PO PRZENOSINACH

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Andy »

Raleen pisze:Starzejemy się
Kto, kto? ;)

A w ogóle, to dlaczego ja się stałem "globalny"? Myślałem, że moderuję parę działów na tym forum - i nic więcej. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: AWu »

:(

Warto było zmieniać w ogóle to php?

Skoro marnie to wygląda?

Do poprzedniego to się ma jak do toalety Ludwika XV - kible publiczne na centralnym...

Jest brzydkie i bez klasy..

Może coś mi nie tak wyświetla.
Ale to nic wspólnego nie ma z tamtym kolorystycznie\wygląda jakby było brudne..
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Andy pisze:
Raleen pisze:Starzejemy się
Kto, kto? ;)

A w ogóle, to dlaczego ja się stałem "globalny"? Myślałem, że moderuję parę działów na tym forum - i nic więcej. :)
Globalny jest tylko Jarek - porównaj kolorki :) .

Co do wzroku, ja kłopotów nie mam, aczkolwiek niektórzy mogą mieć.

@AWu, tamten skrypt od dawna nie ma aktualizacji, obciążenie większe, i z czasem coraz więcej problemów. A co do wyglądu - zdania pewnie będą podzielone, mi się pod pewnymi względami ten bardziej podoba. Kwestia przyzwyczajenia. tnnn pogrzebie to na pewno da się te kolorki jeszcze poprzestawiać, bo teraz też ustawiał ręcznie zdaje się. Postęp i tyle. Nie cofniesz kijem Wisły.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Andy »

Raleen pisze:Globalny jest tylko Jarek - porównaj kolorki :) .
Fakt, ja jestem ciemniejszy niż globalni. No to się uspokoiłem, że nie muszę moderować całego świata! ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Jarek »

A jeszcze taka rzecz. Kapral miał awatara pod postacią machającego skrzydłami samolocika, teraz wyświetla się jakiś napis (przynajmniej mi).
Czy takie animowane obrazki mogą na nowym silniku forum działać?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Oczywiście, że mogą... A awatarek kaprala był wykorzystywany w celach testowych, powinieneś się zresztą domyślić jakich.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Jarek »

No jasne 8-) .
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: maly_kapral »

Eksperymenty na mnie robicie? Och Wy...

Ju87 mi się znudził, na nowym forum będę świecił Spitfire ;)
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: maly_kapral »

AWu pisze: Ale to nic wspólnego nie ma z tamtym kolorystycznie\wygląda jakby było brudne..
A kiedy ostatni raz czyściłeś ekran AWu?
Jak dla mnie kolorystycznie może być, ogólnie mam wrażenie, że przesiadłem się do nowego auta.

Z problemów technicznych to mam dwie uwagi:
- brakuje mi shoutboxa i czatu forumowego,
- po naciśnięciu naszego wspaniałego bannera forumowego po lewej do góry wyświetla mi się biała plansza z jakimś kodem. Jest to dla mnie o tyle irytujące, że często korzystałem z tej opcji na starym forum.
Awatar użytkownika
waffel
Zauriad-praporszczik
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: waffel »

Avatar malego_kaprala działa dobrze pod Chromem jeśli taki był cel tej prowokacji grubymi nićmi szytej :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

To ciekawa obserwacja waffel.

Bo ze starymi awatarami jest tak, że wgrałem je ponownie, ale jakieś stare ich wersje są w bazie danych. I dalej to działa jakoś tak, że przy ładowaniu strony "wyszukiwane" są te stare, co zajmuje chwilę czasu - przez to większość przeglądarek jakby doładowuje się dłużej, natomiast Chrome jako wrażliwsza przeglądarka reaguje na to w ten sposób, że ich w ogóle nie wyświetla. Ale... skoro wgranie przez małego kaprala nowego awatara tak podziałało, pewnie gdybyśmy wszystkie wgrali trochę zmienione (np. przycięte minimalnie czy z minimalnie zmniejszoną objętością - tak żeby różniły się od tamtych), to na Chrome będziecie je widzieć. Nie rozwiązuje to oczywiście jeszcze sprawy co z tamtymi starymi, które nadal w bazie są.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
waffel
Zauriad-praporszczik
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: waffel »

Wyczyściłem dla pewności cache i cookies i nadal działa tylko avatar malego_kaprala.

I nie jest tak, że w ogóle nie działają, tylko wyświetlają się przez chwilę i znikają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Czyli jednak tnnn musi pogrzebać i jak widać nie ma żadnego łopatologicznego rozwiązania, dzięki któremu moglibyśmy to obejść, w rodzaju wgrania tych awatarków jeszcze raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Przemos19 »

Wyświetlają się dokładnie do momentu wgrania całej strony, przynajmniej u mnie. Gdy cała strona się wgra, kaskadowo od góry do dołu każdy z nich znika w szybkim tempie.
A kaprala faktycznie widać.

Hmm a jednak match zmienił awatar i dalej mi go wywala.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Koledzy i Koleżanki, z awatarkami mam nadzieję już w najbliższy weekend. Trwa to trochę dłużej, ale przyczyny są prozaiczne - chwilowe braki czasowe tnnn.

Natomiast zaraz po tym kolejna sprawa to domknięcie kwestii stylu forum, i Tomek zająłby się shoutboxem.

Co do stylu, przyglądałem się jeszcze forum, Wy też mam nadzieję trochę się z nim lepiej zapoznaliście przez ten czas funkcjonowania. Ja bym już w większości zostawił tak jak jest. Moim zdaniem wygląda to dobrze (przynajmniej w przeglądarkach Mozilla i IE). Nie wiem jak w Chrome (chodzi mi o kolorystykę), wiem, że w Operze jak patrzyłem to z kolei nienajlepiej.

Dwie niewielkie rzeczy bym poprawił:

1) U góry zlikwidował te oliwkowe barwy, tak żeby obrazek Napoleona był na białym tle - tak jak to ktoś wyżej zauważył, obecnie nie wygląda to najlepiej. I to jest zdecydowanie do poprawy.

2) Druga rzecz, którą bym poprawił, to dał ciemniejsze tło do pasków części forum. Mam na myśli te największe kategorie, takie jak:

- Fora ogólne
- Gry planszowe
- Historia
- Gry bitewne

Tak, żeby podział forum na części był lepiej widoczny. Tam już delikatne tło oliwkowe jest, więc może da się to zrobić ciemniejsze, albo jakiś zielonkawy kolor dobrać w miejsce tego.

Czekam na Wasze opinie. Zanim tnnn zabierze się za shoutboxa musimy zakończyć sprawy ze stylem, bo te kwestie są wbrew pozorom powiązane.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”