Powitanie - parę słów o forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Radar
First Lieutenant
Posty: 785
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Radar »

Witam

W dziedzinach historii moja wiedza jest wysoce średnia, w dziedzinie gier planszowych już nieco wyższa choć nie jest to moja pasja ani zainteresowanie.
Wargaming to jedynie warhammer i warhammer 40 000 - figurkowy.
RPG to WH i Neuroshima
MMORPG jak dotąd tylko Ultima Online

Główna pasja to oczywiście Airsoft i Rekonstrukcja postaci z okresu wojny w Wietnamie "GI nr One" i taki też dział a raczej moje dotychczasowe skromne forum zostanie przeniesione tu.

Jak coś ktoś chce więcej się dowiedzieć zapraszam na PW.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witam i tu oficjalnie :)

Mam nadzieję, że szybko się zadomowicie na forum... i że co najmniej równie szybko uda mi się wszystko poprzenosić ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Assurbanipal
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 12:00
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Post autor: Assurbanipal »

Witam serdecznie :pom:

Głównie interesują mnie gry planszowe, ale w związku z moimi zainteresowaniami (starożytność, średniowiecze i wojna na Pacyfiku) mam zamiar miło spędzić trochę czasu także przy grach wojennych. Moje doświadczenia w tej materii nie są zbyt oszałamiające - dawno, dawno temu grałem w "Pustynną Burzę", "Piekło na Pacyfiku" i jeszcze ze dwie inne gry, których tutułów nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć. Niedawno zaopatrzyłem się w "Hammer of the Scots" a w najbliższym czasie chciałbym jeszcze kupić "Empire of the Sun" (powoli przegryzam się przez instrukcję i coraz bardziej jestem przekonany do zakupu) i "B-29 Superfortress" (taka specyficzna gra dla jednej osoby - zresztą wspomniał już o niej na forum kolega Andy). A co dalej? A to się zobaczy - mam na oku jeszcze kilka tytułów - "Assyrian Wars", "Asia Engulfed", "Pacific Victory", "Silent War", "Crusader Rex", "Wars of the Roses" czy rodzime "Grunwald" i "Hanibal Barkass". Będzie więc w czym wybierać :jupi:

A czym się jeszcze zajmuję? "Zawodowo" kończę archeologię, a hobbistycznie oprócz graniem zajmuję się sklejaniem modeli (samoloty i okręty japońskie w odpowiednio 1:72 i 1:700), a jak nie mogę spać do zerkam w niebo przez teleskop. I to chyba wszystko co chciałem napisać przy okazji pierwszego postu.

Tak wiec raz jeszcze witam i pozdrawiam,
Łukasz
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

O archeologia. Zerknij czasem do działu średniowiecze. ;) Wiesz Polska pierwszych piastów i te sprawy. Po za tym witamy.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj Łukaszu

Czytając o Twoich zainteresowaniach, sądzę, że dobrze trafiłeś, bo jeśli o nas chodzi zajmujemy się i grami wojennymi (planszowymi) i historią, jak również figurkami, z którymi w naturalny sposób wiąże się modelarstwo.

Cieszę się, że do nas dołączyłeś. Baw się dobrze i mam nadzieję, że nie będziesz się nudził (a jeśli, to daj znać ;) ).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Assurbanipal
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 12:00
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Post autor: Assurbanipal »

Dzięki za miłe przyjęcie :P
Arteusz pisze:Zerknij czasem do działu średniowiecze. ;) Wiesz Polska pierwszych piastów i te sprawy. Po za tym witamy.
Chociaż moje zainteresowanie to głównie Bliski Wschód i Egipt na pewno będę zerkał - i to na pewno częściej niż "czasem" (bo w końcu średniowiecze to taka fajna epoka).
Raleen pisze:(...) mam nadzieję, że nie będziesz się nudził (a jeśli, to daj znać ;) ).
Z wielką przyjemnością "przegryzam" się przez zasoby tego forum i już teraz z czystym sumieniem mogę napisać, że nudzić się na pewno nie będę ;D
Pozdrawiam, Łukasz
adam1234
Sergent
Posty: 116
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2008, 23:31
Lokalizacja: Biała Rawska

Post autor: adam1234 »

A ja się jeszcze nie przywitałem, więc ten brak nadrabiam :)

Na Forum się już praktycznie zadomowiłem i stwierdzam, że jest tutaj miło :jupi:

I jeszcze jedna ważna rzecz: JESTEM ZAŚLEPIONYM BONAPARTYSTĄ, a tacy bywają groźni :devil: :devil:
"Człowiek obdarowany został mową tylko po to, by ukrywać swoje myśli." Talleyrand
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj Adamie

Czas wczoraj gonił i nie zdążyłem poodpisywać.

Cieszę się, że Ci się u nas podoba. Mam nadzieję, że się zadomowisz.

Twoje wyznanie odnośnie Bonapartyzmu pewnością ułatwi nam dyskusję i pozwoli ominąć niepotrzebne rafy ;D Powiem tylko, że właściwie to nie jesteś w swoich odczuciach odosobniony.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Adamie .. powiedz, że "Wiek: 15" w twoim opisie to ściema :>
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Właśnie, też się zastanawiałem :devil:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
adam1234
Sergent
Posty: 116
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2008, 23:31
Lokalizacja: Biała Rawska

Post autor: adam1234 »

Nie, to nie ściema. Urodziłem się 22 grudnia 1992 roku. Jak ktoś chce jakiegoś dowodu to dam linka do strony mojej szkoły, no już byłej, bo gimnazjum skończyłem w tym roku :)
"Człowiek obdarowany został mową tylko po to, by ukrywać swoje myśli." Talleyrand
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No to jak na swój wiek, gdyby oceniać po Twoim artykule, mogę śmiało powiedzieć, że będzie z Ciebie w przyszłości napoleonista pełną gębą :) . A że sam byłem w liceum olimpijczykiem z historii, wiem jakie możliwości ma się w tym wieku. Notabene polecam Ci przy okazji kiedyś spróbować, tylko będziesz musiał ciut poszerzyć zainteresowania poza samą epokę napoleońską :) no i trochę zmniejszyć poziom uwielbienia dla Cesarza, bo na wszelkich tego rodzaju konkursach bywa to często niebezpieczne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
adam1234
Sergent
Posty: 116
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2008, 23:31
Lokalizacja: Biała Rawska

Post autor: adam1234 »

Notabene polecam Ci przy okazji kiedyś spróbować
Próbowałem w gimnazjum (wogóle to ja we wszystkich konkursach biorę udział ;) ), no i zostałem podwójnym laureatem - raz konkursu "Losy żołnierza..." (masakryczny konkurs, ja bym ubił organizatorów), raz konkursu z WOS-u i jeszcze byłem finalistą z jakiegos konkursu z biologii. Więc jakieś podstawy już mam ;)

No i nie musiałem pisać tego okropnego teu na koniec gimnazjum :jupi: :jupi: Więc jakoweś doświadczenie mam XD
"Człowiek obdarowany został mową tylko po to, by ukrywać swoje myśli." Talleyrand
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No i nie musiałem pisać tego okropnego teu na koniec gimnazjum :jupi: :jupi: Więc jakoweś doświadczenie mam XD
I słusznie, jak zaliczysz na wyższym szczeblu olimpiadę, to też będziesz miał z głowy. A już wiesz, że to przyjemna sprawa :> Tak, że tylko tak trzymaj. Niestety na wyższym szczeblu czasu i zapału starcza tylko na jeden konkurs.

Ach jak wspomnę koniec swojej podstawówki (wtedy nie było jeszcze gimnazjum), jak mieliśmy różne darmowe wycieczki po Warszawie i dalej, w trakcie gdy reszta klasy musiała siedzieć i uczyć się takiego porywającego przedmiotu jak matematyka czy fizyka :devil: :devil:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Raleen pisze:No to jak na swój wiek, gdyby oceniać po Twoim artykule, mogę śmiało powiedzieć, że będzie z Ciebie w przyszłości napoleonista pełną gębą :)
Jeżeli tylko Adam nieco ochłonie z bycia 'Łysiaknistą' ;D
Kontakt tylko na maila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”