Powitanie - parę słów o forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
adam1234
Sergent
Posty: 116
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2008, 23:31
Lokalizacja: Biała Rawska

Post autor: adam1234 »

Paradokslanie to ja przeczytałem tylko jedną książke Łysiaka w całości :P
"Człowiek obdarowany został mową tylko po to, by ukrywać swoje myśli." Talleyrand
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W ramach drobnych porządków przyklejam topik powitaniowy, bo na wielu forach jest takowy, a u nas ostatnio trochę się "zapadł". Teraz będzie mam nadzieję bardziej widoczny.

Zapewne co najmniej część treści z początku wątku się zdezaktualizowała, ale że nikt nie lubi długich przemów, zwłaszcza dotyczących spraw organizacyjnych (inna sprawa, że kto lubi je pisać) daruję sobie aktualizacje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Przywitam się i ja :)

Post autor: Yautay »

Cześć!

Chciałbym się z Wami przywitać na forum.
Mam na imię Michał, lat 27. Mieszkam w Słupsku
Do świata planszówek wracam po wielu latach przerwy :)
Szczególnie uwielbiałem systemy taktyczne - średniowiecze, napoleon... Ale i IIWW nie pogardzę. Fajnie że jest takie forum i ludzie którzy cały czas przedkładają dobrą planszową strategię nader komputerowy virtual reality :)
Oczywiście gdyby znalazł się ktokolwiek w najbliższej okolicy - z chęcią zagram!

Pozdrawiam!
M
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj

Mam nadzieję, że się u nas szybko zadomowisz, a ze Słupska bądź okolic też ktoś się znajdzie. Jeśli chodzi o zainteresowania to przyznam, że preferuję te same epoki co Ty :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
digital
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2011, 19:36

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: digital »

Witam wszystkich,
Mam na imię Michał (31l.) i jestem nowym użytkownikiem. Forum przeglądam już od dawna, ale dopiero teraz zdecydowałem się zarejestrować. Jestem kolekcjonerem i modelarzem, więc najczęściej będę udzielał się w dziale „Dyskusje o modelach” :)
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: Raleen »

Witaj

Oj tak, dawno nikt nie odświeżał tego tematu, tak że nawet niektórzy zapomnieli, że taki w ogóle mamy na tym forum ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
digital
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2011, 19:36

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: digital »

Myślę, że jednym z powodów tego jest to, że temat jest trochę mało widoczny ;)
Sprytek
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: środa, 23 października 2013, 11:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: Sprytek »

Pięknie się witam ze Wszystkimi. Mam na imię Piotr i już od dłuższego czasu przeglądam to forum, przyszedł więc czas, aby się wreszcie zarejestrować. Doświadczenie nad planszą zdobywałem jeszcze z grami Dragona, obecnie "mocno siedzę" w grach wydawnictw francuskich (m.in. Vae Victis, Hexasim, Canons en Carton), ale i gry wydawców amerykańskich nie są mi obce. Żeby nie wyjść na takiego kosmopolitę ;) zaznaczę, że naszą polską działkę z grami również uważnie śledzę (ostatnio świetne Maciejowice!). Mam nadzieję, że miło spędzę tu czas z Kolegami-strategami. Pozdrawiam, Piotr.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: Raleen »

Witaj na pokładzie!

Cieszy mnie, że nasze grono planszówkowe się powiększa i to o tak doświadczonych i wszechstronnych strategów :). Samych udanych dyskusji i miłego poznawania przepastnych zasobów forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
aro275
Adjudant-Major
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2009, 19:55
Lokalizacja: Trzebinia
Been thanked: 1 time

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: aro275 »

Witam, nie wiedziałem, że jest taki dział?
Chciałem się przedstawić choć pewnie niektórzy mnie znają :) Mam na imię Arek i jestem zapalonym modelarzem i kolekcjonerem modeli, na razie skala 1:72, ale już nie te oczy :( za małe już dla mnie, to co mam chce, posprzedawać i powystawiać na allegro albo tutaj na dziale giełda. Bardzo interesuję się okresem drugiej wojny św. zwłaszcza Kampanią Wrześniową, kampania francuską, wojną na wschodzie, na Sycylii i we Włoszech oraz bitwami w Normandii.
Nigdy jeszcze nie grałem, a mam wielką ochotę, bardzo interesuje mnie system "Battlegroup Kursk" i epickie starcia pancerne na stepach Ukrainy i w gęstych od Bogage polach normandzkich.
Mam nadzieję, że nauczę się w miarę dobrze zasad i będę miał przyjemność grania w tak doborowym towarzystwie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: Raleen »

Witaj Arku

Ano może i wątek trochę zakamuflowany i od czasu jego założenia sporo się na forum pozmieniało, ale jak najbardziej zachęcam do jego wykorzystywania. A że mało widoczny, cóż, warto czytać całe forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: SPIDIvonMARDER »

O! Ale fajny temat, o którym nie miałem pojęcia!

Ja jestem Jakub (SPIDIvonMARDER), magistrant archeologii z Wolnego Miasta. Na forum jestem dzięki Ryszardowi, który szukał ochotnika do zrecenzowania Szczurów Pustyni. Interesuję się militarystyką II wojenną, szczególnie niemiecką bronią pancerną. Okazyjnie występuję jako rekonstruktor historyczny w projektach Muzeum II Wojny Światowej. Jestem też modelarzem (skala 1:35) i planszówkowcem.

Pozahistorycznie jestem amatorskim literatem, a także działam w trójmiejskim fandomie My Little Pony jako organizator.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: Indar »

SPIDIvonMARDER pisze:
Pozahistorycznie jestem amatorskim literatem, a także działam w trójmiejskim fandomie My Little Pony jako organizator.
Ciekawym zdjęć z imprez ;)
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Mike
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 16:40

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: Mike »

Przywitam się i ja.
Sporo tu Michałów, więc będzie jeszcze jeden ;)

Kilka słów o sobie - od zawsze interesowałem się historią, więc wpadam do Was, jest tu mnóstwo do poczytania, pewnie dowiem się czegoś ciekawego.

W wolnych chwilach czasem (szczególnie zimą) w coś popykam na komputerku. Co ciekawe stare gierki (oj bardzo stare - niektóre już pełnoletnie :o ) nadal są w pewnym sensie wciągające. Czasem ze znajomymi pykniemy w jakąś planszówkę. Kilka lat temu ze znajomymi zupełnie przypadkowo przegraliśmy w Carcassonne całego sylwestra (ledwo udało się wygospodarować chwilkę na szampana) :lol:

Jak jest czas to i Wołoszańskiego się poogląda i coś poczyta w temacie ...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Powitanie - parę słów o forum

Post autor: Raleen »

Witaj!

Faktycznie, Michałów Ci u nas dostatek, ale jeszcze jednego też z chęcią przyjmiemy ;)

Na forum szczególnie miło widzimy graczy o szerokich horyzontach, łączących wiele zainteresowań składających się na to, czym się zajmujemy.

Mam nadzieję, że się u nas na stałe zadomowisz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”