Dział ogólny 'Gry planszowe' i 'Forum Autorów'

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

No ja się nie udzielam, bo nie znam prawie gier planszowych... kiedyś jak na rynku były tylko gry Dragona, które miałem wszystkie to byłem na czasie, teraz zresztą takie forum jak: gry-planszowe jest prawdziwą polską kopalnią wiedzy o grach i ja nawet jak bym chciał to bym nie nadążył z tymi wszystkimi nowościami jakie tam się pojawiają...
A nie mam też czasu tyle by siedzieć, i szukać wątków do zamknięcia, odświeżania, kopiowania, sklejania itd.... Więc fajnie, że ktoś tak zorganizowany jak Lord będzie tu także królował :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jak byście obaj trochę się wzięli to by to sprawniej działało Wojpajku. Myślę, że wujaw zaprezentował raz ciekawą koncepcję, że ten dział powinien bardziej służyć do wyrażania przez wargamerów opinii o lżejszych grach - powinien przyjąć taką optykę. Przynajmniej jeśli nie da się stworzyć szerszego środowiska, do czego nawet szczerze powiedziawszy nie aspirujemy.

Nie odbieraj też proszę tego co napisałem tak, że nie jesteś zorganizowany. Po prostu nie masz czasu jak sam piszesz. Może nie lubisz się tym zajmować, nie wiem (?) Szukam usilnie kogoś do tego działu od dawna kto to bardziej ruszy... :roll:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Nie odbieraj też proszę tego co napisałem tak, że nie jesteś zorganizowany. Po prostu nie masz czasu jak sam piszesz.

;) Kurcze heheh nawet o tym nie pomyślałem ;)
że ten dział powinien bardziej służyć do wyrażania przez wargamerów opinii o lżejszych grach
Ale jeśli wargamerzy się nie znają na tego typu grach? Jeśli wargammer kupuje na rok 4 gry zagraniczne i w tej liście nie ma Niagary, TtR, WoW, Wysokiego napięcia, tylko gry typu GBOH, OSG... to ciężko się dziwić, że dział nie idzie... Po prostu nie wszystko się wszędzie sprawdza.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kurcze heheh nawet o tym nie pomyślałem :wink:
I całe szczęście, ale różnie to bywa czasami z różnymi ludźmi :wink:
Ale jeśli wargamerzy się nie znają na tego typu grach?
To znaczy miałem oczywiście na myśli fanów gier wojennych, żeby była jasność. No właśnie, ale nie sądzisz, że przydałoby się trochę inne spojrzenie czasem?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Spojrzenie by się przydało... ale jeśli człowiek nie ma kontaktu z tymi grami, to nie ma o czym tu dyskutować.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Ten dział musiałby chyba funkcjonować bardziej na zasadzie wolontariatu tzn. jak ktoś w coś zagra to się podzieli wrażeniami, bo na fachowca obeznanego z typowymi planszówkami to raczej nie ma co liczyć.
Ja korzystając z prezentacji sklepu jak w coś zagrałem od czasu do czasu to "dałem głos" i na to chyba można liczyć ze strony innych.
Podtrzymuję, że ten dział ma rację bytu na zasadzie spojrzenia na grę okiem stratega (z uwzględnieniem niezbędnej grzeczności :wink: ), ale także jako jadłospis "przekąsek".
Moim zdaniem dzielą się one na strawne i niestrawne i taki mały poradnik zebrany wspólnymi siłami mógłby się przydać.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ja akurat cenie sobie eurogry za ich prostotę. I traktuje je jako odskocznie od ciężkich i długich instrukcji (oczywiście w porównaniu do... ;) )
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak jak w życiu - są różne gazety na rynku i każda reprezentuje trochę inną linię programową, tak myślę, że jest u nas miejsce na taki dział i trochę inne spojrzenie niż na G-P. Bo oczywiście w jakimś sensie dublowanie tego samego nie przyniesie sukcesu. OK, ale nie ciągnijmy kwestii bo to chyba już sprawy do dyskusji w gronie moderatorskim :) . Zaznaczyliśmy w czym rzecz, może ktoś z forumowiczów niebędących moderatorami zechce się jeszcze wypowiedzieć, co mogłoby być cenne, a my róbmy swoje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

wujaw pisze:Ten dział musiałby chyba funkcjonować bardziej na zasadzie wolontariatu tzn. jak ktoś w coś zagra to się podzieli wrażeniami, bo na fachowca obeznanego z typowymi planszówkami to raczej nie ma co liczyć.
Ja korzystając z prezentacji sklepu jak w coś zagrałem od czasu do czasu to "dałem głos" i na to chyba można liczyć ze strony innych.
Podtrzymuję, że ten dział ma rację bytu na zasadzie spojrzenia na grę okiem stratega ( z uwzględnieniem niezbędnej grzeczności :wink: ), ale także jako jadłospis "przekąsek".
Moim zdaniem dzielą się one na strawne i niestrawne i taki mały poradnik zebrany wspólnymi siłami mógłby się przydać.
O! Moderatorem zostalem! Ja sie musze tutaj przyznac, ze na eurograch to sie znam prawie wcale. Ale jak mi cos wpadnie w lapki, to chetnie to opisze.
Poza tym tutaj konieczna jest powszechna mobilizacja :!:

Bo punkt widzenia na ten dzial mam dokladnie taki sam jak wujaw zaprezentowal w cytowanym poscie - lekkie gry z punktu widzenia stratega (a nie eurostratega).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”