Wirus(y) Na Forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Wirus(y) Na Forum

Post autor: Leyas »

Witam!

Dzisiaj podczas przeglądania forum natrafiłem na wirusa - rodzaju trojan. Korzystam z programu Avast. Podczas przeglądania stron internetowych od czasu do czasu trafiam na jakieś wirusy, jednak po raz pierwszy spotykam się z tym na niniejszym forum. Stąd też moje pytanie czy Wy jako inni użytkownicy też mieliście takie przypadki? Nie sądzę, że jest to coś groźnego, niemniej pomyślałem że warto o tym wspomnieć. Podaję linka na potwierdzenie: trojan
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Pewnie coś się przez przypadek przyplątało... Korzystam z AVG i jeszcze ani razu nic mi na Strategiach nie znalazło ;)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Leyas »

Bardzo możliwe, w sieci pełno śmieci ;)

Z mojego doświadczenia to AVG nie jest najlepszym programem. Avast znajdywał wirusy na komputerach na których był właśnie AVG - który nic nie wykrywał. Z kolei na Avast'cie jeszcze się nie zawiodłem. Wychwytuje wszystko, z cd, pendrive'ów, a także z internetu. Aczkolwiek uważam, że nie ma idealnego programu antywirusowego.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Korzystam z nod32 i Kaspersky, nie wykryły nigdy na strategiach nic, poza podpisem jednego uzytkownika ;)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Re: Wirus(y) Na Forum

Post autor: Arteusz »

Leyas pisze:Witam!

Dzisiaj podczas przeglądania forum natrafiłem na wirusa - rodzaju trojan. Korzystam z programu Avast. Podczas przeglądania stron internetowych od czasu do czasu trafiam na jakieś wirusy, jednak po raz pierwszy spotykam się z tym na niniejszym forum. Stąd też moje pytanie czy Wy jako inni użytkownicy też mieliście takie przypadki? Nie sądzę, że jest to coś groźnego, niemniej pomyślałem że warto o tym wspomnieć. Podaję linka na potwierdzenie: trojan
Po tym zrzucie widać, że to dotyczyło jakiegoś obrazka na forum. Może znowu te podpisy z obrazkami w profilu użytkowników lub pod jakimś załączonym obrazkiem do forum.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Leyas »

Nie pamiętam właśnie czego to dotyczyło. Przeglądałem kilka różnych rzeczy naraz, a jak syrena się włączyła to zamykałem i nie zdążyłem zobaczyć dokładnie na czym to było. Ale bardzo możliwe, że jakiś obrazek.
Ave Caesar... Fame & Glory
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”