Porządek na forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Porządek na forum

Post autor: GRZ »

Całości jako takiej ze względu na rozmiar wrzucanego zdjęcia bez konta 'premium'.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Arekmaximus
Sergent
Posty: 136
Rejestracja: środa, 30 października 2013, 23:17
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Porządek na forum

Post autor: Arekmaximus »

WarHammster pisze:Klikam w zdjęcie i otwiera się fotosik ale zdjęcia nie ma.
Sprawdziłem, macie rację Panowie...
To który hosting zdjęć polecacie? (Wiem, znowu nie na temat "Porządek na forum", ale to już ostatni raz. Sorry :oops: )
;)
Ave, Caesar, morituri te salutant!
http://arekmaximus.blogspot.com/
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Porządek na forum

Post autor: GRZ »

imgur.com - najlepszy hosting zdjęć moim skromnym zdaniem.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Porządek na forum

Post autor: Marcin2501 »

WarHammster pisze:Klikam w zdjęcie i otwiera się fotosik ale zdjęcia nie ma. Nabijam tylko wejście i kieszeń prezesa.
Trzeba wykasowywać linki do Fotosika przy wstawianiu zdjęć z użyciem generatora linków.
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Porządek na forum

Post autor: Asienieboje »

Ja używam Flickr'a, ale to płatny hosting. Nie narzekam, ale idylli nie ma...
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Sarmor »

Dementuję powyższe - flickr nie jest płatny. Chyba że ja o czymś nie wiem, ale pół roku minęło i rachunku nie dostałem...
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

Nie mam nic przeciwko wymianie tutaj informacji na temat hostingów zdjęć - zwłaszcza jeśli przyczyni się to do tego, że będzie u nas w tym zakresie lepiej.

Ja poza tym o czym było pisane zwrócę uwagę na jeszcze jedną ważną rzecz, na którą akurat jako administrator mam tendencję bardziej patrzyć: z tego co się orientuję na Fotosiku jak ktoś nie korzysta z konta przez dłuższy czas (a konto ma darmowe), to mu konto kasują i wtedy jak linkował na forum zdjęcia (a mógł ich zlinkować wiele), to zostają tylko po tych zdjęciach informacje, że było ale zniknęło (tak najkrócej to ujmując). Natomiast na zachodnich portalach te zdjęcia potrafią długo wisieć nawet jak ktoś z konta nie korzysta, i kont tam raczej nie kasują tak szybko (a na niektórych chyba w ogóle). Dzięki temu zlinkowane zdjęcia pozostają na forach i w innych miejscach, nawet w przypadku ludzi, którzy potem o nich zapomnieli, albo znudziło im się pisanie, albo przerzucili się na inny portal i konto na poprzednim "porzucili".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Porządek na forum

Post autor: Asienieboje »

Sarmor pisze:Dementuję powyższe - flickr nie jest płatny. Chyba że ja o czymś nie wiem, ale pół roku minęło i rachunku nie dostałem...
Generalnie jest darmowy, jednak ilości zdjęć jakie tam umieszczam i ich wielkość zmusiły mnie do opłaty miejsca. Nie jest to drogo, jakieś 5 funtów na kwartał, jednak dzięki temu mam dostęp do wszystkich zdjęć cały czas, gdziekolwiek jestem.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Porządek na forum

Post autor: clown »

Ja również używam imgura i jestem zadowolony.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: WarHammster »

Używam Picassy i mam 5GB (free) miejsca na zdjęcia. Konto jest połączone z gogle+ więc nie martwię się o skasowanie, bo profilu raczej nie skasują.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Sarmor »

To dla porównania:
- na Flickr dostajemy za darmo 1 TB miejsca, pojedynczy obrazek nie może przekroczyć 200 MB, konta nieaktywne przez 90 dni są kasowane (ale chyba wystarczy się zalogować),
- na Imgur na darmowym koncie możemy mieć 225 obrazków, pojedynczy nie może być większy niż 10 MB, obrazki większe niż 5 MB są kompresowane, obrazki znikają, jeśli przez 6 miesięcy nie będą miały ani jednego wejścia.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Porządek na forum

Post autor: GRZ »

Na imgur można wrzucać bez konta - win
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: WarHammster »

Greg, na Vlep.pl też można wrzucać foty bez konta. Tylko pytanie ile one mogą tam leżeć.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: WarHammster »

Właśnie odwiedziłem forum ToD (WoW) i znalazłem zdjęcie (reklama mojej gildii) które zamieściłem na vlep.pl dwa lata temu:

http://vlep.pl/qh978p.jpg

Myślę, że można śmiało używać tego narzędzia.

http://vlep.pl/
Przechowujemy już ponad 300 000 Waszych obrazków i zdjęć. W ciągu roku wyświetlamy je ponad 60 000 000 razy, to miesięcznie ponad 1 petabajt danych.
Możesz wrzucić dowolny plik graficzny w formacie JPG, GIF lub PNG i wielkości do 1MB, otrzymasz unikalny i krótki adres do obrazka do dowolnego wykorzystania.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Porządek na forum

Post autor: Raleen »

Sprawy dotyczące linkowania zdjęć i tego na jakich serwerach je umieszczać chyba wyczerpaliście, natomiast ja miałbym jeszcze kilka dalszych uwag porządkowych:

1) Prosiłbym o pisanie nazw państw i narodowości z dużej litery, podobnie nazwy firm produkujących figurki. Przymiotniki od nazw państw i narodowości piszemy z małej litery. Np.:

Polska, ale oddział polski
Rosja, ale oddział rosyjski
Niemcy, ale oddział niemiecki

2) Prosiłbym o niewklejanie tutaj (nie linkowanie w ten sposób, że obrazek otwiera się bezpośrednio w poście na forum) "ruszających się" obrazków. Prosiłbym też o niekomentowanie wypowiedzi innych za pomocą tego typu obrazków/zdjęć/grafik, jak to teraz bywa modne. Generalnie forum służy do tego, żeby na nim pisać, a nie komunikować się przez wklejanie obrazków.

3) Zamierzam także uporządkować kwestę grafik w podpisach i długości podpisów. Generalnie zgodnie z regulaminem grafik w podpisach powinno nie być, chociaż robiliśmy wyjątki dla niektórych, co z czasem przerodziło się w to, że wiele osób zaczęło je wrzucać. Tak samo co do długości podpisów. Ja na to patrzyłem przez palce, ale warto by z tym zrobić porządek, żeby nie było tak że jednym zwracam uwagę, a innym nie i potem niektórzy mogą mieć do mnie pretensje, że jednych obowiązują zasady inne niż pozostałych.

Ogólnie skoro już zacząłem temat, chciałbym w najbliższym czasie uporządkować wszystkie tego rodzaju kwestie "techniczne", tak żebyśmy wszyscy nie tracili w przyszłości na to czasu i żeby dla wszystkich było jasne jakie zasady obowiązują. Jak już pisałem, ja nie przepadam za zwracaniem komukolwiek uwagi i tym podobnymi działaniami, tylko z drugiej strony nie chciałbym, żeby na tym forum panował bałagan i żeby pod względem merytorycznym nie obniżało lotów. Zależy mi na tym, żeby to forum funkcjonowało jak najlepiej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”