Rada Programowa Forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Już raz próbowałem namawiać, ale koledzy tak się kwapili do tego szacownego organu jak sędziowie do sądu lustracyjnego :wink:

A proponowałem zaszczytnym i szanowanym jak mi się zdawało osobom: Strategosowi, Grohmannowi i administratorom, by zdjęli ze mnie ten ciężar, ale w praktyce się to nie sprawdziło niestety.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:43 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Raleen pisze:Już raz próbowałem, ale koledzy tak się kwapili do tego organu jak sędziowie do sądu lustracyjnego :wink:

A proponowałem zaszczytnym i szanowanym jak mi się zdawało osobom: Strategosowi, Grohmannowi i administratorom, by zdjęli ze mnie ten ciężar, ale w praktyce się to nie sprawdziło niestety.
Niestety mam tyle obowiązków, których w miarę upływu czasu przybywa, że nie mógłbym szybko podejmować decyzji, a o to tu chodzi.
Zawsze mogę być jednak nieformalnym doradcą d/s Bezpieczeństwa Forum :wink:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Ha, bo Waszmościowie mylicie wladze wykonawcza: JKM Raleena z Radą Krolewską, ktora ma mieć jeno glos doradczy.

Mozna podobnie postapic ze stanowiskiem Inkwizytora Generalnego, do ktorego kierowano by zazalenia i skargi a mialby on do pomocy dwoch Inkwizytorów Nadzwyczajnych i przed wprowadzeniem sankcji musialby miec kontrasygnate jednego z nich.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Mam pewne drobne doświadczenia w tym, o czym jest tutaj dyskusja, i zdecydowanie polecam oświecony absolutyzm. Tzn. admina, który pyta moderatorów o zdanie, ale decyzje podejmuje sam.

Im więcej jakiś dziwnych ciał, tym gorzej. Taką drogę zdecydowanie odradzam.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Dużo 'ciał', to dużo stołków ;) :!:
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Nico pisze:Dużo 'ciał', to dużo stołków ;) :!:
Organów Administracji Forum :twisted:
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

U nas jest jeszcze lepiej bo adminów jest trzech (choć jednego ostatnio nie widać), więc w razie czego, jak by się coś nagłego działo, prawie zawsze ktoś jest na forum. I jak dla mnie 3 osoby to jest optymalna liczba - nie za dużo, nie za mało. Nie ukrywam, że w sprawach politycznych ostatnie słowo należy do mnie, ale poza tym jakoś zawsze współdziałaliśmy. Bardzo dbałem zawsze o to, aby dobierać osoby umiejące działać jednolicie, nie wadzące się, i ogólnie, żeby kolegium 3-osobowe działało jak jeden admin. I tak to do tej pory na ogół było.

Tak naprawdę jak by się moderatorzy bardzo porządnie zaczęli opiekować swoimi działami to mają dość roboty. A co do stołków - po moderacji widać, że staram się tu zaspokoić dążenia możliwie dużej grupy osób :wink:

Z organów to zawsze będę pamiętał nieśmiertelny Sztab z PoGa, a zwłaszcza jego dawny opis: "organ zarządzający, obdarzony zaufaniem publicznym forumowiczów" :D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ponieważ narady znowu ugrzęzły i za wiele z nich nie wynikło pozostaję przy swojej propozycji; mam nadzieję, że będzie ona do zaakceptowania.

1. Radę Programową tworzą administratorzy i moderatorzy forum.
2. Rada Programowa zajmuje się głównie sprawami programowymi czyli przede wszystkim powinna zadbać o poziom merytoryczny dyskusji i zastanowić się nad kierunkami rozwoju forum, w tym zwłaszcza jaka powinna być tematyka dyskusji na forum, układ tematów, układ działów itp.
3. Bez zgody Rady Programowej Administracja nie będzie usuwała kont stałych użytkowników forum.

Jako stałych użytkowników rozumiem osoby dłużej będące na forum i regularnie piszące tutaj bądź regularnie czytające to forum. Nie obejmuje to zwłaszcza bootów czy innych automatycznie rejestrujących się, podobnie jak mailingi kont, mających na celu jedynie promocję jakichś usług czy wyrobów, nie obejmuje to także użytkowników, którzy zaraz po rejestracji nie uczestniczą w żadnych merytorycznych dyskusjach o grach ani o historii, a jedynie wszczynają tutaj kłótnie, zwłaszcza poprzez ataki personalne na forum czy na jego administrację. To pojęcie w razie potrzeb możemy doprecyzować, ale ogólnie sądzę, że wiadomo o wyłączenie z tej procedury jakich kont mi chodzi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Zgoda, zgoda! ;-)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W najbliższym czasie planowana jest reaktywacja nico zapomnianej już i zmurszałej instytucji Rady Programowej. Ogólne jej założenia i ustalenia zapisane w tym temacie dwa posty wyżej nie zmienią się.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Raleen pisze:W najbliższym czasie planowana jest reaktywacja nico
Freud się kłania? :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

O rzesz, chyba rzeczywiście :lol:

Miało być "nieco" czy też "tej nieco" itd. Moje lapsusy stają się powoli legendarne ;) Nie myli się ten kto nic nie pisze.

Ale poza tym zapewniam, że mam się dobrze, co będzie można sprawdzić dziś w klubie Oko jak by ktoś był tego szczególnie ciekawy :lol:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Idea organów kolegialnych spodobała mi się na tyle, że i ten organ trochę przekształcimy zapewne w tym kierunku, aby miał mniejszą liczbę członków i był wybierany na 3 miesięczną kadencję, tak jak Komisja Porządkowa.

Przy okazji będziecie mieli koledzy więcej stołków do obsadzenia :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W związku z rezygnacją z instytucji Komisji Porządkowej wracamy do dawnej koncepcji Rady..

Jestem też w tej materii otwarty na wszystkie nowe propozycje. Byle były rozsądne ;)

Piszcie jeśli Wam coś ciekawego przyjdzie do głowy albo tutaj albo na PW.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”