Blokada forum przez websense

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
robert-wg
Lieutenant
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Blokada forum przez websense

Post autor: robert-wg »

Witam,
Nie wiem czy ktoś to już zgłaszał ale forum oraz strona strategie i stratedzy nie jest dostępna przez websense. Prawdopodobnie serwer na którym jest hostingowane forum i strona są na czarnej liście serwerów i aplikacje "śledcze" typu Web Sense, działające w większych firmach go blokują. Nie wiem ilu użytkowników ma ten problem ale ja go mam. Dla zainteresowanych mogę przesłać zrzut z programu do śledzenia pakietów TCP - trace route na którym widać, że pakiety TCP/IP wychodzą poza Polskę i "utykają" gdzieś w Stanach.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dzięki serdeczne za zwrócenie uwagi. Co do serwera, na którym jesteśmy jest on dość porządny, więc zastanawia mnie skąd to się bierze. Prawdę mówiąc miałem już sygnały co do blueconnect, że nie można z niego osiągnąć forum.

Prześlij Robercie jak możesz te dane apj.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Adamus
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 18:25
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Adamus »

Problem może wynikać z "uwrażliwienia" Websense na phpBB, czyli niezwykle popularny "silnik" naszego forum.

Co do znikających gdzieś w Stanach pakietów: z tego co mi wiadomo, Websens działa na zasadzie serwera proxy. Cały ruch wychodzący na zewnątrz prowadzony jest za pośrednictwem zewnętrznego serwera (zlokalizowanego fizycznie np. w USA), gdzie odbywają się procedury filtrujące.
Awatar użytkownika
Adamus
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 18:25
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Adamus »

Robercie, czy próbowałeś użyć jednego ze sposobów omijania websense jakim były niegdyś serwery przez "przeglądarkowe proxy", np. https://www.vtunnel.com

W podane na stronie okno wprowadzasz adres forum, potem "Begin browsing" i jest szansa na ominięcie filtrowania za pomocą websense.

Może to coś pomoże.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Obawiam się że nie da się nic zrobić z problemem blokowania Forum przez Websense. Niestety polityka internetowa firm jest dość specyficzna jeśli chodzi o np. fora dyskusyjne i 'czas pracy' pracowników ;).
Jedyne co mogę zrobić to poszukać namiarów na Websense i zgłosić im ten problem...
Awatar użytkownika
robert-wg
Lieutenant
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-wg »

Adamus pisze:Robercie, czy próbowałeś użyć jednego ze sposobów omijania websense jakim były niegdyś serwery przez "przeglądarkowe proxy", np. https://www.vtunnel.com

W podane na stronie okno wprowadzasz adres forum, potem "Begin browsing" i jest szansa na ominięcie filtrowania za pomocą websense.
Co prawda polskie znaki gubi ale dziala, genialna strona :) Dzięki
Awatar użytkownika
Adamus
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 18:25
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Adamus »

Cieszę się, że mogłem pomóc. Najważniejsze, że znowu masz dostęp do forum skąd chcesz :)
Awatar użytkownika
ToKu
Sergent-Major
Posty: 170
Rejestracja: wtorek, 25 września 2007, 09:35
Lokalizacja: Hiperborea

Post autor: ToKu »

Ja też nie mogę wejść na forum. Co do mojego internetu, to dostarczycielem jest Vectra. Teraz piszę przez anonymous.org.

Przy tym nie jestem stuprocentowo pewien, ale wydaje mi się, że jeszcze jakieś 2 tygodnie temu mogłem wejść z netu tegoż dostawcy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Pewnie jedynym trwałym i pewnym rozwiązaniem są przenosiny... co jak dalej tak ten serwer będzie chodził jak w ostatnich dniach dojdzie w końcu do skutku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Panowie, wygląda na to, że wraz z przenosinami pozbyliśmy się problemu z tą blokadą. W każdym razie zarówno ja jak i Sławek Rakowiecki wchodzimy przez blueconnect bez kłopotu. Mam nadzieję, że poprawi się w związku z tym także pozycja w google, na co jedna osoba (zdaje się pablo8019) także kiedyś narzekała. Innych, którzy w przeszłości mieli kłopoty też poproszę o raport, czy już ustąpiły. Jak nie, to nie pozostanie nic innego jak pisać do UKE.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”