Grupy na forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Grupy na forum

Post autor: Gladky »

Jak dotychczas istnieje jedna grupa na forum - grupa moderatorów.

Ja proponuje to co tez proponowałem na TiSie, czyli stworzenie takich grup regionalnych, w oparciu o obecne województwa, albo coś historycznego.

Każda z takich grup zregionalizowanych, np. Lubelszczyzna, miałaby własnego moderatora, który organizowałby rozgrywki tej grupy.

Generalnie chodziłoby mi o to, żeby stworzyć ściślejszą strukturę na wzór oddziałów. Coś trochę jak Guardia. Tylko na innych zasadach...

Co myślicie na ten temat?
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Warto ruszyć ten temat, tym bardziej ze istnieje taka techniczna możliwość.
Gladky rzucił pomysł i propozycje. Może ktoś ma inne pomysły.
Co Wy na to?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeśli o mnie chodzi to popieram pomysł jak najbardziej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Dwóch adminów poparło, ale temat upadł.

Może warto się jeszcze nad tym zastanowić, tym bardziej, że użytkowników przybywa.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Mam wątpliwości czy potrzebne jest takie "formalizowanie" łączenie trochę na siłę. Może lepiej postawić jednak na spontaniczność? Niezwykłe i pouczające jest dla mnie to, że dzięki Forum hobbystycznemu można nawiązywać kontakty w innych warunkach mało prawdopodobne (np. Płock - Łódź - Ropczyce :)).
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Strategos pisze:Mam wątpliwości czy potrzebne jest takie "formalizowanie" łączenie trochę na siłę. Może lepiej postawić jednak na spontaniczność? Niezwykłe i pouczające jest dla mnie to, że dzięki Forum hobbystycznemu można nawiązywać kontakty w innych warunkach mało prawdopodobne (np. Płock - Łódź - Ropczyce :)).
Tak, Płock, Łódź, Ropczyce, Przemyśl, Szczecin :D .

Ja też nie jestem przekonany do takiego regionalizowania.
Zresztą Gladki musiałby się podwoić (chyba, że Lubelszczyznę zaliczyć do tego samego wora, co Małopolskę, co znowu jest nielogiczne).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Gladky pisze:Dwóch adminów poparło, ale temat upadł.

Może warto się jeszcze nad tym zastanowić, tym bardziej, że użytkowników przybywa.
Oczywiście, tylko trzeba się w jakis sposób to zorganizować. Pomysł mi się podoba, tylko aby to nie było na takiej zasadzie jak wspomniał Strategos.
Trzeba ustalić do czego ma służyć to utworzenie grup.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Panzerfan pisze:Trzeba ustalić do czego ma służyć to utworzenie grup.
Pierwsza rzecz, której nie widzę w propozycji Andrzeja.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I unikajmy podziałów regionalnych, bo to jest ze wszystkiego najgorsze, tym bardziej, że graczy grających w strategie nie ma dużo, a spośród tych, którzy są nie wszyscy działają na forach i część ma ograniczony czas.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Nie musza to przecież być grupy regionalne...Sam jestem ciekaw co miał Gladky na myśli :) .
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To w takim razie ja też jestem ciekaw :) :?:

Jak nie regionalne to jakie :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

A czemu nie regionalne? Co w tym złego?
Ja widzę same plusy.

Widziałbym to raczej w charakterze informacyjnym. Tzn. tak jak to pisali przedmówcy, coś na kształt Guardii z tym, że na forum, a więc z łatwym i szybkim dostępem oraz wglądem.
Grupa taka mogłaby zrzeszać przede wszystkim aktywnych graczy z danego regionu.
Get the graal or die tryin.
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Grohmann pisze:A czemu nie regionalne? Co w tym złego?
Ja widzę same plusy.

Widziałbym to raczej w charakterze informacyjnym. Tzn. tak jak to pisali przedmówcy, coś na kształt Guardii z tym, że na forum, a więc z łatwym i szybkim dostępem oraz wglądem.
Grupa taka mogłaby zrzeszać przede wszystkim aktywnych graczy z danego regionu.
Ja właśnie myślałem o strukturach regionalnych, bo ciężko się dzielić systemami, większość z nas i tak gra w wiele gier i nie jest tak, że grywamy tylko w coś, a w resztę nie.

Myślę, że taki właśnie podział regionalny pozwalałby się łatwiej zorganizować choćby do lokalnych rozgrywek.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dobra, to pomyślcie jak to zorganizować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Tak jak jest grupa moderatorów z własnym moderatorem, to można by zrobić grupy regionalne, np. wszyscy gracze z Małopolski - moderator wewnętrzne dbj, lub Legun, dla Podkarpacia Zulus, dla Pomorza Zach. Grohmann itd.

Na takim moderatorze spoczywałby obowiązek prób organizowania wewnętrznych spotkań poszczególnych regionów, i tym podobne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”