Strona SiS

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Strona SiS

Post autor: Raleen »

Ruszyła nasza strona internetowa:

http://www.strategieistratedzy.za.pl/Mapa_Strony.html

Strona jest rozwinięciem forum, jest stroną forum i bramą do niego - taka będzie z pewnością jedna z jej funkcji.

Strona jest o planszówkach i o historii (szeroko rozumianej, czyli np. wchodzą w jej zakres takie rzeczy jak film historyczny). Chciałbym aby funkcjonowała w podobnej konwencji jak kiedyś czasopismo Dragon. Czasopismo miało taki podtytuł: Magazyn historyczny miłośników gier strategicznych - to chyba oddaje dobrze istotę tematyki. Nie będę się ściśle wzorował, ale pewne wspólne punkty będą.

Od strony technicznej stronę prowadzi Gonzo, który jest jej webmasterem, od strony merytorycznej ja (czyli Raleen).

Chciałbym zaprosic wszystkich do współpracy przy tworzeniu strony, w tym zwłaszcza do nadsyłania tekstów. Mam nadzieję, że strona będzie służyła nie tylko mi czy autorom gier, ale całej społeczności naszego forum (i nie tylko), przekształcając się z czasem w regularnie działający portal poświęcony grom i historii. Osoby mające ochotę w jakikolwiek sposób pomóc czy zaangażowac się w działalnosc strony proszę o kontakt ze mną.
Poza tekstami potrzebna jest zwłaszcza ich korekta i redakcja - typowy problem czyli literówki i ogólnie przejrzenie tekstu, więc jeśli ktoś nie ma problemów z językiem polskim i chciałby choc trochę pomóc, to mile widziane (do tej pory korektę robię głównie ja).

Ponieważ zaabsorbowany jestem różnymi aspektami działalności forum i innymi sprawami związanymi z naszym hobby (poza swoimi sprawami prywatnymi, które ma każdy), nie wykluczam, że z czasem ktoś z Was mógłby mnie wyręczyc jeśli chodzi o prowadzenie merytoryczne strony.

Na początku wygląda to skromnie, ale mam nadzieję, że tak jak forum, które też zaczynało skromnie, z czasem się rozwinie. Grafikę na pewno z czasem można pozmieniac, może przeniesiemy się też na inną domenę. Na początku ważne jest chyba, żeby zamieścic coś do poczytania, bo pusta strona, chocby z najlepszą grafiką niewiele jest warta.

Zapowiadałem, że robimy stronę, częsc osób się niecierpliwiła, więc, żeby tej niecierpliwości nie utrzymywac zbyt długo i nie kazac Wam czekac robię już dziś otwarcie, mimo że jeszcze nad wieloma elementami zdało by się popracowac, sporo rzeczy pewnie jest niedopracowanych. Ale, nie od razu Rzym zbudowano i - jak pisałem - z czasem zapewne do wszystkiego dojdziemy. Z drugiej strony, będziecie mogli już na bieżąco obserwowac zmiany i czytac ukazujące się artykuły.

Tworzenie strony wymaga też sporo pracy, więc podziękowania dla Gozno, że zgodził się za to zabrac, jak również podziękowania dla tych, którzy już podesłali mi swoje artykuły bądź inne teksty.

Niech ten temat służy na przyszłosc do zgłaszania uwag, propozycji i do dyskusji o funkcjonowaniu strony.

UWAGA: OD NIEDAWNA (TO JEST OD DNIA PRZENOSIN) NA NASZĄ STRONĘ MOŻNA WCHODZIC Z FORUM - WEJŚCIE ZNAJDUJE SIĘ POD NAZWĄ FORUM.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 kwietnia 2008, 10:58 przez Raleen, łącznie zmieniany 4 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
jarzynek
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jarzynek »

Dobra robota Gonzo, moje słowa uznania!

Bardzo lubię AAR ( sam nie mam czasu na granie, ale poczytać zawsze miło ). Bardzo brakuje mi zdjęć, czy choćby szkiców obrazujących opisywane boje.

Wrzucę jeszcze łyżkę dziegciu: te reklamy - masakra :evil:
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

O tak.
Te reklamy są dołujące - nie potrafię ich skutecznie zamknąć. kilkam na "X" i nic :evil:

Może czeba jakiś program blokujacy popup'y zainstalować :?:
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Na razie jest na darmówce więc chyba na reklamy nic nie poradzimy, ale byc może niedługo przeniesiemy się na nową, płatną domenę, wtedy kłopoty z reklamami znikną, tak jak kiedyś z naszym forum. Póki co to zło konieczne.

Są już pierwsze zdjęcia, przy wykazach żetonów i przy artykułach historycznych. Faktem jest, że przy tych rozgrywkach zdjęc zwykle nie robiliśmy, nie przewidując, że tak to będzie w przyszłości wykorzystane, stąd i ich nie ma. Ale będą na pewno np. do rozgrywki Teufla i Cyber Stefana w Stalingrad.

Ze stroną było tak, że namawiałem od dawna kilka osób, żeby się zajęły jej powołaniem, bo ja sam zajęty jestem forum i innymi rzeczami, nie miałem nic przeciwko aby pokierował tym ktoś inny. Braki czasowe i inne sprawiły jednak, że jak do tej pory nikt się tym nie zajął. Wiele osób mówiło, że przydałoby się, że dobrze, żeby była itd. ale na gadaniu się kończyło. Stąd dobrze, że zachęciłem Gonzo, sam załatwiając parę starych tekstów i zmobilizowałem kilka osób do podesłania/napisania czegoś. Postarałem się też o wydobycie paru ciekawych tekstów z forum i zgodę autorów na publikację. Wszystkie sprawy techniczne to oczywiście robota Gonzo. Mam nadzieję zwłaszcza na owocną współpracę z dawną redakcją czasopisma Dragon.

Była jeszcze kiedyś jedna opcja - przejściowo Grohmann powołał coś na kształt portalu, przy forum szczecińskim jeszcze. Szkoda, że nie zachował tego wtedy, bo może dałoby się to wszystko szybciej zrobic. Wszystko zniknęło wraz z tamtym forum, choc namawiałem wtedy jeszcze w zimie, aby to zachowac...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Grenadyer pisze:Te reklamy są dołujące - nie potrafię ich skutecznie zamknąć. kilkam na "X" i nic :evil:
Bo one są właśnie takie sprytne: musisz kliknąć dwa razy! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Chyba wina leży po stronie Opery. W Mozilli zamykam je bez problemu...
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Po przenosinach na stronę można wejsc z forum - wejście znajduje się pod nazwą forum. Dzięki temu mam nadzieję, że częściej będziecie tam zaglądac :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
jarzynek
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jarzynek »

Kiedy próbuję obejrzeć galerię, czy w ogóle jakieś zdjęcia, zwraca mi błąd, że podana strona nie istnieje. To samo z plikami xls z żetonami do Stalingradu. Dlaczego?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Gonzo, postaraj się z tym uporać.

Niezależnie od tego w najbliższym czasie, o ile inne rzeczy nas nie pochłoną będziemy przenosić stronę na ten sam serwer, na którym jest forum, więc mam nadzieję, że wtedy kłopoty ostatecznie znikną. Znikną też wtedy reklamy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

jarzynek pisze:Kiedy próbuję obejrzeć galerię, czy w ogóle jakieś zdjęcia, zwraca mi błąd, że podana strona nie istnieje. To samo z plikami xls z żetonami do Stalingradu. Dlaczego?
Raleen pisze:Gonzo, postaraj się z tym uporać.
Forum ślepców ...
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 7&start=45
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Popatrzcie Koledzy. Roczek minął niedawno od założenia naszej stronki.

Z tej okazji chociaż wirtualnie muszę się z Tobą stuknąć kielichem Gonzo :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

To nawet ja o tym nie pamiętałem ...
Jak to szybko leci.
Zeka

Post autor: Zeka »

Zatem - wszystkiego najlepszego Gonzo :)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Zeka pisze:Zatem - wszystkiego najlepszego Gonzo :)
Ja mam urodziny w grudniu :)
Zeka

Post autor: Zeka »

Gonzo pisze:
Zeka pisze:Zatem - wszystkiego najlepszego Gonzo :)
Ja mam urodziny w grudniu :)
Te życzenia były w związku z pierwszymi urodzinami twojego dziecka ;)
Zablokowany

Wróć do „Portal Strategie”