Nazwa działu z konkursem Strategosa

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.

Jak ma się nazywać dział z konkursem historycznym?

1. Konkurs im. Strategosa
6
50%
2. Strefa Strategosa: konkurs nieustający i nie tylko
6
50%
 
Liczba głosów: 12
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Nazwa działu z konkursem Strategosa

Post autor: Raleen »

Ponieważ rozpoczęła się dyskusja nad zmianą nazwy działu i nie wiadomo czy jej chcemy czy nie, proponuję ankietę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Z dwojga wolę nazwę Konkurs Strategosa, ponieważ jest to nazwa jasna i prosta. Natomiast nazwa druga jest dość długa i na dodatek nieprecyzyjna. Nie jestem polonistą, ale mam wrażenie, że drugi tytuł jest rozbudowany nieco nielogicznie, gdyż "i nie tylko" może odnosić się do konkursu (tj. że mamy tam coś jeszcze oprócz konkursu), jak i do "nieustający" co z kolei oznaczałoby, że jest konkurs nieustający oraz jakiś konkurs inny. Naturalnie my wiemy o co chodzi, ale wydaje mi się, że warto na takie drobiazgi zwracać uwagę. :)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

cdc9 pisze:Z dwojga wolę nazwę Konkurs Strategosa, ponieważ jest to nazwa jasna i prosta. Natomiast nazwa druga jest dość długa i na dodatek nieprecyzyjna. Nie jestem polonistą
Nie chcę, broń Boże, upierać się przy mojej propozycji, rzuconej raczej dość luźno. :wink: Ani tym bardziej robić kwestii z tego, że jestem polonistą. :wink: Zwracam tylko uwagę, że nazwa "Konkurs Strategosa" jest owszem jasna i prosta, ale właśnie nieprecyzyjna, bo w dziale jest nie tylko konkurs, ale i inne ciekawe tematy, które mogą umknąć komuś niezainteresowanemu konkursem.
Skoro jednak jest obawa o niejasność proponowanego tytułu, to można (i chyba należy) zmodyfikować go następująco:

Strefa Strategosa: Konkurs Nieustający i nie tylko

"Konkurs Nieustający" staje się nazwą własną i chyba nie ma wtedy wątpliwości, że "nie tylko" odnosi się do konkursu, a nie tylko do jego "nieustającości". :wink:

Poza tym wszystko po "Strefa Strategosa" można przerzucić do opisu, a w tytule zostawić tylko te dwa słowa. :idea:

Strefa Strategosa
Konkurs Nieustający i nie tylko...
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dobra, ankieta jest ustawiona na czas nieokreślony, a jakoś musimy to zamknąć więc macie czas do soboty, a potem Vox populi wynikły z ankiety zdecyduje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czas minął i mamy remis :o

I co ja teraz mam począć? :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Skorzystać z władzy prezydenckiej i zdecycować za lud :wink:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W takim razie niech zostanie jak jest póki co, niedługo, powiedzmy w przeciągu miesiąca, będą zmiany na forum to jeszcze i tak się będziemy zastanawiać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

I juz nie mamy remisu.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Od jakiegoś czasu miałem przeczucie, że szala zostanie przeważona w jedynie słusznym kierunku i ankieta zamknięta :lol: .
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Stawiacie mnie w kłopotliwej sytuacji bo ostatnie głowy padły po czasie, a miało być na 7 dni :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Eeee tam, Slowik strzelił bramkę po gwizdku sędziego i na dodatek ze spalonego. :wink: Najlepsze wyjście zaproponował Andy - Konkurs Nieustający jako nazwa własna brzmi prawie tak ładnie i historycznie jak Rada Nieustająca.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Sedzia decyduje czy bramka sie liczy czy tez nie, ja tylko strzelilem :)
urodzony 13. grudnia 1981....
Zeka

Post autor: Zeka »

Myślę, że bramka będzie zaliczona :wink: O ile nazwa wydaje się zbyt długa, to można zastosować rozwiązanie zapropowane przez Andy'ego, czyli przesunięcie części nazwy do opisu.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Rany boskie! Ja sobie rzuciłem luźną propozycje, a tu - jak widzę - jakieś kontrowersje się porobiły. :wink:
Błagam tylko, żebyśmy się o to nie pokłócili. Gdyby miało do tego dojść, to chętnie wycofam swoją propozycję, mogę też złożyć samokrytykę! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Niech już Strategos zadecyduje, będzie najlepiej.

Czcigodny Strategosie zatem decyzja należy do Ciebie :)

Czekamy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”