Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Raleen »

Chciałbym wszystkim czytającym i piszącym na naszym forum, zarówno stałym bywalcom, jak i tym, którzy odwiedzają nas rzadziej, być może tylko od czasu do czasu, życzyć spokojnych, radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku! Oby prezenty, które dostaniecie pod choinkę, były udane i żeby te, które będziecie wręczać, również okazały się trafione. Życzę wszystkim, by w nadchodzącym roku mieli więcej czasu dla siebie, dla rodziny i na uprawienie różnorakich szlachetnych hobby z historią związanych. Życzę też, zwłaszcza grającym w planszówki wojenne, byśmy rzadziej się spierali, a częściej się ze sobą zgadzali, nie tylko na święta.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: WarHammster »

21/23 grudnia to czas przesilenia zimowego. W naszym społeczeństwie nie wywołuje już żadnych emocji. Nie możemy zapomnieć, że jeszcze nie tak dawno a nawet dziś w otaczającym nas świecie, przesilenie oznacza dzień śmierci i narodzenia najwyższego boga - o Słońcu mowa. Pokłońmy się Jaszy, dziękujmy, że wschodzi i nie gaśnie. Niech Jasność oświetla nasze ciemne strony i wypala niegodziwość. Ugośćmy duchy przodków, złóżmy ofiary błagalne gdyż jest to świat żywych i zmarłych. Z okazji Szczodrych Godów życzę wszystkim dużo szczęścia, zdrowia i pieniędzy. Niech diduchy, jemioły i podłażniczki strzegą Was od złego. Nie zapomnijcie o talerzu dla dziada i niechaj na wieki wieków będzie sława!
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Umpapa »

Spokojnych, radosnych i zdrowych Świąt! :)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: WarHammster »

Boguś, oj nie wiem czy będą zdrowe. Pewnie i w tym roku zostanę żercą świątecznym. Wrócę do domu z niewydolnością wątroby ;).
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Maciejus_exe »

Krótko i od serca : Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :D !!!
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Telamon »

Mogę wiedzieć co niby złego było w "mojej" pocztówce, która specjalnie została przeze mnie tak dobrana aby nie odwoływała się w żaden sposób do nazizmu bądź Hitlera lecz pokazywała iż wszyscy jesteśmy ludźmi i członkami jednej wspólnoty chrześcijańskiej pomimo różnic językowych oraz kulturowych?

Obrazek
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: elahgabal »

Wesołych Świąt i najlepszego w nadchodzącym A.D. 2016.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Raleen »

Telamon pisze:Mogę wiedzieć co niby złego było w "mojej" pocztówce, która specjalnie została przeze mnie tak dobrana aby nie odwoływała się w żaden sposób do nazizmu bądź Hitlera lecz pokazywała iż wszyscy jesteśmy ludźmi i członkami jednej wspólnoty chrześcijańskiej pomimo różnic językowych oraz kulturowych?
Telamon, musisz sam zastanowić się nad odpowiedzią na swoje pytanie. Przed nami długie święta, więc na pewno dasz radę.
Z drugiej strony, nie chciałbym jednak, żebyś zbytnio się tą pocztówką przejmował, Boże Narodzenie to radosne święta :).

Powiem tylko, że ta nowa pocztówka jest już dużo lepsza.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Telamon »

Rozumiem, taka postawa mi się podoba. Fröhliche Weihnachten!
Wolf28
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Wolf28 »

Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego z okazji Świąt, zdrowia, szczęścia, pomyślności. Jak i najwięcej zwycięstw, nie tylko w grach i jak najlepszej zabawy w swoim hobby.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: adalbert »

Najlepsze życzenia radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego, zadumy nad pokorą Boga; i oby nikomu nie zabrakło dobrego towarzystwa nad planszą w Nowym 2016 Roku :)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Szary »

Wszystkim pragnę życzyć zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt i wspaniałego roku, pełnego Bożych błogosławieństw. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Raleen »

Wkrótce będzie koniec starego roku i początek nowego. Zapraszam i zachęcam do wykorzystania wątku na życzenia noworoczne. Ja już po części takie składałem na Boże Narodzenie, ale to tak awansem. Wiem, że niektórzy Bożego Narodzenia nie obchodzą, a Nowy Rok jest pod tym względem bardziej uniwersalny, bo wszystkim wspólny i nie jest świętem religijnym, tak że jest dobra okazja.

Ja też potem napiszę parę słów od siebie o mijającym roku. Dla mnie był udany i mam o czym pisać i co wspominać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Umpapa »

Szczęśliwego Nowego AD 2016! :D
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Post autor: Radosław Kotowski »

Również składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku 2016 :)
Jak my tu przetrwaliśmy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”