Shoutbox

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Raleen »

Sarmor pisze:Raleen, co rozumiesz przez "jak w ogóle wyłączysz dźwięk"?
W ogóle wyłączasz dźwięk w komputerze.

Poza tym, chyba tak jak Ci GRZ radzi pokombinuj.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Shoutbox

Post autor: GRZ »

- Panie doktorze Raleen boli mnie ręka.
- Amputuj.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Raleen »

Mądrzy koledzy - ja pod shoutboxem mam coś takiego:
Autoupdate every 15 seconds • Use sound?
I po "Use sound" jest okienko, które można zaznaczyć ptaszkiem.

Jakby to miało jakieś znaczenie to używam przeglądarki Firefoxa.

Mam nadzieję, że to rozwiąże Wasze problemy. Jeśli nie, to faktycznie najlepsza jest amputacja ;). Ja nie cierpię, jak potrzebuję włączyć dźwięk, to sobie go włączam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Shoutbox

Post autor: Silver »

Czy można coś zrobić by spokojnie przeczytać po kolei wszystkie wpisy od najstarszych? Każdy pojawiający się w czasie czytania wpis powoduje przesuniecie widoku na sam dół. Czasem są gorące dyskusje i trudno nadążyć z czytaniem.
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Fromhold »

Silver pisze:Czy można coś zrobić by spokojnie przeczytać po kolei wszystkie wpisy od najstarszych? Każdy pojawiający się w czasie czytania wpis powoduje przesuniecie widoku na sam dół. Czasem są gorące dyskusje i trudno nadążyć z czytaniem.
Na stronie głównej pod Shoutboxem trzeba kliknąć w Archive
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Telamon »

Jak chcesz na bieżąco śledzić, a jest za szybko to naciskasz i trzymasz pasek.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Sarmor »

Jest okienko i kiedy je odznaczę, dźwięku nie ma. Ale kiedy znowu włączę przeglądarkę i wejdę na forum, okienko jest znowu zaznaczone. Pamiętam, że przed remontem komputera dźwięk SB udało mi się wyłączyć raz a dobrze (miałem wtedy bloker skryptów... ale akurat forum dodałem chyba do białej listy; poza tym teraz celowo z niego zrezygnowałem).
Uprzedzę: rozwiązanie "nie wyłączaj przeglądarki ani komputera" raczej odpada.

Grzesiu, jakbym potrafił napisać skrypt, to bym napisał.
I nie siedzę cały czas na stronie głównej, tylko np. wchodzę na forum i otwieram sobie w nowych kartach te działy, w których widzę nowe posty. Albo chwilowo przechodzę na inną stronę/do innego programu. A w tym czasie dzięki SB mam "tyk, tyk, tyk".

Wyłączenie dźwięku w komputerze? A może zamiast tego przestanę wchodzić na forum? To równie świetne rozwiązanie.
Silver pisze:Czy można coś zrobić by spokojnie przeczytać po kolei wszystkie wpisy od najstarszych? Każdy pojawiający się w czasie czytania wpis powoduje przesuniecie widoku na sam dół. Czasem są gorące dyskusje i trudno nadążyć z czytaniem.
Kliknij przycisk "Archive", wtedy zobaczysz poprzednie posty, tylko ułożone odwrotnie chronologicznie (z najnowszymi na górze).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Raleen »

Teraz zobacz czy masz dźwięk. Przestawiłem jedną rzecz i powinno pomóc.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Sarmor »

Teraz mam domyślnie wyłączony. To globalne ustawienie (tj. dla wszystkich użytkowników)? Mnie to odpowiada, ale pewnie AWu zacznie narzekać, że nie słyszy, kiedy ktoś coś napisał. ;)
Idealnie byłoby znaleźć rozwiązanie pozwalające każdemu użytkownikowi na wybór domyślnego ustawienia, ale zakładam, że bez administratora technicznego to może być kłopotliwe.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Raleen »

Nie, to ustawienie indywidualne tylko dla Ciebie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Sarmor »

A, to w takim razie bardzo dziękuję. :)
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”