Powitanie - parę słów o forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Powitanie - parę słów o forum

Post autor: Raleen »

Witam Wszystkich Serdecznie

Oto i mamy nowe forum i należy się wszystkim parę słów na powitanie :) .
Przyczyn powołania forum jest kilka: przede wszystkim forum powstało w zamyśle jako forum mające wspierać autorów. Sądzę, że w naszym kraju jest wielu ludzi mających swoje pomysły na gry, na uzupełnienia do nich, zgłaszających krytyczne uwagi do już istniejących pozycji i istnieje taka potrzeba, aby powołać miejsce, gdzie będzie można swobodnie i w spokoju o tym podyskutować. Tym się więc będziemy trochę różnić od innych for.

Brakuje przy tym takich miejsc w sieci, bo fora poszczególnych wydawnictw służą często bardziej do promocji produktów danego wydawnictwa niż do dyskusji i krytyka produktów danego wydawnictwa traktowana jest jako atak na nie. Paradoksalnie, dotyka to najbardziej krytyki merytorycznej i ludzi, którzy potencjalnie mieliby w temacie najwięcej do powiedzenia.

Myślę, że układ forum będzie sprzyjał spokojnej dyskusji, co mam nadzieję będzie owocne dla jego funkcjonowania. Stąd też decyzja o dopuszczeniu do tego forum głównie osób zarejestrowanych. Zapraszajmy do naszego grona przede wszystkim osoby rzeczywiście zainteresowane i mogące coś wnieść. Co do otwarcia/zamknięcia poszczególnych działów myślę, że nie raz będziemy się jeszcze naradzać. Promowanie gier wśród osób kompletnie zielonych będzie trochę na dalszym planie, przynajmniej w początkach istnienia forum; zostawiamy to innym. Nie oznacza to jednak, że takich osób tutaj nie zapraszamy.

Zajmować się będziemy głównie planszówkami i również grami figurkowymi, w pierwszej kolejności polskimi, ale to tylko z tego względu, że są one bardziej znane. Forum będzie również otwarte na gry zagraniczne i będę starał się, aby w przyszłości były one tu obecne na równi z grami polskimi.

W pierwszej kolejności forum posłuży do dyskusji o "Ostrołęce 1831" i nowym systemie taktycznym dla epoki napoleońskiej. Niedługo szykuję kolejny system, a i Grenadyer ma swoje plany związane z planszówkami i figurkami.

Poza grami na forum będą istnieć - jeśli tylko znajdą się chętni do ich prowadzenia - działy historyczne, jak dział o strukturach i uzbrojeniu wojsk w II wojnie światowej, choć z drugiej strony powinniśmy unikać dominacji jednej tematyki. Weźmy jednak pod uwagę to, że różne osoby grają w planszówki: często są to ludzie interesujący się historią, reacteringiem historycznym itp. i na te inne hobby nie powinniśmy się zamykać, a dzięki rozszerzeniu zakresu zainteresowań mamy też szansę gościć wśród nas ludzi, którzy może samymi grami aż tak się nie interesują, ale interesują się rzeczami pokrewnymi, które choćby mogą być pomocne przy tworzeniu gier.

Struktura forum jest elastyczna. To forum ma nam służyć, a nie na odwrót. Różni ludzie mają różne potrzeby, dlatego też sądzę, że elastyczne podejście do tych oczekiwań jest właściwym rozwiązaniem. Kierowanie się jedną jedyną wizją ogranicza.

Pod względem organizacyjnym na forum będzie dwóch administratorów, od razu też dodam, że nie wykluczałbym w przyszłości poszerzenia tego grona. Będziemy dążyć także do zapewnienia moderatorom autonomii w ramach swoich działów. Sądzę, że bardziej kolegialne decydowanie o sprawach forum i pewna decentralizacja będzie z korzyścią dla wszystkich i usprawni jego działanie.

Wszystkim, którzy dobrnęli do końca, gratuluję :wink:

Może jeszcze kolega admin coś dorzuci od siebie :) żeby nie było, że tylko ja się produkuję.
Ostatnio zmieniony środa, 14 października 2009, 12:34 przez Raleen, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Nic dodać, nic ująć :cool:


Ja tylko wspomnę, że bardzo chciałbym aby pojawili sie figurkowi 'wyjadacze'.
Z doświadczenia wiem, że ich wiedza na temat epoki (epok), którą się zajmują jest ogromna i ich znajomość zasad do systemów figurkowych, sposobu rozwiązań pewnych problemów itp. może tchnąć świeży powiew w skostniałe ;) umysły 'planszowców' :)

Serdecznie zapraszamy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Itagaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeszcze krócej podsumowując: forum jest przede wszystkim autorskie, przynajmniej w zamyśle.

Co do szaty graficznej to myślę, że z Grenadyerem będziemy dążyć do wprowadzenia klimatu napoleońskiego :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Witam w koncu i na tym forum... tyle sie ich namnozylo, ze po przerwie wakacyjnej mam sporo do nadrobienia, ale w koncu jbede mogl na biezaco sie rozeznawac...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj Stefan

I niech ten temat służy dalej do powitań.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Raleen pisze:I niech ten temat służy dalej do powitań.

Skoro tak, to Gladky melduje się na kolejnej placówce, by bronić planszy i żetonów... :D

Witajcie koledzy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Rozmawialiśmy z Wojpajkiem na temat tej dyskusji, która tu była, i obaj uznaliśmy, że lepiej ją sobie darować, za co Wojpajkowi bardzo dziękuję.

Aha - rozmowy były na tyle konstruktywne, że z dniem dzisiejszym Wojpajek obejmie, mam nadzieję, moderację działu ogólnego o planszówkach 8) . Co nie udało się na forum TiS kiedyś mam nadzieję, że być może uda się zrealizować tutaj, przynajmniej w jakiejś części.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witam serdecznie, kogo też przyniosło w nasze skromne progi :) Jak się da to na jakiś artykulik się umówimy ewentualnie 8)

Pozdrowienia
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Barbaross@
Appointé
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:51
Lokalizacja: CSTO
Kontakt:

Post autor: Barbaross@ »

Witam kolegów po kolejnej przeprowadzce. Licze ze to ostatnia. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj na forum Barbarosso, przepraszam za ewentualne kłopoty z aktywacjami, taki przejściowy okres.

Ostatnia. Nie do końca też to przeprowadzka, ale już mniejsza o to :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 732
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Post autor: Mariusz »

Witam,

mam nadzieje, że jak tylko czas pozwoli będę tu zaglądał. Atmosfera jest miła i to najważniejsze :)
Awatar użytkownika
Radar
First Lieutenant
Posty: 785
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Radar »

Witam

Melduję sie na forum :) Ładnie sie rozwija i tak trzymac :!:
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Gladky pisze:
Raleen pisze:I niech ten temat służy dalej do powitań.

Skoro tak, to Gladky melduje się na kolejnej placówce, by bronić planszy i żetonów... :D

Witajcie koledzy.
Zmirzysz się więc w tej walce z miłośnikiem figurek (choć moje alter ego bedzie Ci sprzyjać w miłości do żetonów
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Zeka

Post autor: Zeka »

Witaj hubertok :) Czy przypadkiem nie było nam dane się "spotkać" na pewnym forum figurkowym? :)
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Jeśli u Sosenka to zapewne tak, choć nie kojarzę nicka Zeka, może tam byłeś pod innym?

Ja tam wszędzie uzywam hubertok, ostatnio nawet ujednoliciłem na forach avatarka (i uaktualniłem politycznie :wink: )

ZDrówko
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez hubertok, łącznie zmieniany 2 razy.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”