Przerwa sierpniowa

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Przerwa sierpniowa

Post autor: Raleen »

Witajcie

Należą się Wam nawet bardziej niż zwykle wyjaśnienia, bo tym razem forum nie było naprawdę długo. Sądzę, że najlepiej jak wypowie się apj, ale że czas leci, a forum już działa i użytkownicy zaczynają zaglądać, parę słów ode mnie.

Przyczyny przerwy są przede wszystkim techniczne. Nastąpiła awaria na serwerze, która niestety wyjątkowo nieszczęśliwie nałożyła się na poważną chorobę naszego administratora technicznego - apj, który przebywał w tym czasie w szpitalu. To trwało niecałe dwa tygodnie. Ponieważ jak do tej pory działaliśmy w ten sposób, że zdałem się na niego niemal całkowicie w sprawach technicznych, nie za wiele mogłem przez ten czas zrobić, a kontakt z nim niestety zupełnie mi się urwał. Po powrocie ze szpitala i zapoznaniu się bliżej z sytuacją i wyjaśnieniami obsługi serwera, zdecydowaliśmy się na migrację. Prawdę mówiąc zaproponowano nam nowy, dużo szybszy serwer dedykowany, na którym będziemy prawie sami. Postanowiliśmy z tej opcji skorzystać. W międzyczasie nastąpiła zrzutka wśród części najbardziej zaangażowanych użytkowników na pokrycie kosztów serwera. To wszystko znów zajęło kilka dni, ale w sumie niewiele.

Dalsza część to przenosiny. Nasze forum niestety nie jest pod tym względem łatwe w obsłudze, szczególnie problemy pojawiają się - tak jak to już miało miejsce kiedyś - z dostosowaniem polskich znaków do ustawień nowych serwerów, bierze się to z kolei z pewnych niuansów technicznych, w które nie chciałbym już wchodzić. Prace w zasadzie ukończono tydzień temu, kiedy to wróciła już m.in. strona SiS (niektórych z Was na bieżąco o tym informowałem), niestety w ostatniej chwili okazało się, że automatyczna kopia, w oparciu, o którą odtwarzano forum w nowym miejscu nie jest kompletna (prawdę mówiąc nadal to jeszcze wyjaśniamy). Ostatecznie udało się odtworzyć forum z wykorzystaniem starszej kopii (normalnie mamy ich kilka).

To tyle pokrótce, więcej napisze być może apj. Będziemy zapewne jeszcze dyskutować o tym w najbliższym czasie, przede wszystkim, żeby wyciągnąć wnioski i unikać takich sytuacji na przyszłość.

Forum jest obecnie na mocniejszym serwerze, więc powinno być stabilnie.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Mam nadzieję, że wszystko wróci do życia w najbliższych dniach, choć rzeczywiście jest to bezprecedensowa przerwa (coś takiego nie przytrafiło się nam odkąd to forum istnieje czyli od prawie 5 lat).

Co do kwestii kontaktowych, niektórych (głównie moderatorów i osoby bliżej mi znane, których adresy posiadałem i z którymi aktywnie korespondowałem) starałem się informować. Problem był po części w tym, że sam byłem niedoinformowany. W najbliższym czasie postaram się rozesłać maile do możliwie największej liczby użytkowników, w tym do wszystkich, którzy odwiedzili nas od końca czerwca, co mam nadzieję pozwoli nam płynnie powrócić do życia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Miuti
Sergent
Posty: 109
Rejestracja: środa, 10 lutego 2010, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Miuti »

Dobrze, że jesteście.
headache

Post autor: headache »

Już poważnie zaczynało mi brakować :) fajnie że już działa :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dzięki za wsparcie. Prawdę mówiąc, takie awarie mają ten plus, że niektórzy, często mało mi znani ludzie, dają się poznać od dobrej strony (pomijam, że bywa i w drugą stronę, ale coraz rzadziej).

Apj będzie pracował i mam nadzieję naprawi jeszcze wkrótce te drobne błędy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
praporszczik
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 16:21
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: praporszczik »

Super, że jesteście. Ja nie korzystam z facebooka ani innych społeczności, ponieważ mi się to nie podoba. A nie chcę też bawić się w trolla na popularnych portalach (trudno o inną postawę przy tym syfie, który dzieje się w Polsce). Brakowało mi Was...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”