Nowy dział służący do wymiany pomysłów na nowe gry

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.

Czy jesteś za powołaniem takiego działu

Tak
15
79%
Nie
4
21%
 
Liczba głosów: 19
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Nowy dział służący do wymiany pomysłów na nowe gry

Post autor: Raleen »

Dział byłby autorski, dla wielu osób i służyłby potencjalnie do wymiany pomysłów. Bardziej pod gry oparte na fantastyce...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Głosuję na tak. Czemu bardziej fantastyka? Bo epoki historyczne mają swoje odrębne działy?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Już mają wiele działów, a koledzy od fantasy i lżejszych rzeczy mogą czuć się trochę zagubieni, ogólnie zastanawiam się jak to zorganizować, żeby nam się forum za bardzo nie "wydłużyło".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
OloWeb
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: środa, 11 stycznia 2006, 16:13
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: OloWeb »

Witam Raleen :)
Dzięki za umieszczenie ANKIETY w moim imieniu.

Oczywiście jestem ZA a w nawiązaniu do wypowiedzi RyTo chciałem wyjaśnić iż dział mógłby posłużyć jako wymiana sugestii, pomysłów, wariantów, schematów, tabel itp.... dotyczących tworzenia WŁASNYCH AUTORSKICH POMYSŁÓW GIER STRATEGICZNYCH czy to o tematyce historycznej czy fantasy, na mój gust dział ten zajmował by się bardziej sprawami technicznymi wykonania gry i jej regułami.

Pozdr. i liczę na szybki rozwój tego topicu a następnie całego działu.
Pozdrowionka dla wszystkich ;-)
GG 1444133, skype: OloWeb
www.walczizdobywaj.glt.pl >> w budowie
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

Też jestem na tak.
Moja gra o Solidarności też by tam powędrowała. Choć to na pewno nie fantastyka. :)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Warto taki dział utworzyć, jakkolwiek nie wiem czemu miałby on być szczególnie skierowany do fantasy, a nie do strategii ogólnie.

Moim zdaniem, zgodnie z charakterem forum, należałoby się skupić na pomysłach do gier strategicznych wojennych.

Rodzi to jednak kolejne problemy, bo dublować zaczęłyby się pomysły które już są zamieszczone w poszczególnych podforach.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I właśnie dlatego byłby to dział bardziej pod fantasy i gry polityczne jak Leszkowa, bo gry historyczne i pomysły na nie dyskutowane są w poszczególnych działach z podziałem na epoki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Głosowałem na nie, bo już dużo działów jest... Jeszcze w planach dział dla początkujących, trochę się tego robi dużo ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wezmę to jeszcze pod uwagę. Cóż, jeśli Oloweb i Leszek tylko byliby tym zainteresowani to też nie wiem czy jest sens, może dotychczasowy dział Gry planszowe wystarczy.

Jeszcze jedna zła rzecz jest: nowym osobom ten dział może sugerować, że tylko w nim są autorskie pomysły na gry, a tam raptem jest 40-50 postów teraz, więc trochę złe wrażenie sprawia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”