Porządek na forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

AWATARY

Obowiązujące wymiary: 120 x 120, rozmiar nie większy niż 30 000 kB.

PODPISY

Są dwie opcje: 1) nie więcej niż 5 linijek (wliczając w to puste linijki) albo 2) do 8 linijek przy zachowaniu limitu 250 znaków.

Nie więcej niż 2 linki w podpisie.

Co do elementów graficznych w podpisach, ogólnie są zabronione.

Wyjątki:

1) obrazki aktualnie posiadanych rang na forum o wymiarach nie większych niż 100 x 40.
2) szczególne przypadki za zgodą administracji forum.

Co do szczególnych przypadków, na chwilę obecną przewiduję jeden wyjątek: dla Torgilla, w związku z promocją systemu "Bogowie Wojny - Napoleon", jako że od niedawna ma u nas dział, a system jest jeszcze świeży i powinniśmy go wesprzeć. Do końca października nie mam nic przeciwko używaniu przez niego grafiki w podpisie. Jeśli coś jeszcze się pojawi, albo ktoś będzie tym zainteresowany, proszę o kontakt na PW.

Co do banerów blogów i stron w podpisach - będę je zamieniał na linki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: WarHammster »

Ruszające się obrazki, chodzi o gify?
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

Zdaje się, że tak się to nazywa, chyba nie jestem na czasie :).

Ale dobrze, że przypomniałeś, bo jeszcze trzeba dopisać, że w awatarach się na "ruszające się" obrazki absolutnie nie zgadzamy.

I co do podpisów - limit jest ustalony większy, ale proponuję jednak, żeby się ograniczać do 4 linijek. To jest męczące jak pod każdym postem jest tekst porównywalny z zawartością postu, a czasami obszerniejszy. Nie będę już mówił o wielkich banerach - zwłaszcza na forum Wargamera, które w niektórych sekcjach tamtejszego forum powiewają pod każdym postem, a posty na jedną linijkę. Obserwacja jak to wygląda gdzie indziej skłoniła mnie właśnie do tego, żeby u nas to wyeliminować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

ak dobieram parametry, żeby nie trzeba było zmieniać (albo jak najmniej). Główny problem to jest tutaj z nowymi użytkownikami albo takimi co ciągle zmieniają awatary.

Co się dzieje jak są za duże awatary koło małych to sobie niektórzy mogą zobaczyć na forum OiM jak to wygląda, jak ta belka z awatarami u niektórych jest rozepchana w prawo, a u niektórych wąziutka. Z kolei co do wielkości - kiedyś jak ustalałem wymiary (właśnie koło 100-120) to zanim do tego doszedłem przyglądałem się różnym forom jak to wygląda. Bo za duże są brzydkie, a za małe jak są to też nie jest do końca dobrze (chociaż w przypadku niektórych mały awatar ma swój urok).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Porządek na forum

Post autor: GRZ »

@Raleen
rozmiar nie większy niż 30 000 kB.
Limit na 29 megabajtów? Ostro. Zmniejszyłbym to i to znacznie. np do 30 kB. ;)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

Oczywiście 30 kB, właśnie zauważyłem, ale byłeś szybszy w pisaniu posta :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

Podpisy zostały już przejrzane i wyczyszczone z elementów graficznych - tam gdzie je znalazłem (ale głównie najaktywniejsi tego używali). Jak gdzieś jeszcze trafię to będę usuwał albo zamieniał na linki do blogów.

Limity dla awatarów są ustawione w konfiguracji forum, więc teoretycznie nie powinno się dać wgrać awatara przekraczającego limity, tak że problem powinien być z głowy. Nie wiem co ze starymi awatarami, czy nie poznikają, ale jeśli przekraczają limity to tylko pod względem objętości ("wagi"), bo pod względem rozmiarów jeszcze jak dawno temu przenosiliśmy i porządkowaliśmy forum, to były ustawione takie właśnie wymiary. Tak, że tutaj żadnych zaskoczeń nie będzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

W ramach forumowych porządków dwie sprawy, które mi się wyłoniły niedawno.

1. Dyskusje zahaczające o politykę (krajową). Jak wszyscy wiemy zdarzają się takie tematy, które polityczne niby nie są, a pośrednio bywają związane z polityką, sprawami światopoglądowymi czy tym podobnymi. Bywa, że ciężko pewne rzeczy rozdzielić. Muszę się tu uderzyć w piersi, że jako administrator w ostatnim okresie (kilku może kilkunastu miesięcy) bardziej niż dawniej dopuszczałem tego typu wątki, zdarzało mi się też samemu w nich uczestniczyć. Jak wiemy wszyscy, zdarza się, że powoduje to na forum różnego rodzaju problemy. Myślę, że trzeba powrócić do starych dobrych praktyk, kiedy byliśmy wobec tego (nie tylko ja, ale i moderatorzy) bardziej restrykcyjni. Stąd jeśli o to chodzi zapowiadam zmianę kursu, czyli będę bardziej zwracał uwagę na takie wątki i starał się eliminować je z forum. Będę również zwracał uwagę autorom (za pomocą PW). Co do mnie, by nie być posądzanym o takie bądź inne sympatie czy promowanie na forum określonej opcji bądź światopoglądu definitywnie rezygnuję z dyskusji nawet pośrednio zahaczających o tego rodzaju tematykę.

2. Wiadomo, że niektórzy mają problem z pisownią (dysleksja itp.) i egzekwowanie od nich, żeby pisali w pełni poprawnie bywa utrudnione, w najbliższym czasie przyjrzę się modułowi do automatycznego sprawdzania pisowni, jaki mamy zainstalowany na forum i temu czy nie dałoby się go jakoś rozbudować albo zmienić. Myślę, że jak podejdziemy do tego problemu od tej strony, uda się to zadowalająco dla wszystkich załatwić. Sprawdzanie postów w programie Word czy innych podobnych nie jest bowiem w pełni zadowalającym rozwiązaniem o tyle, że spowalnia pisanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Porządek na forum

Post autor: GRZ »

Raleen pisze:
2. Wiadomo, że niektórzy mają problem z pisownią (dysleksja itp.) i egzekwowanie od nich, żeby pisali w pełni poprawnie bywa utrudnione, w najbliższym czasie przyjrzę się modułowi do automatycznego sprawdzania pisowni, jaki mamy zainstalowany na forum i temu czy nie dałoby się go jakoś rozbudować albo zmienić. Myślę, że jak podejdziemy do tego problemu od tej strony, uda się to zadowalająco dla wszystkich załatwić. Sprawdzanie postów w programie Word czy innych podobnych nie jest bowiem w pełni zadowalającym rozwiązaniem o tyle, że spowalnia pisanie.
Wybacz Rysiu ale to bujda. Jestem dyslektykiem i zdarza mi się zjadać/mieszać litery w wyrazach (nawet 4 literowych ;) )
Jednak teraz już każda przeglądarka podkreśla błędne wyrazy jak się je pisze. Wystarczy kliknąć drugim klawiszem myszy i wybrać poprawną opcję. Jeśli ktoś jest zbyt leniwy żeby to zrobić to pokazuje brak szacunku dla innych użytkowników. Moim zdaniem należy to tępić a nie naprawiać. Nie wiem jak ten moduł działa, ale jeśli jest w pełni automatyczny to będą problemy ze względu na dialekt naszego środowiska. ;)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

Na razie jestem tylko na etapie przyglądania się temu, na forum IOH mają taki moduł sprawdzania chyba trochę lepszy niż u nas. Wydawało mi się, że może tędy droga, ale może i masz rację... W sumie tutaj jak piszę w tym okienku to też podkreśla różne rzeczy, które są nie tak.

O żadnym automacie nie myślałem nawet.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

Przypominam o zarządzeniach porządkowych, które znajdują się na początku tego tematu, uzupełnionych przeze mnie później o dalsze kwestie. Kieruję to zwłaszcza do osób, które nieco rzadziej piszą u nas posty i w razie wątpliwości wyjaśniam: tak Was to też obowiązuje (do tej pory skupiałem się głównie na tych, którzy najwięcej piszą).

Jeszcze raz apeluję do wszystkich o dbanie o porządek na forum, zwłaszcza o pisownię.

W niedługim czasie zwijam temat. Mam nadzieję, że jego podstawowe przesłanie dotarło do wszystkich.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”