PO PRZENOSINACH

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Witajcie

Jesteśmy już po przenosinach forum na nowy serwer. Dłuższa przerwa w działalności forum, jaka nastąpiła ostatnio, spowodowana była problemami z dotychczasowym hostingiem. Na wstępie przepraszam, że trwało to tak długo (niechlubnie pobiliśmy chyba kolejny rekord), tym niemniej tym razem dążyłem już do tego, żeby sprawy z tym związane załatwić definitywnie, tak byśmy za kilka miesięcy nie znaleźli się znów w tym samym punkcie. Podczas przenosin dokonaliśmy też szeregu innych ważnych zmian. Bez przesady, są to największe zmiany od strony technicznej od ostatnich 4 lat, kiedy to administrację techniczną forum objął apj.

1. Zmienia się administrator techniczny forum, którym po przenosinach będzie tnnn. Dotychczas sprawami tymi zajmował się apj, który cierpi jednak ostatnio na chroniczny brak czasu.

2. Zmieniliśmy firmę hostingową obsługującą forum i tym razem jest to firma polska. Dotychczas forum miało hosting amerykański.

3. Zmienia się też sposób zarządu forum. Po przenosinach przejmuję pełną pieczę nad sprawami związanymi z hostingiem i stroną techniczną, dotychczas zdawałem się w tym sprawach na apj. Oczywiście działał będzie tutaj tnnn, gdyż jak wiadomo nie jestem informatykiem.

4. Podczas przenosin zmieniliśmy skrypt forum na nowszy php 3. Stary skrypt od pewnego już czasu nie posiadał aktualizacji, stąd też szereg problemów z tym związanych. Nowszy ma też szereg zalet, m.in. mniej obciąża serwer.


Tyle najważniejszych zmian. O kwestiach szczegółowych napiszę osobno. Szereg spraw jest jeszcze w toku, występują pewne niedociągnięcia, np. styl forum będzie wkrótce odtwarzany, tak żeby forum było w zielonych kolorach, jak dotychczas, podobnie shoutbox i inne rzeczy.

Myślę, że podobnie jak zrobiliśmy ostatnimi czasy porządek na portalu, odtwarzając go w nowej formie, tak i w najbliższym czasie uporamy się z forum. Z kolei fakt, że teraz bez wątpienia działa ono sprawniej, zachęci Was do częstego zaglądania w nasze progi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Dwie najważniejsze zmiany, które są już przeprowadzone w stosunku do tego co było poprzednio:

1. Zniknął ten błąd, który spowalniał działanie forum, przechodzenie między podstronami, i fakt, że przy szybszym klikaniu wyskakiwały błędy. Przypomnę, że pojawiło się to około roku temu, po tym jak mieliśmy podobne jak ostatnio problemy. Wraz z nową wersją forum pożegnaliśmy się z tym definitywnie.

2. Wraca normalna rejestracja użytkowników. Przypomnę, że przed przenosinami musiałem ją zablokować jakiś czas temu z powodu zalewu botów, i rejestracja nowych kont funkcjonowała ręcznie, co było kłopotliwe i dla mnie i dla rejestrujących się, pomijając już fakt, że część z nich mogło zniechęcać.

Nie wszystko jeszcze działa, jak to na początku zaraz po przenosinach, więc żeby rozwiać wątpliwości:

1) Będzie przywracany, a właściwie tworzony w najbliższym czasie zielony styl forum, tak żeby wyglądało jak poprzednio.
2) Będzie stworzony shoutbox. Bazowo ta wersja forum go nie ma, stąd jeszcze się nie pojawił.
3) Będę miał niedługo moda do zmiany autora postu, co pozwoli przekształcić przenoszone posty z ostatniego okresu i przypisać je do kont osób, które je napisały. Czasowo będziemy je wstawiać wspólnie z Jarkiem podpisując co jest czyje. Chodzi tu głównie posty ze starego forum, pisane w czasie przerwy, czyli ostatnio.
4) Forum tymczasowe, które pojawiło się podczas przerwy zostanie zachowane i nic stamtąd nie znika. Przeniesiemy jego zawartość, w całości bądź w części (część luźnych pogaduszek sobie darujemy). Jako że nie ma tego dużo (około 200 postów), być może najlepiej będzie to zrobić ręcznie, jak już pojawi się mod do zmiany autora postu.
5) Jeśli chodzi o awatary, przenosiliśmy je ręcznie. Na pewno przeniesione są awatary wszystkich, którzy napisali powyżej 10 postów, a także osób, które rejestrowały się w ciągu ostatniego roku. Także pojedyncze awatary innych osób, aczkolwiek tutaj nie gwarantuję, że wszystko zostało przeniesione.
6) Zdjęcia z albumów ze starego forum mamy zachowane i będą do wgrania.
7) Załączniki ze starego forum (działały do 2007, kiedy to je wyłączono). Tutaj sprawa jest poważniejsza, było ich sporo, więc będziemy musieli uruchomić oddzielną kopię od apj. Generalnie będzie z tym dużo roboty i na razie nie będziemy się tym zajmować. Ogólnie ostatnio i tak one nie działały, więc ich brak na razie nie powinien powodować większych perturbacji w działaniu forum.
8) Skrzynki prywatnych wiadomości, zwłaszcza moderatorów i administracji, mają obecnie mniejsze limity, więc sugerujemy ich przeczyszczenie, gdyż zapełnienie skrzynki powoduje blokadę nowych wiadomości, tzn. są one wstrzymane - tak działa ten nowy skrypt. W starym skrypcie moderatorzy i administracja mieli większe skrzynki, teraz są one dla wszystkich takie same, stąd przy aktywnej korespondencji i przy niekasowaniu wiadomości przepełnienie raczej wystąpi.
9) Emotikony nie wszystkie jeszcze działają z tego co widziałem - tnnn będzie to wkrótce naprawiał.
10) Nie działa na razie funkcja "Szukaj"/"Search" - będzie włączana niedługo. Póki co jest wyłączona, gdyż może generować spore obciążenie bazy danych.

Proponuję, zgłaszajcie w tym temacie wszelkie uwagi. Jak to zwykle po instalacji w zupełnie nowym miejscu, nie od razu wszystko działa jak należy. Przez najbliższe dni będziemy się też jeszcze przyglądać serwerowi. Również tutaj gdybyście zauważyli jakieś niepokojące zjawiska, piszcie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Jarek »

Zauważyłem, że zdjęcia teraz rozpychają forum na boki. Kiedyś się dopasowywały i dopiero po ich otwarciu pokazywały się w pełnej wielkości.

Jeśli teraz tak się nie da, to trzeba by określić jakieś zasady zamieszczania zdjęć na forum. Max rozmiar itp.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Tak, pewnie da się to ustawić.

Ja z kolei jeszcze jedną rzecz zauważyłem: jest chaos ze stopniami, tzn. niektórzy wylądowali w grupach, do których nie byli przypisani, np. AWu został Marszałkiem Sowietskiego Sajuza :twisted: . Zresztą może mu się spodoba :lol:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: AWu »

Co to za obrzydliwą szarość widzę...

I zamiast Słońca Austerlitz widzę jakiś obrzydliwy gigantyczny i nikomu nie potrzebny button - On line...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Zmiany, zmiany... :P

Musicie dać chwilę tnnn odespać, bo ostatnio mi mówił, że programował już poduszkę w nocy (po krótkim śnie ;) ).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Mod do zmiany autora postu już działa, więc z przekształcaniem przeniesionych postów powinniśmy się szybko uwinąć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: tnnn »

Jarek pisze:Zauważyłem, że zdjęcia teraz rozpychają forum na boki. Kiedyś się dopasowywały i dopiero po ich otwarciu pokazywały się w pełnej wielkości.

Jeśli teraz tak się nie da, to trzeba by określić jakieś zasady zamieszczania zdjęć na forum. Max rozmiar itp.
Możesz dać linka do tego wątku?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Tu np.:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f ... start=3015

Ogólnie na by Przemo było zmniejszenie automatyczne zdjęć (po kliknięciu się powiększały do oryginalnych rozmiarów). I to było dobre rozwiązanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: tnnn »

Emotki poprawiłem.

Resize dla załączników też działa. Natomiast nad resizem obrazków w tagu

Kod: Zaznacz cały

[img]
będę musiał pomyśleć (póki co mogę tylko wprowadzić ograniczenia wielkości).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Przenosiny postów

1. Skończyłem przenoszenie forum tymczasowego (forum.strategie.net.pl), zostały tam jeszcze mniej istotne pogaduszki, ale nie będę już ich ruszał, najwyżej AWu jak coś wyłuska to wrzuci (przy okazji prośba do Ciebie AWu o przejrzenie jeszcze tamtejszego działu Pod Wąsatym Grenadyerem), ale sądzę, że co najwyżej jakieś pojedyncze posty.

2. Odnośnie przenosin postów ze starego forum, z okresu ostatniego miesiąca, zostało jeszcze jedynie trochę postów z działów gier bitewnych (około 20-30, nie więcej), które powinien mieć zapisane Jarek. Jak tylko je wrzuci to poprzekształcam, i tym samym zamkniemy temat przenosin postów, które w międzyczasie padły, tzn. już po zrobieniu kopii, w oparciu o którą forum było odtwarzane w obecnym miejscu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Paweł Sulich »

Zawsze korzystam z opcji "zobacz posty od ostatniej wizyty" i "oznacz wszystkie posty jako przeczytane", tej drugiej teraz nie ma?
Ostatnio zmieniony sobota, 4 czerwca 2011, 21:31 przez Paweł Sulich, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Jest u góry po prawej - "Oznacz działy jako przeczytane".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jumper666
Starszy Sierżant
Posty: 230
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 23:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Jumper666 »

Super. Cieszy mnie, że Strategie znowu działają, bo za jakiś tydzień pochwalę się moimi zakupami dotyczącymi wargamingu i rozpoczynam hurtowe sklejanie. :)

Pozdrawia was Jumper
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: PO PRZENOSINACH

Post autor: Raleen »

Czołem

Dobrze, że stali bywalcy wracają, mam nadzieję, że niedługo wrócimy do pełnej aktywności, chociaż pogoda za oknem zachęca do wyjścia na zieloną trawkę.

Rozsyłałem już wieści do wielu osób. Jeszcze w kolejnym rzucie powinienem rozesłać pewnie do około setki, tylko chciałem poczekać aż forum nabierze zielonych kolorów i już mogło powiać ich w pełnej krasie :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”