10 000, 20 000...

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do tej merytoryki to jeszcze raz się wypowiem.

Otóż spotykałem się i spotykam z takimi stwierdzeniami ze strony różnych osób, tak się składa, że często zaangażowanych w inne przedsięwzięcia. Do pewnego stopnia jest to normalne - w końcu my też we własnym gronie nie raz komentowaliśmy różnego rodzaju poczynania jak i poziom innych for/portali etc. staram się jednak by nie prowadzić tego rodzaju dyskusji na forum publicznym. Wydaje mi się, że nie powinno się tego robić - każdy portal/forum jest suwerenne w tym zakresie, każdy administrator ma zwykle jakiś swój pomysł, który realizuje i nie należy mu z buciorami wchodzić do jego domu. Tak ja to widzę.

Z kolei co do naszego forum. Krytyka bywała nakierowana między innymi na kwestie połączenia for oraz dokonanej dzięki temu znacznej integracji środowiska i próby od tej strony deprecjonowania jego dokonań/wielkości. Że te posty z łączących się z nami for to niby takie "gorsze", "nie nasze" i mniej więcej po tej linii. Pozwolę sobie dokonać odniesienia historycznego: przypomina mi to trochę krytykę pod adresem Napoleona wypowiadaną przez pruskich teoretyków wojskowości po tym jak pokonał Prusy w 1806 - zarzucali oni Napoleonowi, że zwyciężył "wbrew zasadom sztuki wojennej". Tak samo i mi udało się zastosować inne podejście niż wielu administratorom innych for, stworzyć inną niż najczęściej stosowana formułę, która umożliwiła integrację, była między innymi na tyle elastyczna, że umożliwiała połączenia.

Z kolei połączenia zaowocowały też tym, że na forum trafiło szereg osób, które wcześniej prowadziły fora czy też aktywnie na nich działały, czyli osób dużo piszących, mogących dużo wnieść w forum, a przy tym samodzielnych, bo wcześniej coś samemu prowadzących, posiadających pewne zdolności organizacyjne. To też jest jedną z przyczyn, dla których forum się rozwija, jest na nim wiele wartościowych osób, a przy tym jest pluralistyczne, bo przecież nie narzucam Jarkowi ani osobom z PoGa moich zapatrywań na gry jako jedynie słusznych, a jednocześnie osoby, które preferują styl gier Dragona zawsze mogą liczyć na tym forum na moją sympatię. I to że dużo przybywa postów jest między innymi tego konsekwencją - u nas po prostu ma kto pisać. Jest wiele osób, które umownie można by określić jako "starą gwardię", dzięki którym to forum naprawdę żyje.

To że forum tak się rozwinęło ilościowo jest wynikiem tego, że zarówno ja, jak i szereg osób włożyliśmy wiele wysiłku, aby się rozwinęło, nie prowadziliśmy jednocześnie zbyt intensywnie portalu, więc cała para szła w forum. Jest wynikiem prowadzonej przeze mnie od dawna 'polityki integracyjnej' a także tego, że jest tu wiele wartościowych osób. Nie jest zaś wynikiem tego, że - jak chcieliby niektórzy, zwłaszcza niektórzy administratorzy innych for - panuje tu niski poziom merytoryczny. Zapewne gdyby forum było małe, a merytoryczne, spotykalibyśmy się z zarzutem, że jest "merytoryczne, ale małe", tak jak teraz czasami, że jest "duże, ale niemerytoryczne". Prawda jest zaś inna.

Nico, przez przypadek poruszył jednak ciekawą kwestię - merytoryczności (merytoryki) forum - chciałem więc bardziej ogólnie o tym podyskutować z osobami chętnymi:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?p=62503#62503

PS. Zedytowałem dodając linka.
Ostatnio zmieniony środa, 28 marca 2007, 09:38 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

A ja powiem ze Forum "zyje". Ze sa dni gdzie malo jest merytoryki a wiecej gadaniny jest wlasnie tego oznaka. Mysle ze najstosowniejsze jest to ze po skonczeniu gadaniny (ktora sie skonyczyla smiercia naturalna lub tez prosba mod./admina) najlepiej gdy ktorys za gadusiow wysle mod./adminowi PW by usunac/przesunac gadanine (bo trudno wymagac od mod./adminow by ciagle uwazali gdzie co i jak).
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Minęliśmy właśnie 70 000 na liczniku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Witold Janik
Namiestnik
Posty: 333
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 17:21
Lokalizacja: Raszyn 1809
Has thanked: 305 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: Witold Janik »

Ale czego? Km/h? :lol:
Czy 70 000 mil podmorskiej żeglugi? :cool:

Pozdrawiam zatem więc wszystkich załogantów naszego 70-tysięcznika ;)
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

70000 lat nieustannego funkcjonowania ;)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Niektorzy z nas moga tego nie dozyc - ale zyczenia przyjmiemy. Z wzajemnoscia ;)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Proponuje specjalne tytuły szlacheckie dla gorących TOP 'postowiczów' :> .
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Oui Mon General! :D
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Mi wystarczy skromne pare tytułów ;) :
- Duc d'Auerstaedt
- Prince d'Eckmühl
- Duc de Dalmatie

:cool:
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Dla Ciebie Nico to przede wszystkim Duc de Montobello :lol:
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

A moze Belle Lune? Albo Beau Soleil? :D
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Nie, musi być historycznie, w końcu ma byc marszałkiem :)
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Marszałka dostaje się tutaj za ilość postów :), a tytuły można by wprowadzić swoją drogą :> .
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nico pisze:Mi wystarczy skromne pare tytułów ;) :
- Duc d'Auerstaedt
- Prince d'Eckmühl
- Duc de Dalmatie

:cool:
Może ewentualnie być Duc de Moscovia :wink: Zawsze możesz też zostać ministrem propagandy ;)
Witold Janik pisze:Czy 70 000 mil podmorskiej żeglugi? :cool:
To chyba najlepsza opcja, chociaż jeśli chodzi o prędkość to też ostatnio sporo piszecie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Duc de Moscovia też będzie pasować mi :> !
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”