KOMUNIKAT W SPRAWIE AWARII

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

KOMUNIKAT W SPRAWIE AWARII

Post autor: Raleen »

Witam

Przez ostatni tydzien forum nie dzialalo z powodu awarii serwera. Awaria byla od nas tj. administracji forum calkowicie niezalezna i nie mielismy zadnego wplywu na tempo prac nad nia, gdyz nie mamy (standardowo, jak kazdy uzytkownik) dostepu do serwera. Poganianie wlascicieli serwera nic w takich sytuacjach i tak nic nie daje. Oni ze swojej strony staraja sie to naprawiac jak najszybciej, gdyz przedluzajaca sie awaria zawsze grozi tym, ze klienci i to duzo wieksi niz nasze forum, pouciekaja tzn. poszukaja sobie innego hostingu. Jedyne co moglismy zrobic to zmienic firme hostingow, ale sadzilismy, ze awaria zostanie szybko naprawiona, bo serwer jak do tej pory dzialal bezawaryjnie. Ta awaria byla pierwsza tych rozmiarów awaria, jaka przytrafila mu sie od poczatku dzialalnosci, a dzialaja juz kilka lat. Jak sie okazalo, trwalo to dluzej niz sadzilismy, ale biorac pod uwage, ze same przenosiny tez zabieraja troche czasu i wymagaja troche roboty, postanowilismy pozostac.

Przepraszam wszystkich za niedogodnosci zwiazane z tym, ze forum nie dzialalo przez ostatnie 6 dni. Tym niemniej zwracam uwage, ze bylo to niezalezne ode mnie i nie bardzo moglem cokolwiek zrobic, zeby temu zapobiec, czy zeby trwalo to krócej.

Ze spraw szczególowych:
1. Nie bardzo mialem jak Was poinformowac, z tego wzgledu, ze maile masowe rozsyla sie przez forum, a jak forum nie dziala to maili nie ma jak wyslac. Ale kilka osób, z którymi utrzymuje blizszy kontakt mailowy poinformowalem, proszac o przekazanie.
2. Wklejanie komunikatów jest o tyle klopotliwe, ze przekierowywanie dnsów trwa czasem okolo doby, wiec moglo sie tak zdarzyc, ze gdyby forum wrócilo, trzeba by jeszcze czekac na przekierowanie dnsów z powrotem, wiec nie mielibysmy forum dobe dluzej.
3. Forum juz dziala. Wszystko powinno ostatecznie wrócic do normy przez weekend. Jesli widzicie jakies bledy dawajcie nam znac.
4. Ostatnie posty zostana w najblizszym czasie przywrócone, na ile to bedzie mozliwe najszybciej.
5. Proponuje zakladac juz nowe tematy i normalnie pisac. Jak ostatnie tematy wróca, to wrócimy do tamtych dyskusji.

Jeszcze raz przepraszam za klopoty. Byl to wypadek i sytuacja wyjatkowa. Nie raz juz sie nam rózne tego rodzaju sytuacje (a nawet gorsze) zdarzaly i zawsze wychodzilismy z nich obronna reka, wiec i teraz sadze, ze jakos sobie poradzimy. Komputery niestety nie sa urzadzeniami niezawodnymi i to samo dotyczy serwerów internetowych. Zadna firma hostingowa, nawet najlepsza nie zagwarantuje nikomu 100% niezawodnosci. Zdarzaja sie sytuacje, które mozna zakwalifikowac jako dzialanie sily wyzszej i z taka sytuacja mielismy do czynienia.

Dyskusja tutaj:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... &start=135

Raleen
Administrator Forum Strategie
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 lutego 2008, 12:48 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Polskich literek nie ma...
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Troche dziwnie sie to czyta bez polskich znakow ale mozna pisac bez nich zastepujac ? przez samo z bez kropki. Bedzie bardziej zrozumiale. Taka gwara kielecka z tego wyjdzie :wink:
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

W sprawie polskich literek: Nadal walcze ale sadze ze mam juz pomysl gdzie moze byc problem. O efektach przekonacie sie sami np w shoutboxie ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W sprawie uzytkownikow, ktorzy rejestrowali sie po 1 grudnia br (okolo 20 osob). Poniewaz po awarii na razie mamy wgrana kopie z tego dnia, Waszych kont tu nie ma. Proponuje sie zarejestrowac jeszcze raz. Jesli nie to konta te wroca jak pojawi sie z powrotem swiezsza kopia. Przepraszamy za problemy, ale nastapilo to w sposob niezalezny od nas. Jak widac dotknely one nie tylko postow, ale i kont.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
toldo
Kapitan
Posty: 803
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 23:36
Lokalizacja: Zduny

Post autor: toldo »

Darth Stalin pisze:Polskich literek nie ma...
Nie tylko polskich jak robilem rangi to nie dziala cyrylica i te arabskie szlaczki, ale co dziwne to w starych postach dzialaja...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witam

Niestety jak widac polskich literek nadal jeszcze nie ma.

Chcia?em tylko powiedziec, ze od pierwszego dnia po swietach apj walczy z problemem, jestesmy w stalym kontakcie telefonicznym. Cos dziwnego sie z tym stalo. Normalnie ustawienie wlasciwego alfabetu nie zajmuje wiele czasu i jest to standardowa operacja, do zrobienia od reki. W skrypcie forum wszystko wyglada ok, natomiast w praktyce jest jak widac. Przy tym chcialem dodac, ze apj pracuje na codzien jako informatyk, wiec nie wynika to z jego nieznajomosci rzeczy. Co ciekawe na serwerze tez sprawdzali juz dwa razy i na razie nie potrafili nam pomoc. Ale moze ma to zwiazek z tym, ze jeszcze nie wszystkie pliki na serwerze przywrocono.

Pisze to jedynie po to, byscie nie sadzili, ze nic nie robimy, bo z zewnatrz moze to tak wygladac, a zdaje sobie sprawe, ze brak literek i ostatnich postow jest uciazliwy (w tym takze dla mnie). Miejmy nadzieje, ze z nowym rokiem wszystko wroci do normalnosci.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Te stare posty by sie przydaly. Chlip, chlip. :wink:
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja Cie calkowicie rozumiem. Dla mnie jako dla administratora glownym kryterium oceny for byly zawsze posty, ich liczba i jakosc, stad dla mnie jest to takze bolesna strata.

Zapoznawalem sie ze sprawa blizej i nie mam dobrych wiesci, o tyle, ze na chwile obecna nie wiem czy uda nam sie to odzyskac, ale jeszcze niczego nie przesadzam.

Z literkami to naprawde koledze trudno znalezc co sie dzieje, postaram sie uruchomic posilki informatyczne w dzis albo jutro. Na serwerze kierownik zrobil sobie urlop do nowego roku i tez wiele na to poradzic sie nie dalo.

Poki co apeluje, piszcie bez polskich znakow, bo tam gdzie wstawiacie polskie literki robia sie znaki zapytania, a to raczej nie bedzie tak, ze jak wroca polskie literki, to one sie przeksztalca z automatu tylko zostana tak jak sa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Raleen pisze:Ja Cie calkowicie rozumiem. Dla mnie jako dla administratora glownym kryterium oceny for byly zawsze posty, ich liczba i jakosc, stad dla mnie jest to takze bolesna strata.
Wiem, ze zrobisz wszystko (ocaliles posty z Forum Sciezek) ale tu naprawde bedzie mial znaczenie (dla dalszej motywacji co do bardzo czasochlonnego niekiedy pisania wartosciowych postow) wynik koncowy tych staran..
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mysle, ze bedziemy funkcjonowac dalej niezaleznie od tego Strategosie.

Nie raz zdarzaly sie juz rozne trudne sytuacje i z nich wychodzilismy wiec badz laskaw nie stawiac mnie pod sciana, bo nie jest to przyjemne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Strategos pisze: ...dla dalszej motywacji co do bardzo czasochlonnego niekiedy pisania wartosciowych postow...
To fakt.
Wsrod zolnierzy morale znacznie podupadlo.
Ale nie poddamy sie. Posty beda nowe tyle tylko, ze potrwa to dluzej.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Do Raleena.

Alez Forum bedzie funkconowac niezleznie od wielu czynnikow.

Dla nikogo ta sytuacja nie jest przyjemna , wydaje sie jednak ze w nie mniejszym niz dla Ciebie stopniu równiez dla duzej grupy uzytkowników.

Myslalem o kategorycznym i bezkompromisowym domaganiu sie przywrocenia postow od ludzi zarzadzajaych serwerem, ktory doznal awarii, ewentualnie o niezwocznym powiadomieniu Ciebie, juz teraz, uczciwie o zerowych szansach ich przywrocenia. Dla mnie nie zalatwienie jednoznacznie i bez owijania w bawelne tych spraw technicznych z Toba jest okazaniem braku szacunku Tobie ale rowniez, co rownie wazne, i uzytkownikom Twojego Forum. W koncu panowie z serwera wiedza co moga a czego nie moga zrobic (poniewaz nie pierwszy raz zle wykonywali usluge wiedza, co nieco, o swoich problemach - klopoty techniczne wystapily przeciez juz przed najpowazniejsza awaria).
Najprzykrzejasze dla mnie jest to ze (jak sie okazuje niestety jak zwykle w takich sytuacjach) najpierw byla artykulowana tutaj nadzieja odzyskania wszystkiego....

Zauwazylem, ze niestety po Wielkiej Awarii byly co najmniej dwa przypadki braku mozliwosci wejsca na Forum.
Z punktu widzenia uzytkownika wyglada to, nadal, tak ze po Wielkiej Awarii moze nastapic kolejna Wielka Awaria.

Zgodzisz sie chyba, iz niemoznosc odzyskania danych oraz rowniez obecny stan techniczny (utrzymujace czasami trudnosci z wejsciem, brak polskich liter) wplywaja OBIEKTYWNIE deprymujaco, na chcacych sie zaangazowac w pisanie. Oczywiscie jesli sobie zyczysz mozna milczec. Lepiej bowiem nie naduzywac otwartosci. Moze jestem na tyle odosobniony w przewidywaniu mozliwych konsekwencji ze istotnie nie warto o tym pisac. W koncu technikalia to w ogole nie jest problem uzykownikow. Oni maja inne problemy.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W pelni sie z Toba zgadzam Strategosie i tak tez zrobie jak piszesz. Kontaktowalismy sie juz. Brak polskich liter jak sie okazalo tez jest spowodowany przez ta awarie i zalezy od nich. Nie zachowuja sie w tej chwili profesjonalnie, tutaj tez sie zgadzam. O ile sama awaria i fakt, ze mielismy tydzien przerwy nie obciaza ich, o tyle ze zapewne niewiele mogli w tej sprawie zrobic.

Przepraszam wszystkich za wszelkie klopoty. Dla mnie ta sytuacja tez nie jest zbyt przyjemna. Dajcie mi jeszcze troche czasu, powiedzmy do poniedzialku-wtorku. Do tego czasu sadze, ze uda sie to zalatwic. Zanim odpisza itd. potrzebuje chwile czasu. Nie jestem teraz w sieci non-stop jak to bylo do konca listopada. W kazdym razie nie zamierzam zamiatac sprawy pod dywan, jak niektorzy mogliby sadzic.

Alternatywa jest zrezygnowanie z ich uslug i poszukanie sobie innego serwera, ale to zawsze tez powoduje krotka przerwe i nie raz perturbacje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wróciły polskie literki. Po spowodowanych awarią czasach językowego liberalizmu nastąpi teraz zapewne reakcja polonistyczna zwana Nocą Andy'ego :wink:

Co do postów, które były pisane po tym jak forum zostało przywrócone po awarii, i gdzie pojawiały się znaki zapytania w miejsce polskich liter, da się to , jak się okazało przekonwertować, tak żeby było po bożemu, ale chwilę to zajmie. Na razie prosiłbym tylko kolegów moderatorów o poprawienie ręcznie nazw wątków, tak żeby były poprawnie. Każdy w swoim dziale.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”