Zmiana nazwy działu administracyjnego

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: Raleen »

Moi Drodzy, mam wrażenie, że nazwa działu trochę się już zużyła i przeżyła. Dziś nie dla wszystkich jest jasne dlaczego jest ona tak staroświecko zapisana (było to nawiązanie do czasów epoki napoleońskiej i generalnie początków XIX wieku). W każdym razie skłaniam się do zmiany nazwy na jakąś "współczesną".

Będę wdzięczny za Wasze opinie i propozycje nowej nazwy działu - zamiast "Administracya".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 704
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: Kristo.kk »

Moja propozycja na nazwę.

Masz sprawę do kierownika - pisz tutaj.
Yeti

Re: Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: Yeti »

Książka skarg i zażaleń...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: Raleen »

Ok, jak bym robił opisy działów na stronie głównej, to może bym wykorzystał którąś z Waszych propozycji, ale zrezygnowaliśmy z tego, żeby forum było prostsze w odbiorze i zajmowało mniej miejsca, zwłaszcza na komórkach. Natomiast na sam tytuł one się nie do końca nadają.

Zmieniam nazwę na Sprawy administracyjne.

Też nie do końca mi się podoba, ale chyba jest najlepsza ze wszystkich pomysłów, które zaobserwowałem na forach.

Inne opcje, które brałem pod uwagę:

- Sprawy organizacyjne
- Sprawy techniczne i organizacyjne
- Forum i portal

Gdyby komuś coś jeszcze w przyszłości przyszło do głowy, to zastanowię się. Natomiast za jakiś czas, jak ta nazwa się przyjmie, pewnie nie będziemy jej już ruszać.

Przy okazji:

Poddział "Dyskusje" zmienił nazwę na "Dyskusje i sprawy bieżące"
Poddział "PORTAL STRATEGIE" postanowiłem zmienić w ten sposób, że zrezygnowałem z zapisu wyłącznie dużymi literami i jest obecnie "Portal Strategie".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: swampgoblin »

Stara nazwa była najlepsza. "Sprawy administracyjne" kojarzą mi się trochę z typową polską spółdzielnią mieszkaniową, gdzie kwitną sobie, czy też trwają układy z poprzedniej epoki. Choć ta obecna chyba nie lepsza. Proponuję "Kancelaria", skoro niby trzeba zmieniać.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: Ogmios »

He he, mi się kancelaria kojarzy z III Rzeszą... A może tak jak było, tylko normalnie: Administracja. Albo zróbmy pasująco dla tematyki forum: Sztab Główny, Centrum Dowodzenia czy coś w ten deseń.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: Raleen »

Mnie też kancelaria się tak kojarzy, a poza tym z kancelarią notarialną, adwokacką, radcowską itd. Jednak nie do końca pasuje.

No nic, jak pisałem, sprawa jest otwarta... Może ktoś jeszcze coś wymyśli :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: Torgill »

Mam pomysł. Dom, który czyni szalonym ;)
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: swampgoblin »

Kilka luźnych propozycji:

- Zakrystia
- Resort Spraw Wewnętrznych
- Narkomat Sprawiedliwości Forum
- Wszechforumowa Komisja Nadzwyczajna do Walki z Swampgoblinem i Sabotażem
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Zmiana nazwy działu administracyjnego

Post autor: Raleen »

By nie iść wskazanym przez Was tropem, a jednocześnie pożegnać się z "administracją" w tytule, zmieniam nazwę działu na "Forum i portal".

Nadal nie uważam, by ta nazwa była doskonała, więc zostawiam wątek otwarty. Może jeszcze wymyślimy jakąś inną...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”