeszcze coś przyjdzie do głowy, piszcie, najlepiej dziś, tak żebyśmy już mogli zamykać te sprawy powoli.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

Raleen pisze: Projekty autorskie, scenariusze i rozpiski
Może zamiast rozpisek - nazwać to jakoś inaczej - np. notatki albo komentarze? Co koledzy od bitewniaków na to? Toć mi te rozpiski ciutkę infantylnie brzmią - ale może się nie znam - stąd prośba o sprostowanie :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez wizun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wywalamy jednak te rozpiski, z następującego powodu: jak ktoś robi rozpiskę to często ma to związek z jakimś scenariuszem albo rozgrywkami - które też można podciągnąć pod scenariusze, więc rozpiski zawierają się tak naprawdę w scenariuszach. To rozwiązuje nam problem.

Czyli jednak jak poprzednio:

Projekty autorskie i scenariusze
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Dobra koncepcja ! :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Ja bym dodał relacje z bitew, na samym wierzchu zainteresuje świeżego zawodnika, w środku podział na systemy a w nich wiadomo co :D
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Zablokowany

Wróć do „Portal Strategie”