Działy forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do mnie póki co zrobiłem tylko do Waterloo, polecam się :wink: . Ale do rzeczy.

A nie lepiej żeby tego typu tematy były w działach dotyczących poszczególnych epok :?: To o czym dyskutujemy odnośnie B-35 to też tak naprawdę Home rules w dużej mierze. Podobnie w wielu innych przypadkach, dla mnie to jest do pewnego stopnia sztuczna granica.

Chyba że chodzi Ci Strategosie o dział, gdzie będą efekty końcowe prac, zebrane w jednym miejscu, bo co do samych dyskusji to średnio to widzę.

Jak będziecie uważali, sprawa jest otwarta, stworzyć nowy dział technicznie żaden problem, tak samo przenieść pewne rzeczy między działami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Jeden dział HR ułatwiłby szybkie dojście do informacji jeśli kogoś interesują gry z różnych epok wielość działów HR jest też ok, ale mnoży to może niepotrzebnie byty (brzytwa pana O przemawia przeciw :wink: ), ale z drugiej strony prawdą jest, że niektóre HR z uwagi na popularność systemu mogą być znacznie bardziej rozbudowane niż inne.
Co do dyskusji to najważniejsze, aby ich nie było w miejscu gdzie podawane są informacyjnie HR.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wielość działów HR raczej odpada bo musiałbym właściwie do każdego istniejącego już działu tworzyć drugi dział HR, albo przynajmniej do większości, a i tak póki co starałem się pewne rzeczy upychać.

Jak to miałby być tylko wykaz home rulsów jestem ZA, ale same dyskusje lepiej żeby były w poszczególnych działach już istniejących.

Rzecz też w tym, że nie jest to forum wydawnictwa a pod wieloma względami ma ono charakter autorski, przynajmniej staram się żeby taki miało, więc siłą rzeczy dyskusje tutaj wyglądają trochę inaczej - bardziej homerulsowo (co za słowo :wink: ).

Ale nadal jestem elastyczny, póki co to tylko moje zdanie prywatne. Ciekaw jestem co inni myślą...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Ciekawy pomysł niewątpliwie.
Wolałbym widzieć tam właśnie ostateczne wersje HR, już bez dyskusji na ich temat.

Tylko pytanie czy będzie wystarczająco dużo tych HR aby tworzyć dział specjalnie dla nich. Bo jeśli w dziale będą 2-3 Home rulsy to nie wiem czy jest sens...
Silvershoot
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Silvershoot »

Robiąc same wykazy i tak nie unikniemy dyskusji. Dlatego trzeba coś wymyśleć.
Robienie odrębnych działów jak pisał mój poprzednik (Raleen)to za dużo roboty i zbędna zabawa. Można by po prostu przed tematami o HR dodawać właśnie taki przedrostek. To niestety powoduje, że ilość tematów w danym dziale rośnie dlatego idę dalej.
W dziale o B35 zróbmy po prostu kolejny stopień. Dzieliłby on zagadnienia na te faktyczne i HR. Wyglądałoby to tak, że klikając na owy dział pokazywałoby się nam takie małe menu właśnie z tymi dwiema opcjami a dopiero potem po kliknięciu na którąś bezpośrednio tematy.
Nie wiem czy to jest możliwe, ale jeśli tak to słucham co o tym myślicie :?:

Oczywiście wszystko opiera się na dostatecznej ilości HR co zauważył już Grohmann.
"Gwardia umiera, ale się nie poddaje"
P. Cambronne
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jest to możliwe jak będzie upgrade, jest taki upgrade na to, normalnie tego nie ma.

Mam podobne obawy co Grohmann co do ilości tych Home rules.

Jak chcecie żeby nie zniknęły jest opcja przyklejania dla moderatorów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Silvershoot
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Silvershoot »

Raleen pisze:Jak chcecie żeby nie zniknęły jest opcja przyklejania dla moderatorów.
To na razie przyklejać a jak będzie dużo to się zrobi dział albo tak jak pisałem wyżej.
"Gwardia umiera, ale się nie poddaje"
P. Cambronne
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Jest jeszcze taka możliwość żeby do jednego tematu hurtem wrzucić wszystkie HR jako odnośniki. W działach "macierzystych" (że tak to nazwę) będzie się toczyć normalna dyskusja, a jeżeli ktoś by chciał szybko przeglądnąć HR to zagląda do tego nowego działu.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Grenadyer pisze:Jest jeszcze taka możliwość żeby do jednego tematu hurtem wrzucić wszystkie HR jako odnośniki. W działach "macierzystych" (że tak to nazwę) będzie się toczyć normalna dyskusja, a jeżeli ktoś by chciał szybko przeglądnąć HR to zagląda do tego nowego działu.
Myślę, że ta propozycja jest ze wszech miar dobra.

Tzn. dyskusję toczymy w tematach odpowiadających danemu systemowi, ale mamy gdzieś zebrane odsyłacze do tychże, tyle jeszcze teraz powstaje jeden problem.

Jak byśmy te HR zamieszczali.

Czy byłby tutaj podział geograficzny, czy systemowy i po prostu taka wymiana poglądów, jak kto w co gra...
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Może by tak wyodrębnić jakoś Konkurs im. Strategosa, bo na razie jest ździebko zakamuflowany.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Już to proponowałem, ale strasznie na mnie nakrzyczeli. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Proponowałeś, żeby był w dziale Historia, przynajmniej tak ja to zrozumiałem :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To z tym konkursem jak już chcecie - pytanie do Strategosa zwłaszcza :) .

Jak wolicie, żeby był wyodrębniony to wyodrębnię.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Myślę, że można by go wyodrębnić, albo tak jak wspomniałeś przenieść do działu historia. Przecież pytania w nim zadawane są związane z historią a nie z grami.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To poczekam jeszcze na opinię Strategosa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”