Powitanie - parę słów o forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj również.

Forum się sporo pozmieniało od czasów kiedy ten temat powstał, stąd i pewne sprawy mogą trącic myszką :wink: Ale pewnie szybko się w tym zorientujesz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Witam i ja :) Z dalekich stron, gdzie obecnie panuje piekna jesien (umownie okreslana jako zima).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Temat służył do powitań nowych osób, jednak tym razem wykorzystam go trochę nietypowo, bo wróciła do nas jedna z osób, która swego czasu, tak to ujmijmy nie wchodząc w szczegóły, odeszła z forum.

Chciałem w związku z tym powitac z powrotem Jenerała von Auffenberga. Jenerał wrócił do nas zakonspirowany pod nowym nickiem Karel W.F.M. Doorman, jednak ożywiona miejscami dyskusja na temat jego projektów sprawiła, że postanowił się ujawnic :) . Stąd też postanowiliśmy scalic profile stary i nowy. Zulu najprawdopodobniej zmieni nick i pozostanie przy nowym. Stąd też od dzisiaj będzie u nas gościł zapewne w tej formie.

Tak czy inaczej witam z powrotem na pokładzie Sławku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Dzięki za powitanie.

Ja też witam wszystkich miło.
Przyczyną dekonspiracji było głównie to, że ileż można się bawić w bal maskowy :D

Zostanę przy nowym nicku, bo już zdążyłem nieco rozpropagować Generała Maurycego Auffenberga, a teraz czas na opiewanie dzielności i bohaterstwa kontradmirała Doormana.

Pozdrawiam wszystkich Marynarzy, Podoficerów, Oficerów i Admiralicję.

Karel Willem Frederik Marie Doorman, kontradmirał, dowódca ABDA-Striking Force
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Właśnie coś nie chce się przyporządkowanie zmienic, CK marynarka nie chce Cię wypuścic ze swoich szeregów :wink: , ale niebawem mam nadzieję, że się z tym uporam. Rzeczywiście jak dyskutowaliśmy o niektórych projektach to czasem bez autora idzie to dosc kulawo, więc dobrze, że jesteś.

Mam też nadzieję, że uda się zażegnac dzięki temu konfliktowe sytuacje z niektórymi innymi osobami. Będę w każdym razie w tym kierunku zmierzał.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Dzięki. Zwłaszcza, że działamy i to ostro, planując kolejne gry.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Karel W.F.M. Doorman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Podoba mi się nowy stopień Jenerała-Admirała! Czy dobrze tłumaczę: "Krzycz i bij nocą"? :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

UE tak by to chyba tlumaczyla :)
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Lazzania
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 10 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Lazzania »

Witam.Nie było by mnie tu gdyby nie namówił mnie do tego mój brat Xsardas. :D Mam nadzieję że miło tu spędze czas.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Ciesze ,że w końcu dała się namówić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lazzania
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 10 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Lazzania »

:D nawet mi sie to podoba i raczej tu zostane
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj Lazzanio

Również mamy nadzieję, że miło spędzisz tu czas.

Wszelki duch, że komuś chciało się odkopywać ten topik.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Witam wszystkich i pozdrawiam. Już trochę jestem na forum, trochę napisałem ale w końcu czas się przywitać ze wszystkimi. Tak jest o wiele grzeczniej :wink:
No to do boju o lepszą przyszłość dla planszówek i nie tylko :wink:
p.S.
Raleen dzięki za miłe przyjęcie i takie szybkie zaufanie. Myślę, że nasza "współpraca" będzie przebiegać idealnie. Tak się składa, że znowu odświeżam twój temat. :)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie ma to jak porządny forumowicz :D Ładnie się przywita, co dzień coś napisze. Jak by się mogła źle układać współpraca z takimi ludźmi :)

Arteuszu, jak się jeszcze trochę rozkręcisz i bardziej zadomowisz, to i jakąś moderację jak byś chciał to Ci znajdę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Przez skromność powiem, że jeszcze nie teraz :wink: .Może kiedyś, będę pamiętał o tym.
Z drugiej strony jakbym był podejrzliwy (a nie jestem, raczej staram się być otwarty na wszystko) stwierdziłbym, że za szybko coś się to dzieje. No bo dopiero od miesiąca jestem na forum :) . Ale dziękuję i będę pamiętał.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”