Banner

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Panienka od Maneta będzie symbolizować opanowanie, a ta od Podkowińskiego - żywiołowość. Obie cechy niezbędne u dobrego gracza. Napoleon uosabia geniusz strategiczny, a Silent War jest najlepszą grą planszową wszech czasów. Wszystko doskonale do siebie pasuje i układa się w spójną całość! :D
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

A co symbolizuje kocyk? Ograniczone środki finansowe polskich graczy?
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Jeśli krótki, to tak :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Witam. A ja powiem veto. Dlaczego uparliście się na Napoleona? Czy jest to jakaś persona szczególnie związana z forum? Nie wydaje mi się. Staracie się stworzyć logo na podstawie swoich upodobań, a nie logo oparte na merytorycznej zawartości forum. Z tego co się orientuje na forum jest dział poświęcony planszówkom z okresu I i II W.Ś., dział poświęcony wargamingowi, historii itd. Dlatego wg mnie dobrym pomysłem było by zmiksowanie tych działów w logo forum, tworząc na przykład obrazek jakiejś mapy heksagonalnej (planszówki) ze stojącymi na niej figurkami (wargaming). Wcale nie musi być jasno ukazane do jakiej epoki należą mapa i figurki, wystarczą tylko ich zarysy. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Pozdrawiam
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Uhum... co do zasadnosci veta to sie zgadzam ale jesli idzie o logike tworzenia LOGO to osmiele sie nie zgodzic. Mowilem o tym, ze z Napoleona to bym najchetniej wzial tylko kapelusz i to narysowany kreską - chocby tak jak kapelusz Fryderyka w logo www.histogame.de

Logo per se, jest znakiem graficznym, maksymalnie uproszczonym a jednak niosacym za soba informacje vide genialne logo Krakowa czy nawet Consimworld (zolnierz jest z I WŚ i co z tego?). Czasy tworzenia alegorii, proponowanej zartobliwie przez Andiego, odeszly wraz z pojawieniem sie bardziej konkretnych, masowych i dzialajacych z wieksza niz obraz czestotliwoscia srodkow przekazu :)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja też bym chciał logo, ale koledzy jak odniosłem wrażenie chcieli coś kolorowego. Ale te sugestie mi się podobają - jak widzicie pierwszy pomysł był inny - nie był to obrazek. Jeśli opracujecie logo to będzie logo.

I piszę to bez żadnej ironii, poprzednio również. Po prostu ja się na tym od strony plastycznej aż tak nie znam, choć może i pomysły mam, poza tym to też jest trochę roboty, a np. Wojpajek jest zwykle i tak mocno zajęty, że innych rzeczy nie ma czasu zrobić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Heh oj tak troche roboty mam... tym bardziej, że teraz uwijam się w pocie czoła z okładką do Ostrołęki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czyli Panowie, wszystko przed Wami. Konkurencji ze strony Wojpajka nie macie. Przynajmniej na razie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ja tam nie jestem żadną konkurencją jeśli chodzi o loga i bannery :) Gdyby ktoś chciał dom postawić to wtedy mogę konkurować i to bardzo ostro :P
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Thomas pisze:Witam. A ja powiem veto. Dlaczego uparliście się na Napoleona? Czy jest to jakaś persona szczególnie związana z forum? Nie wydaje mi się. Staracie się stworzyć logo na podstawie swoich upodobań, a nie logo oparte na merytorycznej zawartości forum. Z tego co się orientuje na forum jest dział poświęcony planszówkom z okresu I i II W.Ś., dział poświęcony wargamingowi, historii itd. Dlatego wg mnie dobrym pomysłem było by zmiksowanie tych działów w logo forum, tworząc na przykład obrazek jakiejś mapy heksagonalnej (planszówki) ze stojącymi na niej figurkami (wargaming). Wcale nie musi być jasno ukazane do jakiej epoki należą mapa i figurki, wystarczą tylko ich zarysy. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Pozdrawiam
T
Mimo żem tylko caporal a to sergeant to pozwolę się nie zgodzić w całej rozciągłości. Napoleon jako logo jest symbolem wielkiego wodza-stratega, z podziwem do jego strategicznych dokonań odnosiło się również wielu dowódców z II oraz I wojny światowej. Rzeczywiście okresy obu wojen interesują mnie mniej, pewnie też nie było to bez znaczenia gdy popierałem określony projekt logo.
Chciałbym zobaczyć jak wygląda ten misz-masz, który proponujesz. Nie wykluczam, iż mógłbym poprzeć gdybym ujrzał. Póki co zdania nie zmienię.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”