Ilość tematów na forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Ilość tematów na forum

Post autor: Raleen »

Nie wiem jakie macie przyzwyczajenia co do ilości i długości tematów na forum :?: To są sprawy organizacyjne, ale jak wiadomo, są różne szkoły.

Ja lubię jak jest trochę więcej tematów, choć za dużo też nie dobrze. Najlepiej żeby mieściły się na 1-2 stronach.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 maja 2006, 11:51 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Silvershoot
Adjudant
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ilosc tematów na forum

Post autor: Silvershoot »

Raleen pisze:Ja lubię jak jest trochę więcej tematów, choc za dużo też nie dobrze. Najlepiej żeby mieściły się na 1-2 stronach.
Chyba niewykonalne bo niektóre tematy wymagają ciutkę dłuższych dyskusji.
"Gwardia umiera, ale się nie poddaje"
P. Cambronne
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Byle nie było takich tematów jak na TiSie ten o kawalerii, kilkanaście albo i więcej zapisanych stron, a w zasadzie się przewija tam kilka tematów.
Dla kogoś kto nie brał udziału w dyskusji i chciałby później przeglądnąć ją to może być katorga i się zniechęci po paru stronach.

Dlatego wydaje mi się, że nie ilość tematów jest najważniejsza ale aby ich zawartość była zgodna z tytułem.
Nie ma co zmuszać użytkowników do pisania wyłącznie w temacie bo wiadomo, że i tak to nie poskutkuje :)
Lepszym rozwiązaniem zdaje się wydzielanie takich treści w celu stworzenia nowego tematu.

A jeżeli temat ciekawy, ciekawe wypowiedzi padają, to im więcej tym lepiej.
Silvershoot
Adjudant
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Silvershoot »

Grohmann pisze:Byle nie było takich tematów jak na TiSie ten o kawalerii, kilkanaście albo i więcej zapisanych stron, a w zasadzie się przewija tam kilka tematów.
Dla kogoś kto nie brał udziału w dyskusji i chciałby później przeglądnąć ją to może być katorga i się zniechęci po paru stronach.
Fakt. Chociażbym bardzo chciał nie przeczytałbym tego od początku i chyba tylko prawdziwy fanatyk tak by zrobił :!:
Grohmann pisze:Dlatego wydaje mi się, że nie ilość tematów jest najważniejsza ale aby ich zawartość była zgodna z tytułem.
No tak ale to wydawało mi się to oczywiste. Jeśli jakiś temat schodziłby na coś zupełnie innego ale oczywiście byłby tego godny to moderator powinien go wydzielić jako nowy, odrębny temat i po sprawie.
Grohmann pisze:A jeżeli temat ciekawy, ciekawe wypowiedzi padają, to im więcej tym lepiej.
O tak :!: Strzał w 10.
"Gwardia umiera, ale się nie poddaje"
P. Cambronne
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja za to odnotowałem ostatnio przeglądając dział o grach dot. II wojny, że bardziej nawet niż dzielenie przyda się tam scalania. Dzięki temu, że mamy tą nową opcję będzie dużo łatwiej, jeszcze parę rzeczy może Panzerfan pozgrywa niedługo dzięki którym będzie to wszystko lepiej funkcjonować.

Co do głównego pytania, chodziło mi bardziej o to czy wolicie jak na jedną grę przeznaczonych jest jeden, dwa, może 3 tematy czy żeby dyskutować o niej w wielu tematach. Przede wszystkim o to mi chodziło. Podobnie z innymi dyskusjami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Silvershoot
Adjudant
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Silvershoot »

Wiadomo, że w jednym temacie nie zamkniesz wszystkich wątpliwości i spraw dotyczących jednej gry bo powstaną takie mając po"x" stron których ktoś nowy nigdy nie przeczyta. Stąd każda gra powinna być w odpowiedniej liczbie tematów tak aby w każdym znajdował się oddzielny (nie koniecznie mogą być też powiązane) wątek. Ułatwi to czytanie i znalezienie konkretnych informacji.
"Gwardia umiera, ale się nie poddaje"
P. Cambronne
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dziękuję za opinie :) . Ja generalnie też uważam, że nie należy całej dyskusji o danej grze prowadzić w jednym temacie, zwłaszcza jak gra jest bardziej popularna.

Jak jeszcze ktoś będzie miał jakieś uwagi pomysły (niekoniecznie teraz, mogą się pojawić w przyszłości), to piszcie śmiało :!:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Raleen pisze:Dziękuję za opinie :) . Ja generalnie też uważam, że nie należy całej dyskusji o danej grze prowadzić w jednym temacie, zwłaszcza jak gra jest bardziej popularna.

Jak jeszcze ktoś będzie miał jakieś uwagi pomysły (niekoniecznie teraz, mogą się pojawić w przyszłości), to piszcie śmiało :!:
Dokładnie. Dyskusji nie można odgórnie ograniczać, tak jak to robi np. Bartek na forum TiS. Ale myślę, że dla ułatwienia i przejrzystości lepiej nie rozciągać podobnych wątków po całym forum tylko jakoś je zbierać...

Na przykład o takiej grze jak Melthoen będziemy rozmawiać w jednym czy dwóch tematach, a już na przykład o osławionym Wiedniu jeden będzie za mało.
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Mam małą prośbę do Administratorów czy można w wątku: Starożytność-średniowiecze-nowożytność nie ograniczać tylko do historii Europy? (a Azja?, Bliski wschód - kraje arabskie? Jest wiele gier opartych na bataliach z tamtego rejonu).
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jasne, to wrzucaj tematy o takich grach, bo póki co ich nie było stąd to takie może sprawiać wrażenie. Ja bardzo chętnie poczytam i pokomentuję :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Słyszałeś coś o Takeda (jest planszówka - hex oraz dwie części komputerowe) gdzie to umieścić?
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zależnie od epoki. A co do komputerówek to byc może będzie niedługo osobny dział.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”