Zmiany na Forum po 10-leciu

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Zmiany na Forum po 10-leciu

Post autor: Raleen »

To tylko sygnał, że powinniśmy się bardziej starać, żeby u nas więcej się działo ;) O, i to jest jedna z tych, rzeczy, którą też możemy w nowym roku zmienić ;)

PS. Nie wiem jak tam u Ciebie Czarek, właśnie Robert S. przed 2 godzinami gdzieś dzwonił do mnie i dzielił się wrażeniami, bo Sylwester spędza z córką (chyba wiek zbliżony do Twojej...) :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Zmiany na Forum po 10-leciu

Post autor: clown »

Maura właśnie lepi z modeliny Vadera :shock: a potem idziemy popatrzeć na festiwal fajerwerków :)
Ale, że zmiany co do czego? Więcej pisania, czy kłótni? :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Zmiany na Forum po 10-leciu

Post autor: Raleen »

Nie, no, o pisaniu myślałem akurat :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Zmiany na Forum po 10-leciu

Post autor: Raleen »

Wracam po raz ostatni do tematu zmian na forum po 10-leciu. Jak już wspominałem jakiś czas temu, trzecią rzeczą, na której by mi zależało, jest ograniczenie do minimum sytuacji konfliktowych, a także wiążące się z tym sprawy postrzegania forum oraz to by było ono przyjazne dla nowych użytkowników.

Tutaj nie da się niczego zadekretować ani ściśle ustalić w formie jakichś przepisów regulaminu. Stąd mój apel i prośba o zastanowienie się nad tym. Zwłaszcza do bardziej doświadczonych użytkowników forum – tych, którzy są tutaj najdłużej i często najwięcej piszą.

Nie piszę tego w przekonaniu, że jest u nas źle, bo uważam, że ogólnie sobie z tym radzimy. Natomiast zdarzają się czasem sytuacje, które chciałbym, żeby się nie zdarzały i ogólnie jestem przekonany, że możemy pewne rzeczy zorganizować lepiej. Patrzę w dłuższej perspektywie, nie jedynie ostatnich dni.

Unikajmy sporów i dyskusji, które niczego dobrego nam nie przyniosą. Wielu z nas zna się od lat, przynajmniej z for internetowych, co powinno sprzyjać konstruktywnej dyskusji. Często znamy swoje poglądy i podejście do różnych spraw, co powinno ułatwiać komunikację. Czasem jak się pisze, warto się zastanowić jaki będzie odbiór tego co piszemy na zewnątrz.

Zachęcam do tego by interesować się postami nowych użytkowników, a nie skupiać się jedynie na postach osób znanych i będących na forum od dawna. Często jest tak, że jeśli nikt nie odpowiada na wpisy nowych użytkowników, to oni dają sobie spokój z pisaniem na danym forum. Piszę to, bo wiem, że na każdym forum jest naturalna tendencja, że ludzie dyskutują w pierwszej kolejności z osobami, które znają. Czasem można przez to przeoczyć naprawdę ciekawe wątki.

Z różnych rzeczy, które nam się przydadzą, chciałbym zwrócić uwagę na pozytywny przekaz przy dyskusjach o grach. Dotyczy to bardziej planszówek niż gier bitewnych. Jeszcze jedna sprawa to specjalizacja dyskusji. Warto pomyśleć nad tym by wątki o grach choć w części były przystępne dla każdego, zawierały informacje i opinie ujęte niespecjalistycznym językiem. Nie twierdzę, że tego u nas nie ma, ale warto pomyśleć nad ulepszeniem tego co jest.

Nie będę się obszernie rozpisywał. Bardziej liczę na refleksję nad tym co napisałem, zwłaszcza wśród bardziej zaawansowanych użytkowników. Ostatecznie sądzę, że wszystkim nam powinno zależeć, aby to miejsce w sieci funkcjonowało możliwie najlepiej.


Wątek o zmianach po 10-leciu pozostanie jeszcze przyklejony najdalej do końca stycznia. Nie chciałbym prowadzić tutaj niekończącej się dyskusji, tak że ogólnie zmierzamy już do finału.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Zmiany na Forum po 10-leciu

Post autor: Antypirx »

Trochę szkoda, że wątek o dyskusjach zmierza do finału. Najciekawsze wydają się bowiem te szczególne dyskusje, w których dyskutant rozwija dyskusję o grach dyskutując sam ze sobą, chętnie na swoje wpisy odpowiadając i korzystając przy tym z setek autoryzowanych kont.

Taką oto ofertę niedawno dostałem:

Szanowni Państwo,

jeśli jesteście zainteresowani współpracą w zakresie prowadzenia marketingu szeptanego, polecam się jako komentujący, recenzujący, oceniający gry planszowe, książki (lub wydawnictwo) na portalach księgarskich i forach internetowych.

Pozytywne komentarze to najlepsza forma promocji, tworzą bestseller.

Posiadam ok. 200 autoryzowanych kont, z których zajmuję się tworzeniem opinii o wybranych produktach, mogę promować Państwa produkty lub Wydawnictwo.

W przypadku zainteresowania prześlę więcej informacji o sobie, obecnie współpracuję w zakresie marketingu szeptanego z 25 różnymi wydawnictwami, dla których promuję wybrane publikacje na gandalf, empik, ravelo, merlin, matras, bonito oraz mniejszych księgarniach i forach tematycznych.

Proszę o możliwość wsparcia również Waszych pozycji, które wydają mi się niezmiernie interesujące.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Drabarek
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Zmiany na Forum po 10-leciu

Post autor: Raleen »

To znaczy, z tym zmierzaniem wątku do finału, jak będzie potrzeba to może zostać trochę dłużej przyklejony. I potem też na pewno go zamykał nie będę, tylko przeniosę do działu Administracja-Dyskusje jako zwykły wątek i tam pozostanie otwarty na stałe.

Na wszelkie inne sugestie co do zmian na forum też jestem otwarty.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Zmiany na Forum po 10-leciu

Post autor: Raleen »

Zgodnie z zapowiedzią zwijam wątek do działu administracyjnego, tu dalej będzie można kontynuować.

Wszystko co ustaliliśmy pozostaje w mocy, co najwyżej będziemy dokonywać niewielkich rozsądnych korekt.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”