Merytoryka forum/dyskusji

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Aspekty historyczne dyskutować w tematach gier, odnosząc się do ich zobrazowania/braku w tejże grze :P.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Nico pisze:
Wojpajek pisze:Ja w ogóle nie czytam historii. Bojkotuję te działy ;)
Ja również zaczynam tak czynić! :)
Szkoda. Zgadzać się z Tobą raczej mi trudno, ale Twe poglądy czytam sobie z uwagą. Twego zdania będzie mi brakować. Inna sprawa, że kompletnie nie rozumiem tej dysputy. Czego Wy wymagacie? Czy jeśli w przyszłym tygodniu zagram w Fryderyka, a jest to realne/planowane :D to mam napisać sprawozdanie z tej rozgrywki? Jestem prostym człekiem, który od czasu do czasu w coś sobie zagra i nie aspiruję do tworzenia nowych gier. Raleen słusznie pisze zwracając uwagę, że likwidacja historii nie spowoduje tego, że ja lub inni nagle będziemy pisać o grach. Ta dyskusja jest tym dziwaczniejsza, że wielu z Was tworzy/sprzedaje gry więc jest chyba naturalne, że forum jest niejako platformą reklamową Waszego działania wśród jak najszerszego grona uczestników rynku, a gdzie ich chcecie poszukać jak nie wśród zainteresowanych historią? Poglądy zmierzające do piętnowania piszących o historii byłyby słuszne gdybyśmy tworzyli jakieś subforum o uprawach na działce lub fizyce kwantowej... :wink:
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Nikt nie mówił o likwidacji historii (przynajmniej ja). Jestem tylko za pisaniem historii w kontekście danej gry - co jak zostało zrobione/odzorowane, czy też nie, co uważam, że brakuje itd. itp.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Nie chodzi o to, że piętnuje dział historii :) Chodzi o to, że przeważnie patrzę na najbardziej interesujące mnie tematy :) Przez resztę przelatuje bardzo pobieżnie. Na historię nie mam już zwykle czasu, bo tam mam takie braki, że szkoda gadać ;) Ale ostatnio patrzyłem i szukałem ciekawych wątków o historii XVII...
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Wiem, że z reguły staramy się nie pisać o innych Forumowiczach z imienia, ale 'wyczyny' Lisowskiego Jr. przestają być zrozumiałe dla sporej części tego forum. Jego wypowiedzi są niemerytoryczne, drwią z polskiej ortografii i interpunkcji, momentami Jego ton sprawia wrażenia że ma wszystkich innych głęboko w Makiawelu :wink: Czy jest jakaś szansa, by Administracja na Niego wpłynęła? Może trzeba jakąś ankietę w Jego temacie założyć?
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Trzeba go po prostu wychrzanić. Co otrzymujemy w zamian za wielkoduszność, brak cenzury (wg mnie pojmowany na opak) i demokratyczną swobodę wypowiedzi? Bełkot, zażenowanie i psucie atmosfery. Nie warto, robaczywki się wyrzuca.
Ostatnio zmieniony sobota, 21 lipca 2007, 18:20 przez Andreas von Breslau, łącznie zmieniany 1 raz.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Przesadzacie Panowie. Ze względu na to, jak krętymi ścieżkami podąża logika wypowiedzi kol. Lisowskiego jr, nie należy traktować ich poważnie, a jedynie jako źródło radości i zabawy. Czyta sobie sobie człowiek taki stek niepowiązanych w sensowną całość bzdur i nagle trafia, ni stąd ni zowąd, na słowo "pomidor". I jak tu się nie uśmiechnąć? Albo zresztą, jak chcecie banować, to banujcie. Niemniej, lokalny koloryt na tym straci...
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

W figurkach on pisze mniej więcej z sensem (raczej więcej) czasami trzeba się domyślać o co mu chodziło, ale ogólnie jest na plus.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

C.d. sprawy Lisowskiego jr.

Post autor: Andreas von Breslau »

Zupełnie Was nie rozumiem. Bzdety zniechęcają forumowiczów do zabierania głosu w poważniejszych dyskusjach. Wiem to po sobie, po prostu odechciewa się pisać. Czytać zresztą też.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Hmm, niestety ostatnio mam bardzo malo czasu wiec nieczesto jestem na forum. Niemniej rozumiem obie strony (Andreasa i Raubrittera) - co do wyrzucenia nie wiem czy tak postapic czy tez nie - Jak w dziale figurkowym pisze ogolnie do rzeczy to troche zaskakujace ze nie czyni tak gdzie indziej. Jego posty sa chyba tokiem myslenia i przypominaja tak jakby spisanie tego co na jezyk przychodzi. Co do wplywu postow na dyskusje to mozna je przeciez ignorowac/nie zwracac uwagi/nie odnosic sie czy tez odnosic sie do postow innych uzytkownikow.

Zastanowie sie jednak jak dalej poczyniac nam w tym przypadku trzeba...
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Ale Jego wypowiedzi często znacznie utrudniają czytanie danego tematu, zwłaszcza że posiada dziwny nawyk cytowania wypowiedzi do której się odnosi i pisania postów pod rząd.
Kontakt tylko na maila
Lisowski jr.
Sergent
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 10:31
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lisowski jr. »

Trafiłem tu 'zwabiony' zaproszeniem wypisanym na allegro. Trzeba było zatytułować stronę strategie.net-templariuszy-klub. Nie jestem snobem, miejsca tego nie uważam za a e r o p a g, o swoich przygodach wspomniałem moderatorowi :cool:
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

A nie mówiłem? Lojalnie uprzedzałem.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

No dobra... Banem go, banem! :twisted:
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Ja jestem przeciwny banowania kogo kolwiek (no dobra - mam jeden typ ;) ).
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”