Ordery

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Ordery

Post autor: Raleen »

Sprawa orderów jest jeszcze nierozstrzygnięta, ale jest spora szansa, że się pojawią :) . Będą dla zasłużonych forumowiczów i nie będą zależne od liczby napisanych postów.

Jak ktoś zna strony z obrazkami albo ma jakieś obrazki proszony jest o kontakt z Panzerfanem. Ordery będą takie jakie obrazki będziemy mieć do dyspozycji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Mają to być odznaczenia historyczne? Określonej nacji? (mam coś w tym stylu z Treka ale link podam jak się inni wypowiedzą)
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
preclo

Post autor: preclo »

Jako, że forum osadzone przede wszystkim w realnych klimatach, to wypadałoby jakieś realne, historyczne ordery i odznaczenia.
Tylko czy wypada tak szastać na lewo i prawo Orderami Virtuti Militari na przykład?
Albo dyskusyjna sprawa jakby ktoś zażyczył sobie Krzyż Żelazny?

A nawiasem mówiąc chętnie przyjmę jakiś klingoński order ... z honorem :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No na pewno będzie Legia Honorowa :D Co do polskich to jestem niechętnie nastawiony, wolałbym jakieś starsze, najlepiej dziś mniej znane. Fantasy też mogłyby być ostatecznie, niech nikt nie czuje się pokrzywdzony :)

Można też zrobić ordery niehistoryczne i niefantastyczne np. Order złotej maliny, przechodni :wink: Ileż to było kiedyś pomysłów :roll:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Na pewno nie będziemy szastać orderami, na lewo i prawo. Ma to być najwyższe odznaczenie, dla najbardziej zasłużonych :D :wink: .

Jak dla mnie powinny one być jak najbardziej historyczne. Ze swojej strony mogę zaoferować z XVI i XVII wieku, bo na pewno gdzieś posiadam.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Ja mam parę z wiadomej epoki ;). W sieci też jest ich sporo.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

A kto wreczy order Adminowi? :)

Mysle ze ordery z czasow DWS nie nadaja sie najlepiej. Juz bardziej IWS lub tez jak Panzerfan napisal wczesniejsze stulecia.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10562
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze:No na pewno będzie Legia Honorowa :D Co do polskich to jestem niechętnie nastawiony, wolałbym jakieś starsze, najlepiej dziś mniej znane. Fantasy też mogłyby być ostatecznie, niech nikt nie czuje się pokrzywdzony :)

Można też zrobić ordery niehistoryczne i niefantastyczne np. Order złotej maliny, przechodni :wink: Ileż to było kiedyś pomysłów :roll:
Order łaźni dla dzielnych rannych w forumowych bojach i Order podwiązki, ale nie wiem jeszcze dla kogo :D
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zdecydowanie rosyjskie i austriackie budzą moją wielką sympatię, obok Legii honorowej oczywiście :) . Jest chyba Św. Michała, Austriacy chyba mieli (i mają?) Marii Teresy :)

Może być też zawsze Order forumowej maliny :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Raleen pisze:Zdecydowanie rosyjskie i austriackie budzą moją wielką sympatię, obok Legii honorowej oczywiście :) . Jest chyba Św. Michała, Austriacy chyba mieli (i mają?) Marii Teresy :)

Może być też zawsze Order forumowej maliny :wink:
W porównaniu z wyżej wymienionymi, to chyba jednak Malina odpada.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Odświeżę ten temat, bo mi po głowie chodził. Miło by było wrócić do dyskusji o orderach np. za ilość i jakość recenzji, trafne posty, wrzucanie pomocy i instrukcji do działu download itp. Do uzgodnienia.
Co do nazw orderów to najlepiej by były takie, które mówiły by jasno za co został przyznany np. Order/medal tekściarza albo Odznaczenie za bujdy i bajania, Order pomocna dłoń itp. itd. Żeby zachować klimat można by po "/" dodawać jakąś nazwę historyczną. Starym wygom Admin Raleen przyznałby je za dawne zasługi.
Co wy na to?
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ordery swego czasu nie wypaliły głównie z przyczyn technicznych, bo nie bardzo wiedzieliśmy jak zainstalować odpowiednie mody, ale faktycznie można do tego wrócić.

Co do nagradzania recenzentów, do tej pory zdarzyło mi się to tylko raz, przy okazji przyspieszonych awansów z okazji dwulecia forum. I tak sobie też mogę radzić tzn. przyznając szybsze awanse :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Zamiast modów można dodać napis pod awatarkiem. Przynajmniej na początek. To chyba nie stanowi problemu.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

Albo nieduży obrazek w podpisie, baretki byłyby idealne.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Też o tym myślałem. Co do beretek to może zamiast nich jakieś miniaturki medali.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”