Nie wiesz czegoś? - Zapytaj!

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Nie wiesz czegoś? - Zapytaj!

Post autor: Legun »

Mam pytanie - czy można coś zmienić w swojej konfiguracji forum, by móc wyświetlić po wejściu nowe posty (od ostatniej wizyty) - tak jak to jest na Forum Ścieżek Chwały?
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Dziwne, że Ci nie wyświetla! :shock: Na tym forum jest jeszcze coś, czego nie ma na innych: jeśli nie przeczytasz wszystkich postów oznaczonych jako nowe, to i przy następnym wejściu na forum będą one oznaczone jako nieprzeczytane. Bardzo to wygodne!
Administracja na pewno jakoś rozwiąże Twój problem.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

To mi się wyświetla. Wolę jednak takie rozwiązanie, w którym to czego raz nie przeczytam, nie wyświetla mi się więcej. Inaczej muszę pamiętać, kiedy ostatnio byłem, żeby móc odszukać interesujące mnie tematy pomiędzy pozostałymi.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Niekoniecznie: działy, które Cię nie interesują możesz ręcznie "odznaczyć".
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Andy pisze:Niekoniecznie: działy, które Cię nie interesują możesz ręcznie "odznaczyć".
Taka zmiana ustawienia musiałaby dotyczyć chyba wszystkich użytkowników, a nie indywidualnie.
Panzerfan

Re: Nie wiesz czegoś? - Zapytaj!

Post autor: Panzerfan »

Legun pisze:Mam pytanie - czy można coś zmienić w swojej konfiguracji forum, by móc wyświetlić po wejściu nowe posty (od ostatniej wizyty) - tak jak to jest na Forum Ścieżek Chwały?
Niestety jest to niemożliwe. Po prostu "posty od ostatniej wizyty" zostały zastąpione przez "nieprzeczytane posty". Technicznie nie da się zrobić obu tych rzeczy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2525 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Legun pisze:To mi się wyświetla. Wolę jednak takie rozwiązanie, w którym to czego raz nie przeczytam, nie wyświetla mi się więcej. Inaczej muszę pamiętać, kiedy ostatnio byłem, żeby móc odszukać interesujące mnie tematy pomiędzy pozostałymi.
Na to jest prosta rada: na stronie głównej na dole jest taka opcja "Oznacz wszystkie posty jako przeczytane". Jeśli nie chcesz, żeby Ci się świeciły następnym razem, to jak wszystko co chciałeś przeczytasz klikasz na to i w ten sposób jednorazowo je wyłączasz. Podsumowując jeśli po przeczytaniu forum przed wylogowaniem będziesz klikał tą opcję efekt jest dokładnie taki sam jak na większości for, czyli następnym razem to czego nie przeczytałeś się nie świeci.

Pierwotnie u nas też tak było, że po wyjściu wszystko czego nie się nie przeczyta odznacza się automatycznie jako przeczytane i już się nie świeci, ale po przenosinach zmieniliśmy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Raleen pisze:na stronie głównej na dole jest taka opcja "Oznacz wszystkie posty [dokładniej: fora] jako przeczytane".
...a z kolei w poszczególnych działach u góry jest opcja "Oznacz wszystkie tematy jako przeczytane". Dzięki temu część postów ("niechciane") można odznaczyć, a te, których się nie zdążyło przeczytać (a chciało by się zrobić to później), pozostaną oznaczone jako nieprzeczytane. Dla mnie - bomba! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2525 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dokładnie tak to się nazywa, jak podał Andy (pisałem z pamięci i tak to potem bywa):

Oznacz wszystkie fora jako przeczytane

Jest to na dole, między ostatnim działem a okienkiem ze statystykami.

Jak ktoś chce mieć tak jak to jest na większości for to wystarczy przed wylogowaniem na to kliknąć i jednorazowo załatwia się sprawę.

Też chyba przegapiłem to o czym piszesz Andy, ale po prostu czytałem zwykle wszystko (albo przynajmniej przeglądałem) i nie było mi potrzebne..

Jeszcze jedna uwaga: jak ktoś poprawi posta to on też się świeci jak nowy, ale przy poście w rogu jest taki kwadracik i jeśli post jest nowy to kwardacik się świeci (jest pomarańczowy), jeśli poprawiony to kwadracik jest biały, jak u starych postów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Dzięki - wszystko wyjaśnione i problem rozwiązany.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Dla wszystkich nowych forumowiczow ->

http://www.albinoblacksheep.com/flash/posting.php

:!:
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2525 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Najlepiej miec własną www albo przez ImageShock...

Panowie, kto tam ma www albo zna się lepiej pomóżcie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”