Nazwa działu administracyjnego

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.

Jak ma się nazywać ten dział?

Czas głosowania minął piątek, 13 kwietnia 2007, 18:42

1. Administracya
8
53%
2. Administracja
7
47%
3. Jeszcze inaczej (napisz w poście jak)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Nazwa działu administracyjnego

Post autor: Raleen »

Pytanie jak w ankiecie.

Dobierając nazwę działu kierowaliśmy się tym by utrzymać klimat forum, który miał być pierwotnie napoleoński. Stąd też ta "Administrayca". Jakoś tak zwykła 'Administracja' nam mniej pasowała.

Ale jest propozycja comandante by zmienić, więc ciekaw jestem Waszych opinii. Jak wyjdzie ankieta, tak będzie.

Nie wiem jeszcze na ile ją ustawić, ale to zdecydujemy wkrótce.

Pomysł zmiany na wniosek comandante.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 kwietnia 2007, 13:39 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ja jestem za zmianą. To "Y" jest nie uzasadnione w nazwach działów.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Też głosowałem za zmianą.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Też za zmianą, cała reszta pisana normalnie, a tu taki zonk ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Zagłosowałem za "y". To taki ładny archaiczny wtręt, a my przecież tu z historii żyjemy. :)
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Ja też jestem za "y", zawszeć to wyróżnia jakoś ten dział :).
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

cdc9 pisze:Zagłosowałem za "y". To taki ładny archaiczny wtręt, a my przecież tu z historii żyjemy. :)
tstaszek pisze:Ja też jestem za "y", zawszeć to wyróżnia jakoś ten dział :).
Jaki zacięty atak środowisk konserwatywnych na siły międzynarodowego postępu! Towarzysze powinni coś z tym zrobić! ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Prosimy obywatela chu-i'a o nie obrażanie zdrowego, konserwatywnego trzonu forum, jakim niewątpliwie jesteśmy. Zwracamy się też do kierownictwa o wydanie opinii, czy kogoś kto ma taki stopień można traktować poważnie. :D
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

cdc9 pisze:Prosimy obywatela chu-i'a o nie obrażanie zdrowego, konserwatywnego trzonu forum, jakim niewątpliwie jesteśmy. Zwracamy się też do kierownictwa o wydanie opinii, czy kogoś kto ma taki stopień można traktować poważnie. :D
Właśnie dlatego jak tylko mam czas to namiętnie spamuję forum, żeby awansować. :D Ale pewnie znasz zasady japońskiej wymowy 'ch', nie?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

cdc9 pisze:zdrowego, konserwatywnego trzonu forum
Mój Boże, do czego to doszło! Okazuje się, że jestem konserwa, na dodatek trzon! :shock: :wink:
Oczywiście, że Administracya, Grenadyer - fajne, dowcipne elementy, puszczenie oka do ludzi interesujących się historyą. :D
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Cieszę się z tego poparcia zdrowej części starej gwardii :D

Ja wiedziałem, że tak będzie :lol: :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

ozy pisze:
cdc9 pisze:Prosimy obywatela chu-i'a o nie obrażanie zdrowego, konserwatywnego trzonu forum, jakim niewątpliwie jesteśmy. Zwracamy się też do kierownictwa o wydanie opinii, czy kogoś kto ma taki stopień można traktować poważnie. :D
Właśnie dlatego jak tylko mam czas to namiętnie spamuję forum, żeby awansować. :D Ale pewnie znasz zasady japońskiej wymowy 'ch', nie?
Drogi ozy (pozwól, że wstrzymam się od określania Cię za pomocą Twojej rangi),

Jakkolwiek wymawia się tą spółgłoskę w kraju kwitnącej wiśni u nas obowiązują reguły polskiej ortografii i wymowy (ustawa o języku polskim), nie sądzę by było inaczej na tym zacnym forum :wink: . Niniejszym pokornie suplikuję u wysokiej władzy forum by uwolniła Cię od tej "paskudnej" rangi czy to przez awans czy też przez pominięcie tego jakże krzywdzącego dla Polaka stopnia w hierarchii stopni Cesarstwa.

Wracając do meritum, pomimo silnego oporu frakcji modernistów (post-modernistów? :wink: ) opowiadam się za zachowaniem "y" w pisowni, czyli stylizacją. Nie mogę przeboleć, iż Admin ugiął sią i zmienił nazwę działu gier planszowych XIX w, pięknie nawiązującą do tradycji minionej już III Rzeczypospolitej (parafraza motywu preambuły konstytucji). Wszak w jakiejś mierze (vide stylizacje) jesteśmy forum historycznym... :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie mogę przeboleć, iż Admin ugiął się i zmienił nazwę działu gier planszowych XIX w, pięknie nawiązującą do tradycji minionej już III Rzeczypospolitej (parafraza motywu preambuły konstytucji). Wszak w jakiejś mierze (vide stylizacje) jesteśmy forum historycznym... :)
Widzisz Nico - to dla Ciebie.

Stylizacja była: "dział zarówno dla wierzących w Waterloo będące źródłem prawdy historycznej i piękna, jak i dla wywodzących te wartości z innych gier"

W oryginale tzn. w preambule naszej obecnej konstytucji jest:

"My naród, wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga, będącego źródłem dobra, prawdy i piękna, jak i wywodzący te wartości z innych źródeł" (cytuję z pamięci)

A prawda jest taka, że jak się nie odzywacie, ja nie wiem często czego chcecie/oczekujecie :) . Zakładam co prawda ankiety jak właśnie w takich sprawach, żeby się zorientować w waszych preferencjach, ale wszystkiego to nie załatwia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Póki co dobrze "ukorzeniona" :twisted: frakcja konserwatywna wygrywa :). Oby tak dalej i oby słowa jednego z członków (nie chcę tu używać jego stopnia :wink: ) frakcji postępowej się nie sprawdziły :).

Co do poprzedniego opisu forum XIX wieku to było fajne, tylko to Waterloo jakoś psuło cały wydźwięk ;) :).
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Raleen pisze:"dział zarówno dla wierzących w Waterloo będące źródłem prawdy historycznej i piękna, jak i dla wywodzących te wartości z innych gier"
Nawet nie zauważyłem, kiedy to zniknęło! Dlaczego? Tracimy poczucie humoru? :(
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”